Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Borkiewicz

Michał Borkiewicz

Warszawa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

39500 PLN z 35000 PLN

620 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.09.2014.

MAŁE DYNASY - ZBUDUJ Z NAMI TOR KOLARSKI!

O projekcie

MAMY TO!!!!!!!!!!!!!!!

Kochani, udało się i to dzięki Wam!!!! Jesteście wspaniali! Dziękujemy!!!

TO NIE KONIEC!

      Zbiórka trwa. Wydatków jest sporo: transport, system do mierzenia czasu, materace asekurujące kolarzy wokół toru, przygotowanie miejsca i zabezpieczenie toru! Bądźcie z nami do końca zbiórki!

* * *

Przypadek? ;)

* * *        

        W roku 1972 do użytku oddano obiekt sportowy należący do KS Orzeł przy ul. Podskarbińskiej 11. W jego skład wchodził tor kolarski, hotel z zapleczem gastronomicznym, dwie sale sportowe, siłownia, sauna i gabinety odnowy biologicznej oraz ambulatorium lekarskie. Korzystała z niego kadra kolarska, szkoły i okoliczni mieszkańcy.

          Dziś, ten jedyny w Warszawie tor popada w ruinę i jest wyłączony z eksploatacji. Został zamknięty i nikt nie może z niego korzystać. Chcielibyśmy doprowadzić do jego renowacji i ponownego otwarcia, ale zdajemy sobie sprawę, że decyzja o jego przyszłym przeznaczeniu nie zapadnie szybko.
Dlatego nie chcemy czekać z założonymi rękami. Marzy nam się przywrócenie Nowych Dynasów mieszkańcom Warszawy, nadanie mu nowej otwartej formuły miejskiego parku rowerowego, nastawionego nie tylko na sportowe wyczyny, ale też na rekreację i wspólne spędzanie czasu.

          Kultura rowerowa rozwija się w Warszawie bardzo prężnie, rower staje się pasją lub synonimem świadomego miejskiego stylu życia. Dlatego wierzymy, że zrewitalizowane Nowe Dynasy mogą służyć miłośnikom kolarstwa, ale też aktywizować najbliższą okolicę i stać się atrakcją turystyczną - jednym z symboli nowoczesnej Warszawy. 

          Jesteśmy tylko grupą zapaleńców, ale może nas być więcej. Zdajemy sobie sprawę, że o zniszczonym i odebranym Warszawie torze mało kto wie, dlatego pierwszym etapem naszego planu będzie propagowanie wiedzy o Nowych Dynasach i zdobycie poparcia dla naszego pomysłu.

           Dlatego też na początek postanowiliśmy zbudować własny, mobilny mini tor kolarski. Otworzymy go 20 września 2014 roku podczas projektu NOWE DYNASY realizowanego przez Studio Teatralne Koło, a potem ustawimy w ogólnodostępnym, otwartym dla wszystkich i bezpiecznym miejscu na Pradze.

           Będzie nasz wspólny, tak jak chcielibyśmy, żeby znowu wspólne były Nowe Dynasy!

           Wasze finansowe wsparcie przeznaczymy na materiały i pokrycie kosztów budowy mini welodromu, który nazwiemy Małe Dynasy. Za jego wykonanie odpowiadać będzie grupa projektantów ze Studia Robot.

STUDIO TEATRALNE KOŁO
Niezależna grupa teatralna założona w 1998 roku, działająca w SohoFactory, na pofabrycznym terenie dawnych zakładów optycznych. Koło tworzą profesjonaliści zajmujący się teatrem: aktorzy, reżyserzy, producenci. Stowarzyszenie wyprodukowało wiele przedsięwzięć teatralnych niezależnych twórców oraz akcji miejskich i wydarzeń lokalnych typu site-specific. Jednym z projektów współtworzonych przez Koło był festiwal społeczno-artystyczny Projekt Praga.

DWA OSIEM
Dwa Osiem to sklep i warsztat rowerowy, a także klubokawiarnia działająca przy Zamoyskiego na Pradze Południe.Jest to kontynuacja wcześniej istniejącego projektu o nazwie Cech.Dwa Osiem organizują koncerty, pokazy filmów, imprezy rowerowe i zajęcia z rowerowej jogi.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU
Jesteśmy warszawskimi rowerzystami i rowerzystkami. Chcemy, żeby nasze miasto było przyjazne, różnorodne i bezpieczne. Żeby mogły się w nim rozwijać lokalne społeczności i lokalna przedsiębiorczość. Organizujemy wszelkiego rodzaju ogólnodostępne rowerowe imprezy w mieście i poza miastem. O naszych imprezach możesz poczytać na stronie Zmiana.org.ru.

STUDIO ROBOT
Studio Robot zostało utworzone w Warszawie przez trójkę absolwentów Wydziału Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych: Karolinę Chyziak, Krzysztofa Czajkę i Łukasza Wysoczyńskiego. Współtworzyli grupy PG13 oraz Polceramix. Brali udział w wielu warsztatach oraz wystawach poświęconych młodemu polskiemu projektowaniu m.in. DMY Berlin, Łódź Design, Przetwory, BWA Wrocław, Arena Design w Poznaniu. Studio Robot zajmuje się projektowaniem produktu, komunikacji wizualnej i architekturą wnętrz.

           Muzeum społeczne to popularna w wielu krajach forma integracji społeczności lokalnych, mająca na celu zachowanie pamięci o danym miejscu, ludziach, ich nawykach i tradycjach, ściśle związanych z obszarem, który zamieszkują. Pierwszą odsłonę projektu Muzeum Społeczne poświęciliśmy opowieściom i wspomnieniom pracowników Polskich Zakładów Optycznych, mieszczących się od początku lat 20. w budynku przy ul. Grochowskiej. W drugiej odsłonie zajęliśmy się historią toru kolarskiego Orzeł. W ramach projektu powstaje film dokumentalny oparty na archiwalnych materiałach i spotkaniach z ludźmi związanymi z Orłem.

           Finał projektu NOWE DYNASY będzie miał formę imprezy rowerowej z kolarskimi konkurencjami, warsztatami, koncertem, premierą filmu, wystawą zdjęć, rowerowym przejazdem przez opuszczone obiekty sportowe i otwarciem mini welodromu. Naszym zamiarem jest ożywienie miejsca zapomnianego, połączenie historii i współczesnej bardzo dynamicznie rozwijającej się kultury rowerowej.  

 

 

                Wasze finansowe wsparcie zostanie przeznaczone na zakup materiałów potrzebnych do budowy toru, m.in. na: elementy konstrukcyjne toru, sklejki wodoodpornej, płyty na poszycia, materiały do montażu segmentów, poszycia oraz transportu, lakiery, farby i narzędzia malarskie, koszty wycinania drewna i montażu, transporty materiałów i transport gotowego toru. Poniżej przedstawiamy wizualizacje wymarzonego obiektu:

           Kilka tygodni temu, na potrzeby nakręcenia klipu (https://vimeo.com/103223138), ale też by przekonać się, czy jest to w ogóle możliwe, zebraliśmy się grupą kilkunastu ludzi by posprzątać tor, a potem przetestować na nim jazdę. Ku naszemu zdumieniu okazało się, że praca poszła bardzo szybko, w około 3 godziny wymietliśmy warstwę, ziemi, liści, mchu, tony szkła i można było zacząć jazdy testowe. Przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności, bo nawierzchnia toru jest niestety w kiepskim (ale nie beznadziejnym!!!) stanie, udało nam się trochę pojeździć i niektórzy się nawet zmęczyli :) Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia autorstwa Wojtka Artyniewa (http://fixedphoto.blogspot.com/2014/08/maintenance-of-monument.html)

facebook.com/nowedynasy

 

youtube.com/nowedynasy

 

  • Tomasz Jaroński i Wyrzykowski wspierają Nowe Dynasy! Oglądaj w HD

* * *

BENEFITOWE IMPREZY NA MAŁE DYNASY! 

za wrzucone złotówki na recz budowy minidromu szprychówka w prezencie!

 

Więcej szczegółów tutaj: https://www.facebook.com/events/367065593443337/

7 WRZEŚNIA (NAD RANEM):

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę na imprezach BENEFIT NA MAŁE DYNASY! Jesteście cudowni, łza wzruszenia wystąpiła. Dzięki Wam wierzymy, że się uda! Już niebawem dłuższa relacja filmowa z wydarzenia, a tym czasem laurka kilkusekundowa na gorąco :) Wyśpimy się i działamy dalej! ♥

* * *

A oto film z imprezy benefitowej:

Dzięki Wam na benefitowych imprezach do naszych Nowo-dynasowych puszek wpadło: 
1179 zł
5 €
5 $
skasowany bilet ztm 
Dziękujemy!!!

 

Media o Twoim projekcie:

MAŁE DYNASY – TOR KOLARSKI

www.lowcytrendow.pl | 2014-08-26

Serwis crowfoundingowy PolakPotrafi.pl pozwala dzielić się ciekawymi projektami, które mogą ulepszać życie innych. Grupa zapaleńców i miłośników kolarstwa marzy o przywróceniu Nowych Dynasów mieszkańcom Warszawy – jedynego w Warszawie toru kolarskiego, który został wyłączony z eksploatacji. Nowe Dynasy mogłyby służyć nie tylko miłośnikom kolarstwa, ale także stać się miejscem rekreacji dla mieszkańców Warszawy i turystów.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.09.2014 18:06