Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

olafreyer2000

olafreyer2000

Bolszewo

Jestem 18-nastoletnią dziewczyną z ogromnym zamiłowaniem do poezji. Aktualnie uczęszczam do I LO w Rumi (jedna z szkół na Pomorzu). W tym roku, oprócz zdania rewelacyjnie matury i dostania się na studia, pragnę wydać tomik poezji. Tak, aby mógł dostać się do sieci sklepów empik bądź do innych księgarni na terenie całej Polski. Liczę na pomoc!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1780 PLN z 10000 PLN

19 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

17%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 30.03.2019.

Tomik poetycki pt. 'Dotyk'

O projekcie

 

Tomik poetycki pt. "Dotyk" jest kwintesencją myśli, pragnień, cierpień, miłości.  Pieniądze, która uda mi się uzbierać przeznaczę na:

1) Wydawnictwo Poligraf, które jest w stanie za 10000 tyś. m.in poprzez sieć Empik - wydać w ponad 250 salonów sprzedaży w całej Polsce; Dla orientacji:

Zakładając 104 str. gotowej książki cz-b. (format: 145x205 mm, oprawa miękka, okładka kolorowa, foliowana, papier na wnętrze: offset 80g)

Koszt wydania pierwszego 1000 egz.: 8650 zł;

Wydanie następnego 1000 egz.: 4500 zł.

Koszty obejmują wszystkie prace potrzebne do wydania książki i umieszczenia jej na rynku księgarskim

(a więc również skład i łamanie, podwójną korektę, indywidualny projekt okładki, druk i oprawę). 

Mogą również wykonać redakcję tekstu, jednak wiąże się to z dodatkowym kosztem.

Z pierwszego nakładu 17 egzemplarzy jako egzemplarze obowiązkowe (zgodnie z Ustawą) trafi do bibliotek narodowych, 15 egzemplarzy przeznaczymy jako egzemplarze promocyjne/ekspozycyjne dla naszych kontrahentów, 3 egz. trafią do archiwum wydawnictwa. Autorowi przysługują egzemplarze autorskie, których ilość ograniczona jest jedynie wysokością nakładu.

bądź

2) System wydawniczy "Ridero", za pomocą, którego powstał tomik pierwszy pt. '' Nauczę Cię czytać sercem". Rideroto inteligentny system wydawniczy dla niezależnych autorów. Platforma Ridero pozwala autorom w ciągu kilku minut bezpłatnie przekształcić tekst (np. plik Worda) w prawdziwą książkę w formacie elektronicznym i/lub książkę gotową do druku, z możliwością jej sprzedaży w księgarniach internetowych.

 bądź

3) Wydawnictwo NOVATORJA, które jest prowadzone przez Kaję Kowalewską. Wydawnictwo NOVATORJA specjalizuje się w publikacjach poetyckich, a także w tekstach pisanych prozą. Oferujemy kompleksowe przygotowanie tekstu, redakcję i korektę, redakcję techniczną. Nasz zespół tworzą osoby z odpowiednim wykształceniem kierunkowym (filologia polska, dziennikarstwo) oraz doświadczeniem w szeroko rozumianej pracy z tekstem. Zapewniamy redakcję na doskonałym poziomie przy zachowaniu głównego przesłania utworu (idei). Dbamy również o stronę wizualną tekstu i książki. Nasze publikacje to liryczne perły, które z przyjemnością bierze się do ręki. 

Jestem osiemnastoletnią dziewczyną, którą nie interesują imprezy i alkohol, ale skupianie się na swym talencie. Gdy zaczęłam uczęszczać do  I Liceum Ogólnokształącego w Rumi, poznałam nauczycieli, którzy pomogli mi poprawić swój styl pisania jak i przelewanie myśli na papier. Jestem im bardzo wdzięczna, ale to rodzina wspiera mnie duchowo najbardziej. Wiem, że dzięki im mogę dopiąć swego. Dziękuję przyjaciołom za każdą pomoc, bo dzięki nim nie straciłam wiary w siebie. Piszę, a więc to jest najważniejsze. Jestem, a więc będę pisać póki mi wystarczy siły. Konkretniej, chciałabym zostać drugą Wisławą Szymborską, tak aby moje wiersze obiegły całą Polskę. Być może to utopijne marzenia, ale cóż to za marzenia bez nadziei. 

W tomiku "Dotyk" są wiersze o różnej tematyce - erotycznej, miłosnej, nostalgicznej, zabawnej. Zachęcam do pomocy, do przeczytania mojej cząstki, która powstała z moich rąk i moich myśli. Bóg stawia mi na drodze ludzi, którzy czasami stają się dla mnie inspiracją. Oto przykłady wierszy z pierwszego tomiku "Nauczę Cię czytać sercem":

NAJPIĘKNIEJSZYM DAREM MIŁOŚCI JEST OBECNOŚĆ — KS. JANUSZ STANISŁAW PASIERB

***

 

Tą samą modlitwą

wzywam Twoje imię

 

aniele stróżu mój

módl się za nami

 

wybacz każdą krzywdę

zapomniałam modlitwy

 

Twój majestat będą narody sławić

uwolniłeś mnie

od gorąca piekła

 

łzy przezroczyste jak kryształy

lecą z Twoich oczu

 

grzesznicy wbijają Tobie włócznię w żebra

tak podły jest ten świat

 

ale Twoje serce czyste i szlachetne

jak pierwszy krok dziecka

 

kochasz

a to jest najważniejsze

kiedy mówią serca ludzi

słowa są zbędne

 

Aniele

stróżu mój

módl się za nimi

potrzebują tego bardziej niż

Ja

 

Teraz mogę podziękować

za Twoją obecność

która jest najpiękniejszym darem

miłości

 

***

Jak mama umarła

Dziadek mi powiedział

Słowa które pamiętam do dziś

 

Najgorsza synu nie jest pierwsza druga czy dziesiąta miłość

Najgorsza jest ostatnia miłość

Bo gdy ona umiera

Umierasz razem z nią

 

Tak synu jakbyś za życia

Poznawał powoli śmierć

 

Wydedukowałem w takim razie

Że umarłem już parę razy

 

Zmartwychwstałem

Ale nie czuję się jak nowo narodzony

POWRÓT DO MIŁOŚCI

Głucha na rejwach codziennych banałów

usłyszawszy raz jeszcze jego głosu etiudę

czuję się jak róża wiatrów

przywołam barwę jego ust roześmianych

oczyma ślepymi od blasku ich piękna

wyłuskam z pamięci wszystkie jego słowa

i z nich ułożę wiersz wielki jak morze miłości

miłość moja szczera bez opamiętania

zabiorę wszystko do głębin mych oczu

i tam przywrócę sens miłością zwany

bo oto jest sens jedyny — tylko on.

 

 

 

Oczywiście są to tylko pojedyńcze wiersze, jest ich znacznie więcej. Dodam, że jestem laureatką kilku wojewódzkich konkursów o pezji. Tomik "Dotyk", którego pierwsze strony przypominają erotyk jest bardziej przeanalizowany i napisany bezbłędnie. Można w nim znaleźć historię dwojga ludzi, którzy "chcą, ale nie mogą". Chciałabym, aby każdy czytelnik znalazł tam coś dla siebie. Mając na myśli 'każdy czytelnik' chodzi o osobę z różnego rejonu Polski. Dlatego apeluję o pomoc, aby moja poezja obeszła świat i przyniosła mojemu pokoleniu nadzieję, że jest nieśmiertelna! Obiecuję, że na dwóch tomikach się nie skończy, a ciąg dalszy na pewno nastąpi! :) W przyszłości, gdy znajdę pracę, chciałabym stworzyć własne wydawnictwo, aby dać możliwość młodym ludziom na rozwijanie swoich pisarskich talentów. 

 

 

 

Proszę ożyw mi nadzieję, że jako młody człowiek jestem w stanie napisać taką poezję, która wejdzie w serca wszystkich ludzi. 

Przewidywany termin realizacji nagród, na bieżąco, do 4 miesięcy po zakończeniu projektu. 

Tam, gdzie jest potrzebna wysyłka, proszę o wpisanie adresu bądź innego kontaktu. 

Kontakt: e-mail: olafreyer2000@wp.pl bądź facebook: Aleksandra Freyer - https://www.facebook.com/aleksandra.freyer.5

Media o Twoim projekcie:

Pomóż mieszkance Bolszewa wydać tomik wierszy

www.nadmorski24.pl | 2019-02-28

Aleksandra Freyer, mieszkanka Bolszewa, marzy o wydaniu tomiku z wierszami. Dziewiętnastolatka obiecuje, że znajdzie się tam wiele tematów, od refleksji, nostalgii po erotyzm. Na portalu Polak Potrafi pojawiła się informacja o inicjatywie młodej mieszkanki Bolszewa...

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 30.03.2019 22:10