Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Zespół TKM

Zespół TKM

Sopot

Jesteśmy sopockim zespołem grającym power pop, pop rock i rock’n’roll. Zachowując muzyczną klasę, łamiemy schematy i stereotypy, a melodyjnymi piosenkami i niebanalnymi tekstami nawiązujemy do tradycji spod znaku Elvisa Costello, Davida Bowiego czy The Beatles. Na koncertach dajemy dynamiczny show, zachowujący przy tym dystans do samych siebie. Przenigdy nie przesłania on jednak najważniejszego celu: grać, i to grać dobrze!

Pod opiekuńczymi skrzydłami Anielicy, chcemy zarazić naszą muzyką jeszcze więcej spośród Was ;)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2388 PLN z 4850 PLN

30 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

49%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.06.2015.

TKM nagrywa płytę - dodaj skrzydeł Anielicy!

O projekcie

Cześć! Nazywamy się TKM (nie, ten skrót wcale nie rozwija się tak, jak myślicie) i nadajemy do Was prosto z Sopotu. Nasza prośba, jak widać na pierwszy rzut oka, nie różni się od innych: jesteśmy zespołem i chcemy wydać płytę długogrającą. Sprawa na pozór wydaje się prosta, jednak ma dla nas bardzo dużą wagę. Na tyle dużą, że zdecydowaliśmy się powierzyć jej los w Wasze ręce.

Od siedmiu lat wytrwale koncertujemy w naszym ukochanym nadmorskim kurorcie i innych miejscach. Nie mając ani kontraktu płytowego, ani znaczącego wsparcia ze strony mediów, konsekwentnie staraliśmy się grać jak najlepiej oraz pisać jak najlepsze piosenki. W tym czasie urodziło się wiele świetnych – w odczuciu tych, którzy chodzą na nasze koncerty – numerów, których, ze względu na melodyjność i przebojowość, nie boimy się nazywać radiowymi. Z tego powodu bardzo zależy nam, aby skierować je z małych, trójmiejskich lokali, w których najczęściej wybrzmiewają, prosto na fale eteru.

Niestety, aby dotrzeć do stacji radiowych i innych mediów (oraz, jeżeli tylko będzie to możliwe, pozyskać kontrakt z wytwórnią) potrzebujemy materiału, za pomocą którego pokażemy, na co nas stać. Precyzując: potrzebujemy solidnie wydanej płyty długogrającej, prezentującej to, co najlepsze w naszej twórczości. Wierzymy w siłę longplaya, nowego materiału, jaki się na nim znajdzie i wierzymy, że z jego pomocą zrobimy to, czego nie udało się zrobić z wydanymi do tej pory mini-albumami.

Z własnych środków pokryliśmy już część prac w studio, potrzebujemy jednak Waszego wsparcia, aby dotrzeć do mety. Jeżeli album zostanie ukończony, jesienią zaatakujemy stacje radiowe i, kto wie, być może otworzymy nowy etap w historii naszego zespołu. Prosimy: to dla nas naprawdę ważne. Z Waszą pomocą doprowadzimy tę opowieść do szczęśliwego końca i pokażemy, że dobra muzyka może sama obronić się sama oraz zaistnieć, bez względu na mechanizmy show-biznesu.

Jest nas sześciu i, zapatrzeni w Beatlesów oraz Bowiego, gramy przebojową mieszankę rocka, popu i rock'n'rolla - po prostu power pop!

 

Do gangu należą:

Wojtek Baryłka

Wylądował na początku, bo fanki lubią

ładnych basistów (a przynajmniej taką

mamy nadzieję).

Jan "Jabba" Babiński

Pozory mylą -

nigdy nie występował w Star Wars.

 

Maciej Piątek

Bożyszcze kobiet

(a w dodatku gitarzysta!)

Michał "Sasin" Sasinowski

Dmucha w saks i opowiada

suchary ze sceny.

Jacek Skrzydlak

Chociaż prezencja na zdjęciu może

sugerować inaczej, nigdy nie grał w

Iron Maiden. Bębniarz jak z obrazka.

Piotr Łuba

Ukochany Przywódca,

Ojciec Założyciel Zespołu,

kompozytor i tekściarz.

 To już wszyscy, a zatem przejdźmy...

Ups! Niemal byśmy zapomnieli. Jest jeszcze nieformalny, siódmy członek zespołu: Anielica, nasz duch opiekuńczy. Ona również prosi, żebyście dodali nam skrzydeł i pomogli wznieść się do muzycznego nieba. Aniołowi trudno odmówić, a aniołowi płci pięknej w ogóle nie sposób, prawda?

Chociaż tegoroczna płyta będzie pierwszym longplayem w dorobku zespołu, wcześniej wydaliśmy dwa mini-albumy (EP-ki) oraz singiel o znamiennym tytule "Lafiryndy będą". Piosenkę ilustrował teledysk, pod którym podpisała się Sopocka Wytwórnia Filmowa. Potencjalnych konsumentów przestrzegamy: prezentacja produktu w klipie może różnić się od jego rzeczywistych właściwości.

Oprócz tego zagraliśmy niemało wystrzałowych koncertów, niekoniecznie w pozycji stojącej. Przyznajcie sami: po co stać, kiedy można leżeć?

Fajna, to na pewno. Okej, wiemy, że taka deklaracja nie wystarczy, aby Was przekonać, spróbujemy zatem podać więcej szczegółów. Na krążku znajdzie się kilkanaście piosenek, zrealizowanych w kultowym sopockim Ramtamtamie: wybrane, najlepsze numery z poprzednich mini-albumów w zremasterowanej formie oraz zupełnie nowe kompozycje. Dostaniecie kilkadziesiąt minut przebojowej, power popowej muzyki, w której słychać echa Beatlesów oraz Elvisa Costello.

Album promować będzie singiel "Porcelanowa laleczka", nagrany z udziałem znamienitego gościa, nieocenionego trójmiejskiego rapera Damiana "Czapy" Majewskiego! (sylwetka tego jegomościa na zdjęciu poniżej)

Piosenka ma przebojowy potencjał i wierzymy, że z Waszą pomocą dotrze do jak największej ilości par uszu. Poniżej świeży jeszcze "lajf", w którym wyjątkowo, zamiast Czapy, rapuje Piotr:

Podsumowując, tegorocznej jesieni szykuje się ekscytująca premiera! Pamiętajcie: to od Was zależy, czy "Porcelanowa Laleczka" i inne potencjalne kilery będą miały szansę wzbić się do muzycznego nieba.

Przygotowaliśmy dokładny budżet projektu, dzięki któremu będziecie mogli mieć pewność, że przekazane przez Was wsparcie co do grosza zostanie przeznaczone na jego realizację. Oczywiście, kosztorys obejmuje również dodatkowe wydatki, związane z samą realizacją kampanii crowdfundingowej (marża portalu, wysyłka nagród).

Jak widać, koszt realizacji płyty to przede wszystkim opłaty przeznaczone dla firmy drukarskiej oraz grafika. Studio stanowi stosunkowo małą część budżetu. Dlaczego? Po pierwsze, część piosenek pochodzi z wcześniejszych mini-albumów i czeka je tylko nowy mastering. Po drugie, nagrania nowych numerów częściowo ukończyliśmy już i opłaciliśmy z własnych środków.

Wszyscy wiemy, że do promocji płyty niezbędny jest dobry teledysk. Bardzo zależy nam na wyprodukowaniu klipu do "Porcelanowej Laleczki". Nie chcemy iść na budżetowe kompromisy i realizować amatorskich filmów. Celujemy w profesjonalny wideoklip, co wiąże się z wydaniem minimum 3 tysięcy złotych. W grę wchodzi opłacenie sprzętu, operatorów, oświetleniowców, charakteryzacji, przygotowania scenariusza, postprodukcji itp.

Jeżeli osiągniemy podstawowy cel zbiórki (4850 zł), każdą dodatkową złotówkę zainwestujemy w profesjonalny teledysk. Co będzie, jeżeli przed końcem kampanii wejdziemy na drugi próg finansowy: 7850 zł? Uruchomimy wówczas nowe nagrody specjalne, związane z wideoklipem! Kto wie, może nawet będziecie mogli w nim zagrać?

Prosząc o Wasze wsparcie liczymy się z tym, że nie ma nic za darmo. Dlatego przygotowaliśmy dla Was nagrody, których wartość dopasowana została do wysokości wpłaty. Oczywiście, jeżeli bardzo nas lubicie (a lubicie, prawda?), nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiększyć kwotę przelewu przy wykupywaniu poszczególnych pakietów; każda dodatkowa złotówka zwiększa szanse powodzenia akcji. Przede wszystkim jednak potraktujcie crowdfunding jako formę przedsprzedaży, którą de facto jest. Dziś wpłacacie równowartość płyty, a jesienią otrzymujecie gotowy produkt, plus, zależnie od wybranego pakietu, unikatowe bonusy. Proste, prawda?

Po prawej stronie, u góry, dostępna jest lista pakietów, które dla Was przygotowaliśmy. Oprócz samego krążka możecie uzyskać dostęp do niepublikowanych materiałów, zamieścić swoje imię na okładce albumu, a nawet otrzymać wideo ze specjalnym wykonem tylko dla Was! W trakcie akcji ujawniać będziemy nowe, limitowane nagrody specjalne. Czekamy również na Wasze sugestie. Chcielibyście dostać coś, o czym jeszcze nie pomyśleliśmy? Napiszcie nam o tym!

Oczywiście, w zestawach nagród nie mogło zabraknąć produktu numer jeden, markowego i absolutnie eksluzywnego merchu: koszulek TKM! Ekspertyzy amerykańskich naukowców wykazały już, że noszenie naszych t-shirtów wywiera znaczący wpływ na wzrost charyzmy i uroku osobistego. Zresztą, zobaczcie sami:

A może prowadzisz firmę i chciałabyś / chciałbyś zyskać dodatkowy kanał promocji oraz estymę mecenasa, który wspiera rozwój trójmiejskiej sceny muzycznej? Nic prostszego: zgłoś się do nas! Przygotowaliśmy zestaw atrakcyjnych pakietów sponsorskich, adresowanych do przedsiębiorców oraz wszelkiego rodzaju instytucji. W każdym przypadku zakres działań promocyjnych, których podejmiemy się w zamian za udzielone wsparcie, podlega negocjacji oraz może zostać dopasowy do indywidualnych potrzeb sponsora. Zalecamy dodatkowy kontakt mailowy lub telefoniczny celem określenia warunków współpracy.

Podziękowania dla wszystkich darczyńców roześlemy mailem oraz zamieścimy w sieci bezpośrednio po zakończeniu akcji. Nagrody rzeczowe (płyty, zdjęcia, koszulki) otrzymacie pocztą na krótko przed premierą krążka, tj. wczesną jesienią bieżącego roku (wrzesień-październik). Terminy realizacji innych nagród, takich jak koncerty czy wideo z dedykacją, ustalimy z Wami indywidualnie.

Pamiętajcie: wspierając nas nie ponosicie żadnego ryzyka. Jeżeli projekt nie zakończy się powodzeniem, równowartość wszystkich wpłat wróci do Was, kiedy tylko akcja dobiegnie końca. Ale Wy do tego nie dopuścicie, prawda?

 

 

 

Kontakt z nami:

tkmband@gmail.com

+48 516 173 510

 

 

  Liczymy na Waszą pomoc!

Z anielskim pozdrowieniem,

Piotr, Wojtek, Jabba, Sasin, Maciek i Jacek

Zespół TKM

 

Media o Twoim projekcie:

TKM nagrywa płytę!

www.netfan.pl | 2015-06-08

Sopocka formacja TKM pracuje nad nową płytą. Premierę nowego albumu planuje na jesień bieżącego roku. Pierwszym singlem zapowiadający płytę będzie „Porcelanowa laleczka” z gościnnym udziałem rapera Damiana „Czapy” Majewskiego.

Sopocki zespół potrzebuje wsparcia fanów, by wydać płytę

www.nadmorski24.pl | 2015-06-02

TKM to power popowy zespół z Sopotu, który powierzył wydanie krążka w ręce swoich fanów. O sukcesie zespołu zdecyduje powodzenie akcji crowdfundingowej, która prowadzona jest za pośrednictwem platformy Polak Potrafi.

Potrzebują pomocy fanów, aby wydać nową płytę. Sopocki zespół TKM na PolakPotrafi.pl

my3miasto.pl | 2015-05-12

TKM, power popowy zespół z Sopotu, zdecydował się powierzyć los nowego krążka w ręce fanów. O wydaniu pierwszej płyty długogrającej w dorobku zespołu zdecyduje powodzenie akcji crowdfundingowej, prowadzonej za pomocą popularnej platformy finansowania społecznościowego – Polak Potrafi.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.06.2015 21:09