Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

radio23ka

radio23ka

Łódź

Opiekun Szkolnego Radia Tischnerówki - Radia23ka, nauczyciel Jacek Malinowski reprezentuje uczniowski zespół projektowy.
Zespół uczniów z XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera. Dawniej im. Ludwika Waryńskiego
Radio23ka słyszalne jest dotąd tylko na korytarzach szkolnych ale posiada własny profil fb: https://www.facebook.com/Radio23ka/ na który zapraszamy. Strona www. - jeszcze w budowie.

Radio23ka jest laureatem konkursów Projekt z Klasą i Projektanci Edukacji, Konkursu Dziennikarskiego im. Wojciecha Słodkowskiego i Przeglądu Innowacji i Twórczości w Edukacji.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1131 PLN z 1000 PLN

17 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.03.2020.

Tischner, Teatr i My. Film uczniów XXIII LO.

O projekcie

         

 

     Uczniowie wraz z opiekunami chcą zrealizować amatorski film dokumentalny przedstawiający związki Patrona XXIII LO z teatrem i ludźmi teatru.

  

   Dodatkową wartością realizowanego zamierzenia będzie prezentacja multimedialna i broszurowa publikacja popularyzująca dorobek grupy projektowej.

  

   Film składać się będzie głównie się z rozmów z ludźmi teatru, znającymi osobiście prof. Józefa Tischnera ze szczególnym uwzględnieniem osób związanych z XXIII LO w Łodzi. 

   

   Wykorzystując dostępne materiały ikonograficzne niezastrzeżone prawami autorskimi, bądź uzyskując zgody autorów na wykorzystanie, uzupełnimy zarejestrowany przez nas  materiał filmowy.

  

   W ścieżce dźwiękowej dodamy fragmenty wspomnień i opublikowanych drukiem relacji odczytywane/ interpretowane przez uczniów - członków zespołu projektowego.

  

   Planowany czas zkończenia projektu i publikacji filmu to maj 2020 r.

  

   Zespół projektowy to w większości uczniowie związani z grupą Radio23ka.

  

   Radio23ka - Szkolne Radio Tischnerówki jest laureatem konkursów Projekt z Klasą i Projektanci Edukacji, Konkursu Dziennikarskiego im. Wojciecha Słodkowskiego i Przeglądu Innowacji i Twórczości w Edukacji.

 

Radio Dwudziestka Trójka. Szkolne Radio Tischnerówki.

 

 

  • Podstawowym celem zbiórki jest pozyskanie funduszy na dojazd do naszych rozmówców i na zakwaterowanie. W obszarze naszych zainteresowań są artyści i wykładowcy szkół teatralnych. Wiekszość z nich przebywa w Krakowie a my jesteśmy z Łodzi.

    

    Nasz projekt został nagrodzony grantem w konkursie Projektanci Edukacji organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Wyskość grantu to 1000zł.  

 

Konkurs Projektanci Edukacji. Laureaci.             

     

   Z naszych obliczeń wynika, że nie wystarczy to na sfinansowanie, dłuższego niż jednodniowy, pobytu w Krakowie dla  6-8 osobowej grupy realizującej projekt.  (Uczniowie muszą pojechać z opiekunami. Stąd liczebność grupy.)

   

   Ze względu na plany i terminy naszych rozmówców, jednorazowa wizyta w Krakowie nie będzie wystarczająca. Nie mamy też finansowania ewentualnej, ważnej wizyty w Zakopanem w teatrze im. Witkacego.

  • Celem dodatkowym, finansowanym z ewentualnej nadwyżki jest uzupełnienie wyposażenia w urządzenia oświetleniowe i rejestujące. Wiekszość materiału filmowego nagrywamy za pomocą prywatnych smartfonów a mobilne urządzenia oświetleniowe i mikrofony pożyczamy nieodpłatnie od życzliwych znajomych. Marzymy o uzupełnieniu zestawu oświetleniowego i zakupie własnego mikrofonu reporterskiego.
  • Potrzeby uzupełnienia wyposażenia są oczywiście znacznie większe, np.  statywy, programy do edycji video, itp. ale to już raczej sfera marzeń. Wszystko zależy od Was - Fundatorów.

   

   Udział w konkursie i zdobyta nagroda finansowa świadczą o tym, że poszukujemy także innych źródeł sfinansowania pojektu. Nie potrafimy jednak przewidzieć ich efektu.

   

   Realizację projektu zaczęliśmy już w październiku 2019 r. 

  

   Dotychczas zarejestrowaliśmy rozmowy z bratem J. Tischnera Kazimierzem, reżyserem teatralnym Piotrem Bogusławem Jędrzejczakiem oraz dokumentalistą i dziennikarzem Szymonem J. Wróblem. Ich opublikowane oraz nieopublikowane fragmenty będą częścią filmu.

 

 

    Dotychczasowych rejestracji mogliśmy dokonać dzięki obecności rozmówców w naszym mieście.

   

   W Łodzi mamy zaplanowane jeszcze dwie rozmowy. Dalsze działania ograniczone są możliwościami dojazdu.

 

   Pewna część nagród, tych związanych w wyprodukowaniem całości filmu, "dostarczona" czy raczej zrealizowana będzie wraz z premierą planowaną alternatywnie na późną wiosnę 2020  maj/czerwiec leb najdalej na przełom lata i jesieni (wrzesień/październik) 2020.

 

Media o Twoim projekcie:

Młodzież z XXIII LO im. ks. Józefa Tischnera w Łodzi przygotowuje film dokumentalny

expressilustrowany.pl | 2020-02-28

Młodzież z XXIII LO im. ks. Tischnera przygotowuje film przedstawiający związki swojego patrona z teatrem i ludźmi teatru.„Dodatkową wartością realizowanego zamierzenia będzie prezentacja multimedialna i broszurowa publikacja popularyzująca dorobek grupy projektowej”,

Reżyser Jacek Orłowski o projekcie edukacyjnym Tischner, Teatr i My.

www.youtube.com | 2020-02-22

Dla wszystkich fanów \"Seks, prochy i rock&roll\" lub miłośników \"Trzech Sióstr\", \"Boże mój\" lub \"Braci Karamazow\" kilka słów od człowieka który je wyreżyserował w łódzkich teatrach.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.03.2020 22:10