Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Łukasz Zaleski

Łukasz Zaleski

Kraków

reżyser, dramaturg, pedagog teatru, turysta, islandiofil i czechofil, miłośnik winylowego dźwięku i szakszuki
mieszka w pociągach

Napisz wiadomość do Projektodawcy

910 PLN z 4000 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 17.04.2019 22:10

Być jak Thelma i Louise, czyli w stronę Meksyku

O projekcie

W ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu powstanie spektakl na dwie aktorki, dwa mikrofony i jeden samochód.

W 2019 roku mieszkańcy Torunia zostaną zabrani w szaleńczą podróż szosami Teksasu. W podziemiach Teatru powstanie przedstawienie undergroundowe, a jednocześnie rozrywkowe. Dwie cenione przez widzów Torunia aktorki wcielą się w postaci zainspirowane bohaterkami kultowego filmu Ridleya Scotta "Thelma i Louise". Jolanta Teska i Mirosława Sobik wyruszają w swoją pełną przygód podróż. W podróż, po której, jak to w dobrym kinie drogi, nic już nie będzie takie samo. Planowany spektakl będzie połączeniem tradycyjnego teatru z rockowym koncertem, w którym zabrzmią przeboje m.in. Boba Dylana, The Doors, Dire Straits czy Nirvany w nowoczesnych aranżacjach, przygotowanych przez kompozytora, DJa i wokalistę - Kamila Tuszyńskiego. Oryginalny scenariusz napisze Amadeusz Nosal, spektakl wyreżyseruje Łukasz Zaleski.

Już w czerwcu zaprosimy Państwa na opowieść o Ameryce, kontestacji i kobietach. Dlaczego rock’n’roll jest kobietą i dlaczego to oni mają wyłączność na decydowanie w sprawach najważniejszych? Spektakl, dziejący się na drogach Teksasu, w sposób wyraźny, chociaż nie wprost będzie opowiadać również o współczesnej Polsce.

W Toruniu kobiety biorą sprawy w swoje ręce!