Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Łukasz Zaleski

Łukasz Zaleski

Kraków

reżyser, dramaturg, pedagog teatru, turysta, islandiofil i czechofil, miłośnik winylowego dźwięku i szakszuki
mieszka w pociągach

Napisz wiadomość do Projektodawcy

910 PLN z 4000 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

22%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 17.04.2019.

Być jak Thelma i Louise, czyli w stronę Meksyku

O projekcie

W ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu powstanie spektakl na dwie aktorki, dwa mikrofony i jeden samochód.

W 2019 roku mieszkańcy Torunia zostaną zabrani w szaleńczą podróż szosami Teksasu. W podziemiach Teatru powstanie przedstawienie undergroundowe, a jednocześnie rozrywkowe. Dwie cenione przez widzów Torunia aktorki wcielą się w postaci zainspirowane bohaterkami kultowego filmu Ridleya Scotta "Thelma i Louise". Jolanta Teska i Mirosława Sobik wyruszają w swoją pełną przygód podróż. W podróż, po której, jak to w dobrym kinie drogi, nic już nie będzie takie samo. Planowany spektakl będzie połączeniem tradycyjnego teatru z rockowym koncertem, w którym zabrzmią przeboje m.in. Boba Dylana, The Doors, Dire Straits czy Nirvany w nowoczesnych aranżacjach, przygotowanych przez kompozytora, DJa i wokalistę - Kamila Tuszyńskiego. Oryginalny scenariusz napisze Amadeusz Nosal, spektakl wyreżyseruje Łukasz Zaleski.

Już w czerwcu zaprosimy Państwa na opowieść o Ameryce, kontestacji i kobietach. Dlaczego rock’n’roll jest kobietą i dlaczego to oni mają wyłączność na decydowanie w sprawach najważniejszych? Spektakl, dziejący się na drogach Teksasu, w sposób wyraźny, chociaż nie wprost będzie opowiadać również o współczesnej Polsce.

W Toruniu kobiety biorą sprawy w swoje ręce!

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 17.04.2019 22:10