Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

The Heart of Art

The Heart of Art

Warszawa

Jesteśmy grupą 9 studentów z warszawskich uczelni. Od października przygotowujemy razem projekt The Heart of Art, w którym sprowadziliśmy do Polski 8 wolontariuszy z całego świata, aby przeprowadzali z niepełnosprawnymi dziećmi zajęcia artystyczne.

Angażujemy się w projekt całym sercem, ponieważ widzimy, że rzeczywiście wywiera on bardzo pozytywny wpływ na naszych podopiecznych, a powstałe prace pozytywnie zaskakują nas bogactwem wyrazu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1018 PLN z 1000 PLN

28 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 12.02.2015 10:10

The Heart of Art

O projekcie

 

Zbieramy pieniądze na pokrycie kosztów organizacji warsztatów artystycznych dla niepełnosprawnych dzieci, aby już wkrótce wystartować z kolejną edycją, dzięki której przełamiemy kolejne bariery i dotrzemy do jeszcze większej ilości dzieci.

 

KIM JESTEŚMY?

Wraz z początkiem grudnia rozpoczęliśmy projekt The Heart of Art, organizowany przez AIESEC Oddział Lokalny Uniwersytetu Warszawskiego.

AIESEC to największa, międzynarodowa organizacja studencka, zrzeszająca ponad 60000 młodych ludzi z całego świata.

 

Razem, jako grupa 9 studentów, sprowadziliśmy do Polski 8 wolontariuszy z różnych stron świata.

EPs.png

Przez 8 tygodni prowadzą oni zajęcia artystyczne z niepełnosprawnymi dziećmi w 6 szkołach specjalnych na terenie całej Warszawy.

Podczas warsztatów, mimo bariery językowej, znajdują oni kontakt z dziećmi poprzez sztukę. Tworzą dzieła zarówno plastyczne, jak i muzyczne, z których wydobywają inną, abstrakcyjną i być może nieznaną do tej pory wartość artystyczną. Rozwija to zarówno dziecięcą wyobraźnię, jak i umiejętności kontaktu niewerbalnego.

Dzięki zajęciom z naszymi wolontariuszami dzieci mają okazję oderwać się od rzeczywistości i wspólnie z nami zatracić się w sztuce, która pozwala na wyzwolenie wszystkich emocji.

Zwieńczeniem naszego projektu jest wernisaż, który odbędzie się 24 stycznia 2015, na którym zaprezentujemy m.in. prace dzieci, zdjęcia oraz filmiki z projektu.

Team.png

Dlaczego potrzebujemy Twojej pomocy?

Bo liczy się dla nas każda złotówka!

Zbieramy fundusze na pokrycie kosztów:

- materiałów – na każde zajęcia sami musimy zapewnić materiały, ponieważ to my zabieramy prace dzieci i przygotowujemy je do wernisażu,

- posiłków – zależy nam, aby nasi praktykanci dostali jeden ciepły posiłek każdego dnia pracującego, nawet jeżeli dana placówka nie jest w stanie im go zapewnić,

- organizacji wernisażu – oprawienie prac dzieci.

Dzięki zebranym funduszom organizacja AIESEC UW, będzie mogła przygotować kolejną edycję projektu już wkrótce! 

Dzięki Tobie możemy namalować uśmiechy na twarzach jeszcze większej ilości dzieci.