Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sławek Szymaszek

Sławek Szymaszek

Łódź

Nieprzeciętny innowator, człowiek idei, twórca Zdalnych Ogródków o których rozpisywały się portale biznesowe.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3736 PLN z 28000 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

13%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 15.05.2021.

Terapeutyczno-społeczne ogródki warzywne w Łodzi

O projekcie

Pomysł by miasta same produkowały zdrową żywność nie jest nowy.
Takie rozwiązanie pomagają skrucić łańcuchy dostaw, a co za tym idzie zminimalizować straty spowodowane transportem świeżych warzywych.

Świat się zmienia a ludzie stęsknieni kontaktów są bardziej gotowi do społecznych inicjatyw. Dodatkowo narastające problemy psychiczne spowodowane izolacją, oraz rosnąca potrzeba zdrowego odżywiania, pokazuje że właśnie teraz jest odpowiednic czas na tego typu projekty.


1. Stworzyć piękny ogród i uprawiać w nim dobre i zdrowe jedzenie.
2. Zebrać przed zimą tyle łatwego w przechowywaniu, pysznego jedzenia, by lokalna jadłodajnia miała wystarczająco warzyw na zupy dla potrzebujących na okres zimowy. 
3. Wyhodować tyle jedzenia, by starczyło również dla wszystkich uczestników projektu. A wszystko po to by czuć, że wspólnie robimy coś dobrego i otrzymali realną wartość z projektu.



1. Teren na ogródki: To już za nami. Udało nam się wynegociować dzierżawe terenów w jednej z architektonicznych wizytówek Łodzi jaką są Ogrody Geyera. Jest to miejsce w którym często odbywają się wydarzenia typu targi rękodziała, zjazdy food truck czy kino plenerowe. Taka lokalizacja pomoże nam uzyskac rozgłos projektu i przekazać wartości jakie niesie ten projekt. 

2. Ludzie głodni. To ludzie którym wspólnie chcemy pomóc. 

3. Ludzie którzy pomogą w projekcie . Są ludzie, którzy nie mają własnej ziemi i byłaby to dla nich okazja do nauki i pozyskania naprawdę zdrowych warzyw. Lub tacy, którzy nie mają koncepcji co zrobić z wolnym czasem, osoby naprawdę bezrobotne, osoby lekko niedomagające psychicznie, uczniowie, osoby zmęczone pracą intelektualną, dla których ubabranie się w ziemi będzie przyjemnością, ci co palą kalorie w klubach fitness które aktualnie są zamknięte, osoby z problemami psychologicznymi dla których praca w ogrodzie i poznawanie nowych ludzi mogłoby być terapią (alkoholicy, narkomani, ludzie w depresji). 

4. Kapitał: Na budowę ogródków warzywny będziemy potrzebować inwestycji. Stąd ta zbiórka.

5. Wiedza i doświadczenie tutaj służę pomocą. Znam się na prowadzeniu ekologicznego ogródka warzywnego, znam też ludzi którzy są w stanie na bieżąco doradzać. Mogę także prowadzić warsztaty i szkolenia (także online) by pomóc ludziom z 3 punktu zaopiekować się naszym wspólnym ogrodem.

 

Każdy nawet najbardziej ekologiczny i prospołeczny projekt zanim zacznie być samowystarczalny potrzebuje paliwa na start. Takim paliwem w naszym przypadku są  zebrane tutaj pieniadze które przeznaczymy na:

 

Koszty które poniesiemy przed rozpoczęciem projektu.

Nazwa 1 sztuka 50 sztuk
Grządki podwyższane 220zł 11000zł
Ziemia Ogrodowa z badaniami 60zł 3000zł
Nasiona i sadzonki warzyw 50zł 2500zl
System nawadniania 50zł 2500zł
Narzędzia - 2500zł
Marketing - 3000zł
Razem   24500zł

 

Dodatkowo od zebranej kwoty musimy odprowadzić prowizje dla portalu Polak Potrafi w wysokości 9% od zebranej kwoty a pozostałą część zbiórki przeznaczymy na niespodziewane wydatki związane z projektem.


Głównymi założeniami projektu jest czynienie dobra (darmowe posiłki dla potrzebujących), możliwość samorealizacji i edukacji (możliwość pozyskania wysokiej jakości warzyw przez osoby pomagające w projekcie i doszkalania z zakresu ogrodnictwa) funkcja terapeutyczną (możliwość wyjścia wśród ludzi, pomoc w odnalezieniu właściwej drogi w życiu, poznawanie nowych ludzi, kontakt z naturą co jest niezwykle ważne w czasach izolacji)


Nazywam się Sławek Szymaszek jestem ojcem 6 miesięcznej córeczki i chce by świat w którym będzię dorastać był chociaż odrobine lepszym miejscem. Jetsem także fanem permakultury i zrównoważonego rolnictwa.
Wychowałem się w małym gospodarstwie rolnym, gdzie od zawsze uprawialiśmy zdrowe warzywa na własne potrzeby. Po przeprowadzce do Łodzi strasznie brakowało mi prawdziwych warzyw z własnej grządki. Tak powstał pomysł Zdalnych Ogródków, który był swego rodzaju protoplastą Ogróków Geyera. Projekt ten został zauważony między innymi przez takie portale jak money.pl, mamstartup.pl, mambiznes.plstartupy.lodz.pl  a także w konkursach Młodzi w Łodzi oraz EIT Food Innovation Prizes. 

 

-Wystaw zbędne przedmioty na licytacji w grupie wspierającej zbiórkę.
-Zalicytuj coś na grupie wspierającej zbiórkę.
-Udostępnij zbiórkę w swoih mediach społecznościowych.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 15.05.2021 18:06