Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

thepartyisoverband

thepartyisoverband

Katowice, Polska

The Party Is Over to katowicki duet, którego muzyka jest zderzeniem surowej elektroniki z soulowym wokalem. Michał Wajdzik (bity) i Daria Ryczek (wokal) połączyli swoje siły w 2014 roku. W wyemitowanym jesienią w 2015 roku odcinku Must Be The Music, duet wykonał cover Royals z repertuaru Lorde, po czym w listopadzie 2015 roku zespół wystąpił w ramach cyklu Kameralnie podczas festiwalu Ars Cameralis w zabrzańskim Szybie Maciej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3566 PLN z 2500 PLN

67 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

142%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.04.2016.

Teledysk do 'Storm is Coming' The Party Is Over

O projekcie

O ZESPOLE

The Party Is Over to elektroniczny duet z Katowic, współtworzony przez Michała Wajdzika (bity) i Darię Ryczek (wokal). Gatunkowo ich muzyka rozpościera się pomiędzy trip hopem a techno, nie stroniąc od inspiracji innymi nurtami. Wbrew temu, co sugeruje nazwa projektu, impreza trwa.

Zespół przygotowuje właśnie drugą EP-kę pt.: „Stolen Symphonies”. Promował ją będzie teledysk do utworu „Storm Is Coming” i aby go zrealizować, potrzebujemy Waszego wsparcia.

WIZJA

Wideoklip do utworu „Storm Is Coming” opowiada historię dwojga ludzi, którzy pomimo przeciwności losu docierają do siebie. Najważniejszym elementem jest droga, którą muszą przebyć, a niesie ich muzyka. Ona jest jak skała i w niej schronienia szuka on.

Za zasłoną iluzorycznej ciszy przed burzą chowają się emocje przypisane gestom, kształtom i kolorom. Motywem przewodnim wizualnej sfery teledysku mają być ptaki, symbol wolności. W serii intensywnych obrazów, za pomocą których opowiedziana zostaje ta historia, chcemy wykorzystać elementy body paintingu, sztuki origami (planujemy wykonać ogromnego papierowego łabędzia) oraz choreografii.  

KIM JESTEŚMY

Michał i Daria połączyli swoje siły w 2014 roku, aby w lutym 2015 zaprezentować światu swoje pierwsze utwory wydane na EP-ce „The Party Is Over”. Latem 2015 roku The Party Is Over nawiązało współpracę z MANOIDem i Stendekiem, efektem czego są remixy utworu „Inspiration”, które wraz z oryginałem wydane zostały na wirtualnym singlu na początku października. W wyemitowanym w połowie listopada 2015 rok odcinku programu Must Be The Music, duet wykonał cover „Royals” z repertuaru Lorde.

21 listopada 2015 roku zespół wystąpił w ramach cyklu Kameralnie podczas festiwalu Ars Cameralis w zabrzańskim Szybie Maciej. Koncert został zarejestrowany, a jego fragmenty upublicznione w wersji wideo.

     

Muzyka: Daria Ryczek

 Z wykształcenia historyk i asystentka stomatologiczna, od 2014 wokalistka, autorka tekstów i współzałożycielka zespołu The Party Is Over. W muzyce zakochana od najmłodszych lat, zdecydowanie ukształtowana przez soul, r&b i jazz, ale otwarta na różne style. Zaczynała w warszawskim zespole funkowym 7m2, wróciła do Katowic, by zająć się elektroniką. Współpracuje z muzykami z różnych frontów, miedzy innymi z zespołem Srogo (metal), Hengelo (rock alternatywny) i BobAirem (hip-hop).

     

Muzyka: Michał Wajdzik

Muzyk, producent, beatmaker, samouk. Debiutował jako gitarzysta i kompozytor w zespole Heterodoxis. Od 2005 roku komponuje i gra na gitarze w zespole Psychodelic Sexy Funk. Od roku 2014 wraz z Darią Ryczek tworzy elektroniczny duet The Party Is Over.  Solowo występuje jako Rabbit on the Moon. Tworzy muzykę filmową i parateatralną. Laureat nagród muzycznych.

     

 

Reżyser: Ena Kielska

Ukończyła studia na wydziale anglistyki o kierunku kultura i literatura brytyjska i amerykańska na UŚ oraz reżyserię na WMAiRWST w Zabrzu. Wydała tomiki poezji i opowiadanie, wyreżyserowała monodram i filmy krótkometrażowe. Za jeden z nich została nominowana do nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii montaż. Lubi aliterację.

 

 

     

Operator: Anna66 Andrzejewska

 Doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jej ulubioną formą wypowiedzi jest fotografia kreacyjna, a w centrum zainteresowania człowiek. Tworzy video art i eksperyment artystyczny. Ma psa i trzy koty. 

 

     

Scenografia: Małgorzata Suwalska

Urodziła się  w Katowicach w rodzinie związanej z polskim teatrem i malarstwem. Już w czasie studiów współpracowała przy tworzeniu scenografii w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego oraz w Teatrze „Zagłębia” w Sosnowcu. Jest twórcą wielu plakatów do sztuk teatralnych oraz do koncertów. Oniryczny charakter obrazów oraz wypracowany indywidualny styl jej malarstwa stworzyły rozpoznawalną markę. Uwielbia horrory i kocha psy.

 

     

Kostiumy: Małgorzata Wasik

Projektantka, która tworzy pod marką emwudesign. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Jej kolekcja dyplomowa „Geometria Form” podczas Cracow Fashion Awards 2009 została wyróżniona cenną i prestiżową nagrodą, jakim był wyjazd na półroczny staż do szkoły w Walencji, dzięki któremu zgłębiła tajniki szycia w technice krawiectwa wyższego (haute couture- alta costura) i umożliwił jej projektowanie oraz realizowanie kolekcji na najwyższym poziomie. Jej prace pokazywane były na pokazach mody i publikowane w magazynach na całym świecie. Lubi grać w squasha i jeździć na rowerze.

     

Kostiumy: Lidia Sajdak

Lidia Sajdak (a.k.a liil) - tłumacz, tyflopedagog, projektanka mody. Interesuje się sztuką wizualną we wszelkich jej przejawach. Najbardziej przemawiają do niej surowe, abstrakcyjne formy, oddychające, zaaranżowane w rozległej przestrzeni ekspozycyjnej. Oczarowana estetyką Azji. Kocha eksperymenty. Specjalizuje się w kategorii mixed media. W jej projektach widać podróże zarówno w przód (mocno futurystyczne formy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii) jak i wstecz (estetyka baroku, baśni). Brała udział w licznych pokazach, w tym Warsaw Fashion Street i Off Fashion. Wykonuje odważne projekty do artystycznych sesji zdjęciowych. Ma na koncie liczne publikacje zarówno w prasie krajowej jak i zagranicznej. Współpracuje z tak znakomitymi fotografami jak: Anna Andrzejewska, Alicja Reczek, Katarzyna Widmańska.

       

 Kostiumy: Paweł Pyzik

Urodzony w Rzeszowie, absolwent Manchester Metropolitan University na wydziale muzyki. W 2013 roku ukończył Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, między innymi udział w European Fashion Event sędziowanym przez Pacco Rabanne. W 2014 roku jako jedyny projektant ubioru reprezentował Polskę na Heineken Open Design Explorations. Jego projekty wystawiane były na Warsaw Fashion Weekend, London Design Festival, jak również prezentowane na łamach Label Magazine i Exclusiv. Obecnie mieszka w Walii, gdzie projetuje tkaniny.

     

Kierownik produkcji: Anna Gamrot

Absolwentka Szkoły Aktorskiej przy Teatrze Śląskim ze złożonym egzaminem eksternistycznym w Warszawie przed komisją ZASP, studentka Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach. Pracowała jako kierownik produkcji przy wielu offowych projektach filmowych oraz jako asystent produkcji przy filmach: „Klub Włóczykijów” w reż. Tomasza Szafrańskiego oraz „Dolina Bogów” w reż. Lecha Majewskiego. Obecnie na stałe związana współpracą jako aktorka i kierownik produkcji z CK Teatr Sztuk w Jaworznie,  Teatrem Tańca „MUZA” w Sosnowcu oraz Teatrem Moich Marzeń z Chorzowa. Jej motto życiowe: „pracy i kieliszka nigdy nie odmawiam”.

         

PR: Paweł Świerczek

Manager zespołu. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, dziennikarz, organizator, promotor i manager kultury. Kurator filaru muzycznego oraz selekcjoner Ars Independent Festival, producent wykonawczy katowickiej edycji 48 Hour Film Project, koordynator muzycznego Cztery Pory Roku Festiwal. Współpracuje z katowickim oddziałem "Gazety Wyborczej". W latach 2012-2014 członek redakcji gazety festiwalowej "Na horyzoncie" przy MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Uzależniony od rzeczy i zjawisk, które migoczą.

 NA CO ZBIERAMY

Wszyscy realizatorzy wideoklipu pracują za darmo i marzy nam się, aby Was zachwycić, a to oczywiście wymaga pewnych środków. Potrzebujemy pieniędzy na:

                    materiały do body paintingu

                    elementy scenografii

                    rekwizyty

                    wizaż

                    wynajem sprzętu (oświetlenie, dymownice)

 

CO JEŚLI PRZEKROCZYMY

2500 zł

 Nadwyżka zostanie przeznaczona na produkcję kolejnego teledysku,

bo lubimy patrzeć w przyszłość :-)

 

KONTAKT


Mail: thepartyisoverband@gmail.com

Anna Gamrot – produkcja: 881523113

Paweł Świerczek – promocja: 694085857

 

Jeśli spodobał Wam się projekt i zechcielibyście nas wesprzeć inaczej niż finansowo, powiedzcie o "Storm Is coming" swoim znajomym :-)

Zapraszamy również do śledzenia facebookowej strony zespołu, gdzie uaktualniane są wszystkie bieżące informacje z życia projektu:

https://www.facebook.com/thepartyisoverband

 

Wesprzyjcie nas! 

 

NASI PATRONI MEDIALNI

     

*NAGRODY BĘDĄ WYSYŁANE PO ZAKOŃCZENIU PRACY NAD TELEDYSKIEM

Media o Twoim projekcie:

Wspomóż The Party Is Over w realizacji teledysków

muzykoholicy.com | 2016-04-11

Katowicki duet The Party Is Over niedawno zbierał fundusze do realizacji teledysku „Storm is coming” z nadchodzącej EP-ki. Cel został osiągnięty! Akcja wciąż trwa, artyści zapowiedzieli, że jeśli uzbierają odpowiednią sumę, zrobią kolejny teledysk.

The Party Is Over / Nowa epka i zbiórka na teledysk!

www.wywrota.pl | 2016-04-10

The Party Is Over zapowiada drugą epkę i zbiera fundusze na teledysk.

The Party Is Over zbierają fundusze i zapowiadają nowe utwory

musicis.pl | 2016-03-15

Daria Ryczek oraz Michał Wajdzik nie zwalniają. Jeszcze nie tak dawno The Party Is Over podzielili się swoim coverem utworu „Royals” oraz własną produkcją „Inspiration”, a już druga EP-ka elektronicznego duetu jest w drodze.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.04.2016 22:10