Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paulina Ferno Frąckowiak

Paulina Ferno Frąckowiak

Poznań, Poland

Paulina Frąckowiak urodziła się w 1987 roku w Poznaniu. W tym mieście ukończyła Akademię Muzyczną na kierunku jazz i muzyka estradowa. Jest basistką, piosenkopisarką, autorką tekstów i epizodycznie aranżerką. W czasie swojej wieloletniej przygody z gitarą basową grała w niezliczonych składach wykonujących niezliczone gatunki muzyczne - rock, metal, jazz, country, pop, gospel, reggae, hip-hop, soul, folk... Od 2013 roku tworzy większość repertuaru zespołu The Pineal, a od pół roku zajmuje się przede wszystkim swoim całkowicie autorskim projektem Smutne Piosenki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2505 PLN z 2500 PLN

20 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 28.05.2016 22:10

GROSZE NA 'PROSZĘ': pierwszy teledysk Smutnych Piosenek

O projekcie

Zespół Smutne Piosenki nagrał już pierwszy singiel, który wywołuje poruszenie wśród słuchaczy. Teraz pora nakręcić do niego równie poruszający teledysk!

Od kilku lat Paulina Frąckowiak pisze piosenki. Najpierw teksty do nich były tylko po angielsku, ale w końcu przyszła pora, żeby zmierzyć się z językiem ojczystym. Powstał szereg piosenek po polsku - bardzo osobistych i prosto z serca. Nadszedł czas na pokazanie ich światu, trzeba więc było zmontować skład. Paulina poprosiła o współpracę sprawdzonych już muzyków - wokalistkę Izabelę Polit, pianistę Michała Rukszę i perkusistę Jakuba Szwarca. Tak narodził się zespół Smutne Piosenki.

Dlaczego Smutne Piosenki? Nazwa mówi sama za siebie, ale smutne nie oznacza wcale monotonne, smętne i na jedno kopyto. Smutne piosenki mogą być wolne i szybkie, durowe i mollowe, energetyczne i liryczne. Pierwszy raz zabrzmiały na żywo 5 listopada 2015 roku w poznańskim Psie Andaluzyjskim. Najsmutniejsza ze smutnych piosenek, "Proszę", która zwieńczyła koncert, zrobiła na słuchaczach spore wrażenie. Na właścicielach klubu takie, że natychmiast postanowili, że do tej piosenki musi powstać teledysk. Uruchomili różne swoje znajomości, aby znaleźć chętnych do współpracy ludzi, którzy profesjonalnie zajmują się produkcją klipów. Podczas licznych spotkań powstał szczegółowy plan działania, scenariusz, lista potrzebnych miejsc, rzeczy i osób. Jedyne, czego brakuje, to pieniądze.

Jako zespół zrobiliśmy wszystko, żeby piosenka brzmiała dobrze. Zarejestrowaliśmy ją w profesjonalnym studiu, z dbałością o szczegóły, brzmienia i nastrój. Mix i mastering powierzyliśmy Wojtkowi Błachowiakowi czyli DJ-owi Czarnemu z zasłużonego duetu Czarny/Tas. Ala i Łokieć, którzy oprócz prowadzenia Psa Andaluzyjskiego trudnią się także sztuką aktorską, zmobilizowali do działania innych aktorów i filmowców. Wielu znajomych zadeklarowało pomoc, ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Potrzeba środków na scenografię, kamerę z obiektywami, gaże dla aktorów, oświetlenie i technikę planu, transport, montaż i koloryzację. Wszystko razem będzie kosztowało ok. 5000 zł.

„Proszę” powstało bardzo szybko i pod wpływem silnych emocji i pewnie dlatego wywołuje silne emocje także u słuchaczy. Może Ciebie też poruszy i zechcesz dołożyć się do powstania godnego jej klipu? Na pewno będzie profesjonalny i dopracowany, a do tego poruszający i mocny. Razem możemy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego!

POSŁUCHAJ „PROSZĘ” I DORZUĆ SWE GROSZE!!!

 

 

Znajdź nas na Facebooku:

https://www.facebook.com/smutne.piosenki.poznan/

Posłuchaj innych naszych piosenek na SoundCloud:

https://soundcloud.com/smutne-piosenki

Zobacz nasze filmiki na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCAL7ImZl8CCNXmoynK59DzA

 

Jeśli uda nam się uzbierać więcej środków niż tu założyliśmy, nadwyżkę przeznaczymy na nagranie płyty. Chcielibyśmy wydać ją już jesienią tego roku!

Nagrody oddamy w Wasze ręce w czasie dwóch tygodni po zakończeniu zbiórki. Wyjątkiem są zaproszenia na koncert - to od Was zależy, który termin wybierzecie.

Jeśli nie do końca odpowiada Wam nagroda proponowana za wybraną przez Was kwotę, jakoś się dogadamy :)