Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Katedra

Katedra

Wrocław

Jesteśmy sześcioosobowym zespołem młodych ludzi, mających wielkie marzenia i przede wszystkim kochających muzykę. Gramy ze sobą już sześć lat. Inspirujemy się czasami dzieci kwiatów, współczesną rockową psychodelią, a także polskim big-bitem. Mamy na swoim koncie różne osiągnięcia, jesteśmy finalistami 5. edycji programu „Must Be the Music” oraz laureatami wielu festiwali, m.in. Fama Festiwal, Grechuta Festival, czy Studenckiego Festiwalu Piosenki. W ostatnim czasie legendarny dziennikarz Piotr Kaczkowski wypowiedział się pozytywnie o naszym nadchodzącym albumie podczas swojej audycji Minimax i zaprezentował słuchaczom dwa utwory.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2038 PLN z 1500 PLN

34 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

135%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.05.2015.

Teledysk Katedry do piosenki 'Kim jesteś?'

O projekcie

Facebook                                                                                                                    Facebook

 

CEL

 

Naszym marzeniem jest nakręcenie wyjątkowego teledysku do piosenki „Kim jesteś?”.

To utwór skomponowany dość dawno, ale od czasu swego powstania bardzo się rozwinął. Niedawno nagraliśmy jego nową wersję, która znajdzie się na naszym debiutanckim albumie. Uważamy, że potrzebuje ona wideoklipu. Pozwoliłby on ukazać, że ten – wydawać by się mogło – prosty kawałek, niesie ze sobą również głębsze przesłanie... Nie chcemy wpisywać się w utarte schematy, ale stworzyć coś, co zapamiętacie na dłużej!

 

Aby to jednak zrealizować, potrzebujemy Waszego wsparcia.

 

 

 

KIM JESTEŚMY?

 

Zespół Katedra założyliśmy w liceum – większość z nas jest z tej samej klasy. Od początku chcieliśmy tworzyć muzykę niecodzienną, o unikalnym nastroju – podobnie jak unikalny jest nastrój panujący we wnętrzach katedr. Inspirują nas kolorowe lata dzieci kwiatów, tajemniczość rocka progresywnego, a także rodzime dźwięki polskiego big-bitu. Wszystko to staramy się okraszać współczesnymi rozwiązaniami brzmieniowymi. Zależy nam jednak przede wszystkim na tym, aby nasze piosenki płynęły prosto z duszy.

Tak też jest – wierzymy – z piosenką „Kim jesteś?”. Tytułowe pytanie powraca za każdym razem, gdy człowiek poszukuje prawdziwej, niezakłamanej miłości – bo ona zawsze pozostaje zagadką.

 

Utwór ten został wydany w starej wersji na składance Minimax pl 6, sygnowanej przez legendarnego dziennikarza Piotra Kaczkowskiego z Trójki.

 

 

Wykonany został także w telewizji – w 5. edycji programu „Must Be the Music”, której byliśmy finalistami.

 

 

NA CO ZBIERAMY?

 

Jesteśmy tylko biednymi studentami, a potrzebujemy funduszy na wynajęcie porządnego sprzętu. Dzięki Wam - wierzymy - uda nam się wypożyczyć projesjonalne lampy, obiektywy, tzw. blendy i inne potrzebne akcesoria. 

 

 

DLACZEGO TELEDYSK?

 

Do tej pory mamy na swoim koncie jeden – kręcony domowymi sposobami. Tym razem pragniemy jednak stworzyć coś profesjonalnego. Teledysk pomoże nam zrealizować grupa zaprzyjaźniona grupa filmowa. Teledysk jest ważną częścią pracy dyplomowej jednego z jej członków, Łukasza Daczewskiego. Swoim doświadczeniem wesprze nas także specjalistka od teatru – Halina Bednarek. Zdecydowaliśmy się założyć profil na PolakPotrafi, ponieważ ten portal umożliwia realizację projektu razem z ludźmi dla ludzi. Wielu z Was wzięło udział w ankiecie i pomogliście nam wybrać piosenkę, do której powstanie teledysk - mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni!

 

 

 

 

NAGRODY!

 

Dla wszystkich wspierających, w zależności od przelanej kwoty, szykujemy specjalne nagrody. W wykonanie części z nich zaangażujemy się osobiście, wykorzystując nasze wszelakie artystyczne umiejętności. Nie przegap szansy na jedyną w swoim rodzaju hippie-koszulkę, na wierszyk napisany specjalnie dla Ciebie, na osobistą sesję fotograficzną, darmowy obiad dla dwojga... – wesprzyj ten projekt!

 

Hippie-koszulki, które robi według swego pomysłu nasz perkusista Paweł mogą wyglądać na przykład tak (każda jest nieco inna!):

 

 

 

 

A CO, JEŚLI ZBIERZEMY WIĘCEJ?

 

Muzycy mają zawsze więcej pomysłów, niż pieniędzy...

 

Jeśli zbierzemy 1500zł nagramy po prostu teledysk.

 

Klip będzie promował nasz debiutancki album, który zamierzamy wydać w najbliższych miesiącach. Dzięki kwocie 2000zł, prócz nagrania teledysku, będziemy mogli dokonać też koniecznej rejestracji utworów (zapis nutowy i te sprawy). 

 

Gdyby udało się nam zebrać 3000zł zbierzemy tym samym środki na wydanie albumu i jego promocję!

 

Jeśli będziecie tak hojni i zbierzemy 4000zł, to prócz realizacji teledysku i albumu, będziemy dysponować wszelkimi środkami do przygotowania bezprecedensowego spektaklu rockowego, nad którym pracujemy od trzech lat! TERMIN REALIZACJI

 

Teledysk kręcimy pod koniec maja. Jego montaż będzie musiał jednak trochę potrwać, dlatego przewidujemy, że zostanie on opublikowany podczas wakacji. Wszystkie nagrody zrealizujemy zatem do końca sierpnia. 

 

 

PS. POZNAJ NAS BLIŻEJ

 

FRYDERYK NGUYEN

W zespole: gitarzysta, główny wokalista, kompozytor

W życiu i w zespole:  pogodny człowiek, marzyciel, miłoścnik natury, zwolennik filozofii franciszkańskiej. Student polonistyki, a od tego roku także psychologii. Porównywany do wielu wybitnych artystów, m. in. do Jimiego Hendrixa, Czesława Niemena. Ma korzenie polsko-wietnamskie, na co wskazują jego imię i nazwisko. 

 

MACIEJ "JIM" STĘPIEŃ

W zespole: basista, wokalista, kompozytor

W życiu i w zespole: zagadkowy chłopak, łączący w sobie liczne kontrasty, kochający muzykę i niecodzienność. Konkretny w działaniu, rozważny, jednocześnie cieniący spontaniczność. Student czwartego roku prawa. Osoba towarzyska, choć czasem introwertyczna.

 

MICHAŁ ZASŁONA

W zespole: klawiszowiec, chórek, kompozytor

W życiu i w zespole: serdeczny i niesamowicie ambitny. Perfekcjonista. Inżynierautomatyki i robotyki, wciąż studiuje. Zespołowy specjalista od nagrywania - ma swoje własne, przenośne studio.

 

PAWEŁ DRYGAS

W zespole: perkusista, chórek, kompozytor

W życiu i w zespole: perkusista w kilku bardzo różnych od siebie zespołach. Zabawny, otwarty na różne nurty w muzyce, specjalista od socjologii muzyki (w dodatku doktorant!). W wolnych chwilach tworzy hippie-koszulki, twórca zespołowych grafik.

 

KATARZYNA RADOŃ

W zespole: chórek

W życiu i w zespole: radosna osoba, o dojrzałym podejściu do życia, niekiedy nazywana „mamą zespołu”. W czerwcu zdaje egzaminy do Akademii Muzycznej, uczy się śpiewu klasycznego, studiuje psychologię, a w wolnych chwilach… śpi.

 

TERESA GRABIEC

W zespole: chórek

W życiu i w zespole: roześmiana dziewczyna, kochająca wszystko co piękne, w tym przede wszystkim naturę i muzykę. Studentka pierwszego roku prawa, najmłodsza w zespole. Ma ironiczne poczucie humoru, choć jest też osobą wrażliwą. Pisuje prozę. 

 

 

EKIPA

 

ŁUKASZ DACZEWSKI (Loki)

W teledysku: producent wykonawczy

W życiu: absolwent wspaniałej SKIBY, a obecnie student trzeciego roku Mediów cyfrowych. Z zamiłowania fotograf, z pasji filmowiec. Realizacja teledysku będzie dla Lokiego szansą na zdobycie Hollywood. 

 

MARTA TATARSKA

W teledysku: kierownik produkcji

W życiu: studiuje komunikację marketingową. Nałogowo ogląda filmy i seriale. W wolnych chwilach pomaga organizować produkcję filmową oraz festiwale.

 

PANI HALINA BEDNAREK

W teledysku: cudowna pani reżyser

W życiu: specjalistka od teatru i poezji śpiewanej, mentor grupy piosenki literackiej "Impresja" i od wielu lat dobry przyjaciel zespołu.

 

 

Facebook                                                                                                                    Facebook

 

 

KONTAKT

mail: zespolkatedra@gmail.com

telefon: 796 511 627 (zespół)

601656867 (producent wykonawczy)

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.05.2015 21:09