Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fair Weather Friends

Fair Weather Friends

Zespół Fair Weather Friends powstał w Czeladzi na początku 2011 roku. Jego twórczość inspirowana jest współczesną muzyką elektroniczną i muzyką taneczną lat 70 i 80.
Pomimo krótkiego stażu w branży muzycznej, Fair Weather Friends mają na swoim koncie ponad 100 koncertów, w tym występy na dużych letnich festiwalach (Heineken Open’er Music Festival, Coke Live Music Festival, Free Form Festival i No Border Festival).
Obecnie muzycy pracują nad debiutanckim krążkiem, który ukaże się wiosną 2014 r.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6537 PLN z 6000 PLN

125 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.12.2013.

Fałszywa miłość, fałszywych przyjaciół - klip!

O projekcie

Dzięki Tobie możemy nakręcić teledysk do singla Fake Love!

Pierwszy raz prosimy o wsparcie społecznościowe, stąd czujemy się nieco niezręcznie. Z wrodzonej przekory postanowiliśmy wcielić się w rolę tych, którzy proszenie o pieniądze wydają się mieć wpisane w DNA ;) (spontaniczne nagranie sprzed kilku miesięcy).

Singiel Fake Love

Kim są Fair Weather Friends?

Jesteśmy młodym zespołem, który gra muzykę elektroniczną. Graliśmy na najważniejszych festiwalach muzycznych: Opener 2012, Coke 2012 i Free Form 2013. Nasza dotychczasowa dyskografia to EP-ka "Eclectic Pixels" (marzec 2012) oraz multimedialny singiel "Fly By" (marzec 2013). Właśnie ogrywamy nowy materiał, który ukaże się na debiutanckiej płycie wiosną 2014. Radio Roxy FM przyznało nam miano Nadziei 2013 r. z czego jesteśmy dumni.

Uwielbiamy videoklipy. Mamy dwa na swoim koncie. Oba zrealizowane przez przyjaciół z EXA Studio.

Video do "Fortune Player":


Video do "Fly By":


Do realizacji kolejnego videoklipu wybraliśmy jednego z najbardziej utalentowanych reżyserów teledysków w Polsce: Dawida Krępskiego. Jego pomysł na scenariusz powalił nas na łopatki, jednak realizacja przerasta nasze możliwości finansowe - dlatego właśnie zwracamy się z prośbę o wsparcie!

Kim jest Dawid Krępski?

Dawid Krępski - twórca teledysków, który ma na swoim koncie zarówno produkcje z krajowej sceny "Co tam?" Heya czy "Kropki i kreski" Brodki oraz klipy zagranicznych wykonawców muzyki alternatywnej: Igora Volka, Totally Ennormous Extinct Dinosaurs, Beca. Za klipy Volka ( "Labirynth", Voice") dostał nominacje do prestiżowej UK Music Video Awards, a za klip Heya nominowany do nagrody za najlepszy na festiwalu operatorów filmowych Camerimage 2013.

Realizacje Dawida Krępskiego odznaczają się specyficznym klimatem, w którym nieposkromiona wyobraźnia młodego reżysera spotyka się z zaskakującymi rozwiązaniami fabularnymi, oryginalną paletą autorskich tricków, dynamicznym montażem i wysokiej jakości zdjęciami. Operatorem, z którym na stałe współpracuje Dawid Krępski jest Michał Pukowiec. Projekty duetu Krępski/ Pukowiec (Brainwash) charakteryzuje olbrzymie bogactwo wizualne. Szczególną rolę pełni w nim  scenografia autorstwa Ewy Soleckiej i Agaty Lepackiej (aka Lochoho ).

 Hey: "Co tam?"


Igor Volk "Labirynth" (Nominowany do UK MUSIC VIDEO AWARD 2013)


Totally Enormous Extinct Dinosaurs: "Your Love"


Co mówią o Fair Weather Friends?

"Nikt nie gra w Polsce tak jak oni" - Piotr Metz (Trójka Polskie Radio), argumentując przyznanie wyróżnienia w Konkursie Skoda Auto Muzyka.

"Perełka muzyki elektronicznej" - Tomasz Rawski, Czwórka Polskie Radio

"Nadzieja 2013 r" według Roxy FM


Co mówią o singlu Fake Love?

Monika Piasecka (Radio Roxy): Już po usłyszeniu pierwszego singla „Fortune Player” poczułam tzw. miętę do tego co proponują panowie z Fair Weather Friends. Po wydaniu udanej epki „Eclectic Pixels”, nie zawiedli singlem „Fly by” pokazując kolejne trafione w uszy dźwięki. W najświeższej propozycji, zapowiedzi ich pierwszego albumu, utworze „Fake Love” zdradzili jak wielki muzyczny apetyt posiadają i czym chcą połknąć swoich słuchaczy. Fair Weather Friends połykają mnie nie tylko brzmieniem: światowo i profesjonalnie czy koncertową kondycją. To czujni muzycy z „jazzowym” głosem prowadzącym, którzy w tym roku trafili również na listę „Muzycznych Nadziei Radia Roxy”. Słucham, patrzę i ufam! Polecam zderzyć się z Fair Weather Friends.

Jarek Szubrycht (t-mobile music): Wow! Odpaliłem sobie zaraz po nowym numerze Chromeo i choć produkcja nie lśni aż tak jak tamta – FWF mogą śmiało pchać się na salony. Będą ich słuchać, będą tańczyć.

Łukasz Dunaj (magazyn Gitarzysta): Jeszcze trzy lata temu nie uwierzyłbym ,że "Fake Love" to wytwór rodzimej myśli technicznej. Kolejny duży zaskok w tym rozdaniu
SMSów.

WAFP: FWF wracają przechwytliwym singlem, który tylko pozornie sprawia wrażenie chaotycznego śmietnika, do którego wrzucono pocięte skrawki dźwięków z różnych
stylistyk. Bit wszystko to trzyma w ryzach, a wpadająca w ucho linia wokalna nie pozwala się uwolnić od tej melodii.

Na co wydamy zebrane środki?
- wypożyczenie profesjonalnego sprzętu - dobrej kamery, oświetlenia itp.
- organizację planu zdjęciowego
- stworzenie odpowiedniej scenografii
- postprodukcję i efekty specjalne
- zatrudnienie aktorów


Media o Twoim projekcie:

Fair Weather Friends zbiera na klip. Jeszcze przez pięć dni

cjg.gazeta.pl | 2013-11-29

Fani grupy Fair Weather Friends nie zawiedli. Udało się już zebrać minimalną kwotę potrzebną na realizację klipu do nowej piosenki. Zbiórka za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego PolakPotrafi.pl trwa jeszcze pięć dni.

Fair Weather Friends zbierają na nowy teledysk

splay.pl | 2013-11-23

Fair Weather Friends to zespół, który powstał w 2011 roku. Mimo tak krótkiej kariery muzycznej są już całkiem znani i mają za sobą występy na takich festiwalach jak: Opener 2012, Coke 2012 i Free Form 2013. Panowie, bo to czterech mężczyzn zasila FWF, grają muzykę elektroniczną i w tym roku Radio Roxy Fm przyznało im tytuł „Nadziei 2013″.

Pomóż zespołowi Fair Weather Friends.

www.uwolnijmuzyke.pl | 2013-11-13

Zespół zapowiedział, że ruszyły już prace nad wideoklipem, za którego realizację odpowiedzialny jest utalentowany i odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej duet: Dawid Krępski & Michał Pukowiec (2 nominacje do “UK Music Video Awards”, nominacja festiwalu operatorów filmowych “Camerimage 2013″). Reżyser teledysków – Dawid Krępski, ma na swoim koncie zarówno produkcje z krajowej sceny: “Co tam?” Hey’a czy “Kropki i kreski” Brodki oraz klipy zagranicznych wykonawców muzyki alternatywnej: Igora Volka, Totally Ennormous Extinct Dinosaurs, Beca.

Muzyczna rewelacja zbiera pieniądze na nowy klip

cjg.gazeta.pl | 2013-11-07

Fani mają okazję udowodnić swoją szczerą miłość: zespół Fair Weather Friends chce wykorzystać finansowanie społecznościowe do zebrania środków na nowy klip.

Muzyczna nadzieja Zagłębia z nowym singlem. Posłuchajcie go

www.twojezaglebie.pl | 2013-10-26

Fake Love to tytuł nowego singla Fair Weather Friends, a zarazem pierwsza zapowiedź debiutanckiego albumu śląsko-zagłębiowskiej kapeli, którego premierę wyznaczono na początek 2014.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.12.2013 18:06