Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Guzowianki

Guzowianki

Guzów, Polska

Młodzieżowy Zespół Ludowy "Guzowianki"

Zespół powstał w 2014 roku z inicjatywy Wioli Fijałkowskiej (nauczycielki PSP w Guzowie) i składa się głównie z uczniów i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Guzowie koło Orońska, w powiecie szydłowieckim. Ma na swoim koncie udział w wielu konkursach jak i przeglądach muzycznych. W 2016 roku zdobył wyróżnienie w radomskim konkursie CoZaTalent. Twórcy siedmiu teledysków, z czego czterech do swoich autorskich utworów. Najbardziej rozpoznawalnym utworem zespołu jest "Pod Zielonym Dębem", który powstał inspirowany historią zakochanych, którzy spotykali się pod starym Dębem Czwartakiem w Krogulczy Suchej (nieopodal Guzowa). Młodzież uczy się śpiewu, doskonali grę na instrumentach oraz bierze udział w tworzeniu swojej ludowej kultury regionu, co jakiś czas wypuszczając autorską piosenkę z teledyskiem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

490 PLN z 4000 PLN

15 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

12%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.07.2018.

Teledysk do autorskiej piosenki ludowej pt.:'Siostry'

O projekcie

Cel projektu:

 

Głównym celem naszego projektu jest nagranie profesjonalnego teledysku do naszego autorskiego utworu pt. "Siostry". Tekst do tego utworu napisał przyjaciel zespołu Adrian Szary, a muzykę skomponowała opiekunka naszego zespołu Wiola Fijałkowska.

 

 

 

Celów pobocznych natomiast jest o wiele więcej, ponieważ praca przy produkcjach naszych klipów angażuje całą naszą społeczność zespołową, nasze rodziny i przyjaciół. Uczymy się współpracy, odkrywamy nowe, ciekawe zakątki naszej okolicy, poznajemy tradycje i historię naszych przodków,  zdobywamy wiele nowych umiejętności : aktorskich, organizacyjnych, projektanckich, charakteryzatorskich, tworzymy scenografię, obserwujemy pracę reżysera, pomagamy operatorom kamer, oświetleniowcom, a przede wszystkim bawimy się przy tym świetnie, gdyż uwielbiamy spędzać czas razem. Teledysk chcemy wypuścić na YOUTUBE oraz zrobic premierę w Guzowie na jesieni 2018 roku. A zacząć prace na dteledyskiem przez wakacje :)

 

 

 

O nas:

 

Jesteśmy grupą młodzieży z małych miejscowości Gminy Orońsko, zafascynowani muzyką ludową oraz naszą tradycją i kulturą, którzy znaleźli swoją przestrzeń do rozwijania się i tworzenia w małej miejscowości Guzów, pod przewodnictwem pani Wioli Fijałkowskiej. Nasz zespół powstał w 2014 roku i składa się głównie z uczniów i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Guzowie. Mamy w swoich szeregach również młodzież z innych gmin i powiatów i cieszymy się ogromnie, że przyciągamy do siebie wiele utalentowanych osób, ponieważ nasz zespół liczy około 50 osób.

 

ŁĄCZYMY POKOLENIA
Najstarszy Aktor Pan Bogdan i Najmłodsza gwiazda Alusia

 

 

Zespołowi od samego początku przygrywa Kapela Bursów z Guzowa: Jacek Bursa na akordeonie, Bartłomiej Bursa na skrzypcach oraz Cezary Bursa na bębenku ( tata oraz bracia naszej założycielki zespołu). Są oni zdobywcami wielu nagród w wielu konkursach , między innymi Baszty na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w kategorii folkloru rekonstruowanego w 2016 roku. Uczyli się od największych legend polskiego folkloru, jak nieżyjący już Jan Gaca, czy Stanisław Stępniak, dzięki temu i my możemy czerpać jeszcze więcej historii i kultury ludowej.

 

Oprócz kapeli Bursów ubarwiają naszą twórczość muzycy z okolic: Piotr Stanik (kontrabas, wiolonczela, gitara), Angelika Bursa (klarnet), Patryk Pucuła (akordeon), Alicja Kołsut (skrzypce), Filip Zieliński (akordeon), Bartlomiej Grzela (bębenek).

 

 

 

Pierwszy swój teledysk nagraliśmy w 2016 roku. Realizując ludową wersję Hymnu Światowych Dni Młodzieży "Błogosławieni Miłosierni". Teledysk mozna zobaczyć poniżej.

 

 

FACEBOOK GUZOWIANEK

 

Następnie spróbowaliśmy swoich sił w autorskim utworze "Pod zielonym dębem". Tekst napisał Marek Mioduszewski, muzykę napisała Wiola Fijałkowska.

 

Zdjęcia z planu "Pod Zielonym Dębem"

 

 

 

Kolejna produkcja to wywiad z cyklu "Człowiek z Pasją", gdzie postanowiliśmy sprawdzić nasze dziennikarskie umiejętności i przeprowadziliśmy rozmowy z ciekawymi osobami z naszego regionu.

 

 

 

 

Produkcja, która była dla nas bardzo wzruszająca, ponieważ przenosiła nas w czasy II wojny światowej to "Nie jedż Luby"

 

 

 

Najnowszy teledysk do coveru tradycyjnej pieśni ludowej "Czerwone Jagody", gdzie dodaliśmy kilka swoich zwrotek.

 

Budżet projektu:

Każdy nasz projekt muzyczny to wielka przygoda i szansa na nasz rozwój, ale wiąże się to także z kosztami. Zdobycie funduszy nie jest łatwe, dlatego potrzebujemy pomocy. Na co potrzebne jest nam Wasze wsparcie? Na realizacje teledysku, a co za tym idzie:

WYNAJEM PRZESTRZENI

KOSTIUMY

SCENOGRAFIE

TRANSPORT

NAGRANIE I MONTAŻ

 

 

Co jeśli zbierzemy więcej?

 

Jeśli udałoby nam się zebrać :

- o 1000 zł wiecej nagramy audio do nowego, autorskiego utworu,

- o 2000 zł więcej nagramy dwa nowe utwory i wyślemy plik mp3 do każdego darczyńcy.

 

Sesja Zdjęciowa

 

Staramy się w każdym teledysku odtworzyć dawne życie na polskiej wsi.

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.07.2018 22:10