Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatr Nowy Poznań

Teatr Nowy Poznań

Poznań

TEATR NOWY IM. TADEUSZA ŁOMNICKIEGO W POZNANIU
Wielokrotnie nagradzany poznański teatr dramatyczny,
ostatnio mogliście o nas słyszeć w związku z pierwszym w czasie pandemii streamingiem spektaklu na żywo.
Więcej na: teatrnowy.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

21142 PLN z 20000 PLN

250 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 05.05.2020.

Teatr Nowy w kwarantannie - pomóż nam działać!

O projekcie

TEATR W CZASIE ZARAZY


STAN PODGORĄCZKOWY. BIBOBIT/OSIECKA - spot spektaklu on-line z 12 marca 2020

12 marca – jako pierwsi w czasie pandemii obejmującej wtedy Polskę – pokazaliśmy przedstawienie on-line z wykorzystaniem streamingu. Spektakl na żywo odbił się szerokim echem nie tylko w środowisku teatralnym – o sprawie mówiłateż większość mediów ogólnopolskich. Przez cały tydzień po tym wieczorze Widzowie pisali do nas o konieczności założenia zbiórki crowdfundingowej. Chcieli wesprzeć teatr w czasie zarazy. Chcieli podziękować nam jakoś za wydarzenie, które na żywo obejrzało średnio 3,5 tysiąca osób, a w ciągu kilku następnych dni – 25 tysięcy.


Jako teatr z Poznania wybraliśmy poznańską platformę. W końcu to Poznań jako pierwszy wprowadził kwarantannę, również dla instytucji kultury. Po decyzji „gaszącej światło” odpowiedzieliśmy tak, jak umiemy: grając spektakl, pełen energii i kolorów. By dać sobie i Wam nadzieję, że jeszcze będzie inaczej.

Teraz zwracamy się do Was. Do naszych Widzów i Przyjaciół. Tak jakby było normalnie, jakbyśmy dalej pracowali. Zbieramy na Teatr Nowy w czasie zarazy, żebyśmy mogli na przekór czasom robić fajne rzeczy. Jeżeli chcecie nam pomóc – kłaniamy się nisko.

Odwdzięczymy się spektaklami, gadżetami, wyjątkowymi nagrodami, zapisami archiwalnych sztuk czy wciągającymi wydarzeniami po powrocie do stanu względnej teatralnej rutyny. Nie jest to typowe dla naszej instytucji działanie, ale i moment, w jakim się znaleźliśmy, typowy nie jest. Bądźmy więc w kontakcie – jak zwykle. Wasz Teatr Nowy w Poznaniu.

„KIM WY JESTEŚCIE, LUDZIE?”

Jesteśmy Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego. Miasto: Poznań, adres: J.H. Dąbrowskiego 5. Prawie 100 lat tradycji. Gromada świetnych aktorów na scenie, niesamowity zespół ludzi w kulisach, pracowniach i biurach. Spektakle godne zapamiętania, spotkania literackie, działania edukacyjne dla najmłodszych, ogólnopolski festiwal PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ.

Mamy charakter. Jak raz do nas zajrzysz, to nas pokochasz.

Chcesz wiedzieć więcej? Poczytaj tutaj: teatrnowy.pl

 


DZIEWCZYNKA Z ZA/PRZYSZŁOŚĆ BOLI TYLKO RAZ, fot. Wiktor Napierała


TEATR Z DUŻYM EGO? DLACZEGO ZBIÓRKA?

Kiedy 12 marca z Waszych komputerów i telefonów płynęła nasza muzyka, na czacie pod transmisją live nie dało się znaleźć żadnego złego komentarza. Było mnóstwo pozdrowień z całego świata – z Davos, z Seattle, z Malborka, z Burundi, były zdjęcia z kwarantanny, nagrania wspólnych śpiewów. Przed ekranami bawiły się całe rodziny. Pomagaliśmy sobie nawzajem.

Wierzymy w zespołowość i jeżeli ktoś wysyła nam sygnał „Lubimy was, dajcie sobie pomóc...”, to nie będziemy kalkulować, czy opłaca nam się to PR-owo, czy nie. Po prostu idziemy za naszym zespołem, do którego należą też nasi Widzowie. 

Knyf (po poznańsku – plan, niekoniecznie chytry…) jest prosty. My dajemy Wam pewne rzeczy, których teraz nie możemy sprzedawać (plakaty, torby, płyty, koszulki, emocje i kontakt z TN), Wy pomagacie nam finansowo albo udostępniacie informacje o ciekawej akcji. Bez nadętych słów czy póz.

 
JA JESTEM HAMLET, fot. Jakub Wittchen

CO DLA WAS MAMY?

Cuksy i frukty od Teatru Nowego. Liczne nagrody rzeczowe, spotkania ze sztuką wysokich lotów, unikatowe możliwości zapisania się w historii prawie 100-letniego teatru i zwykłą ludzką wdzięczność. Za pomoc w trudnych czasach, kiedy inni też niewiele mają.


BENIOWSKI. BALLADA BEZ BOHATERA, fot. Natalia Kabanow

NA CO PRZEZNACZYMY WASZE PIENIĄDZE?


·     na wsparcie dwóch premier które miały się odbyć, a teraz stoją pod znakiem zapytania;
·     na przeniesienie części Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” w wersję online;
·     na udostępnianie spektakli archiwalnych;
·     na nowe wydawnictwa płytowe, planowane wcześniej, a teraz… średnio możliwe;
·     na sprawy bieżące.


Nie będziemy ukrywać, że 20 tysięcy złotych nie pokryje wszystkich potrzeb. Będzie jednak dużym wsparciem w trudnym czasie, jakie normalnie dostalibyśmy ze sprzedaży biletów, gadżetów, wycieczek itp. itd.

Nie ma progów, nie będziemy się ścigać. Każda pomoc będzie dla nas czymś wielkim i cennym.  Obok znajdziecie pakiety/nagrody, które możecie otrzymać, aczkolwiek dostępna jest też opcja wsparcia bez nagrody. 

Raz na jakiś czas wpadnie tu nagroda dostępna tylko tego dnia. Np. wyjątkowa płyta czy prezent od partnerów. Jak niespodziewanie wolne miejsce na widowni.

Widzimy się wkrótce - tutaj lub na Jeżycach. Dbajcie o siebie.

 

P.S. Nagrody wyślemy natychmiast po zrealizowaniu projektu i końcu kwarantanny (orientacyjnie więc mówimy pewnie o maju). Jeżeli chcecie się z nami skontaktować, piszcie na:

- promocja@teatrnowy.pl

-  https://www.facebook.com/teatrnowypoznan/

 

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 05.05.2020 22:10