Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

niepodrodze

niepodrodze

Suwałki

Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze” jest organizacją pozarządową non profit.
Prowadzimy działalność społeczno-kulturalną, a szczególnie interesują nas przedsięwzięcia autorskie, oryginalne, bezprecedensowe oraz niezależne. Inspirowani społeczno-artystycznym projektem awangardy lat 20-tych XX wieku pragniemy naszym inicjatywom nadawać charakter pionierski oraz łączyć w nich to co związane ze sztuką i społeczeństwem, czyli otaczającą nas rzeczywistością i jej kreowaniem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9510 PLN z 8000 PLN

105 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

118%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.06.2015.

10. Suwalskie Teatr-Akcje. Festiwal PoRuszeń

O projekcie

 

Gratisy! Film "Gucio zaczarowany". Dodano 09.06.2015, godz. 19:45
Ponownie rozdajemy gratisy. Mamy do rozdania 3 płyty filmu animowanego "Gucio zaczarowany". Wspaniała, piękna animacja stworzona przez grupę dzieci i młodzieży z Sejn!
https://www.youtube.com/watch?v=UC78EWXqlXc
Pierwsze trzy osoby, które wesprą nas kwotą powyżej 50zł, dostaną GRATIS płytę!

Spektakl dla dzieci i koncert. Dodano 08.06.2015, godz. 16:46
Udało się! Zebraliśmy planowane 8000zł! Super, że jesteście z nami! Nie spoczywamy na laurach - jeszcze 4 dni do końca - jeśli uzbieramy 125% (czyli 10 000zł), to w programie festiwalu znajdzie się spektakl dla dzieci! A jeśli uzbieramy 150% (12 000zł), to dodatkowo wzbogacimy Teatr-Akcje o koncert, a każdy (DOSŁOWNIE!) wspierający dostanie pocztówkę festiwalu! Wpłacajcie, udostępniajcie info znajomym i bądźcie z nami w sierpniu w Suwałkach!

 

 

 

 

Suwalskie Teatr-Akcje to 7-dniowy, darmowy i powszechnie dostępny festiwal teatralny pełen niezwykłych wydarzeń artystycznych, inspirujących spotkań oraz wzajemnej wymiany umiejętności i doświadczeń!

Naszym celem jest prezentacja wydarzeń o wysokich walorach artystycznych oraz realizowanie ich w przestrzeniach miejskich, pozornie nieteatralnych.

Podczas festiwalowego tygodnia na ogół zimne Suwałki stają się prawdziwym biegunem ciepła.

Część pieniędzy na festiwal już mamy dzięki dotacji z Urzędu Miasta Suwałki. Żeby jednak w mieście odbyło się prawdziwe i niepowtarzalne Święto Teatru potrzebujemy Waszej pomocy! Do zamknięcia budżetu potrzebujemy jeszcze  8000 zł, które zostaną przeznaczone na honoraria dla artystów.

W tym roku obchodzimy JUBILEUSZOWĄ edycję festiwalu. Już od 10 lat (!) organizujemy cykl wydarzeń atystycznych, zapraszając zespoły z kraju i z zagranicy.

Teatr-Akcje 2010

 

Teatr Akcje 2011

 

Program 10. Suwalskich Teatr­-Akcji został podzielony na 3 bloki tematyczne, których spoiwem łączącym jest szeroko rozumiany RUCH.

 

Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego Odwiedzi nas w tym roku Jan Peszek z kultowym monodramem w reżyserii Bogusława Schaeffera.

 

Matka Mejra i jej dzieci, zostanie zaprezentowany spektakl w wykonaniu Caryl Swift który przywołuje dramatyczne wydarzenia z wojny w Jugosławii z 1991r.

 

Skończyły nam się dni. Zaprezentowany zostanie również spektakl lalkowy dla dorosłych w reżyserii Jakuba Kasprzaka.

Matsukaze. Kolejną propozycją jest spektakl w reżyserii Katarzyny Donner, odwołujący się do tradycji teatru No, w którym twórczyni podejmuje próbę uchwycenia ducha, tajemnicy teatru japońskiego.

Intuicyjnym i pierwszym naszym skojarzeniem z Ruchem było poruszające się ludzkie ciało. Wybraliśmy zatem spektakle, które pokazują rozmaite formy ruchu, tańca, improwizacji tanecznej, form plenerowych oraz spektakli kameralnych.

Różnica i Powtórzenie. Zaprosiliśmy jednego z czołowych polskich reżyserów teatru tańca - Macieja Kuźmińskiego.

 

Wszystko to, z czym się (nie) urodziliśmy. Zespół KIJO Group tworzący kolektyw artystyczny, poszukującą przede wszystkim na gruncie improwizacji, tańca współczesnego, teatru fizycznego. 

 


Ruch może być rozumiany jako działanie społeczne, RUCH SPOŁECZNY, a wydarzenie artystyczne jako okazja do wyrażenia swojej opinii. Z tej perspektywy chcemy pokazać spektakle społecznie zaangażowane, mówiące o sprawach tu i teraz.

Powrót Wikingów. Spektakl Grupy Teatralnej Wikingowie, której aktorami są osoby bezdomne oraz takie, które okres bezdomności mają już za sobą.

 

Jesteśmy przynętą, kochanie. Zostanie zaprezentowany spektakl w reżyserii Agnieszki Wąsikowskiej opowiadający historię młodych ludzi zaangażowanych w wydarzenia na Majdanie.

 

  

Oprócz twórców profesjonalnych, zobaczyć można również artystów, którzy dopiero rozpoczynają swojąartystyczną drogę. W tym celu powołaliśmy Scenę Eksperymentalną, na której występować będą artyści początkujący, szukający dopiero swojego wyrazu, studenci szkół artystycznych.

W ramach powołanej w tym roku Sceny Eksperymentalnej będą prezentowane spektakle młodych, ambitnych twórców teatralnych. Zaprezentują się: Anna Mikuła, Projekt Open, Kacper Lech, Teatr NiePoGodzinach i wielu innych.

 

 

 

  

Obok spektakli dramatycznych, lalkowych oraz teatru tańca odbywają się warsztaty, spotkania z artystami i pokazy filmów krótkometrażowych

 

 

Pocztówka festiwalu

 

Plakat festiwalu

 

Torba z logo naszego stowarzyszenia

 

Koszulka festiwalu

 Grafiki (linoryty) Wiesława Szumińskiego do prozy Brunona Szulca

1. (zarezerwowana)

 

2. (zarezerwowana)

 

3. (zarezerwowana)

 

4.

5.

6. (zarezerwowana)

 

 Super zestaw (pocztówka + plakat + koszulka + podziękowanie na stronie i fanpage festiwalu)

    

 

Podziękowanie na plakacie festiwalu
Podczas akcji promocyjnej festiwalu będziemy rozwieszać plakaty w całych Suwałkach. Za wsparcie co najmniej 150zł wpiszemy Twoje imię i nazwisko do listy oficjalnych sponsorów festiwalu na każdym plakacie.

Warsztaty Fire-dance

Za wsparcie co najmniej 200zł Paweł Urbanowicz poprowadzi dla Ciebie i Twoich znajomych (max. 10 osób) w wybranym przez Ciebie miejscu warsztaty tańca z ogniem. Zapewnimy dla Was odpowiedni sprzęt (POI).

Warsztaty Tańca Współczesnego

Za wsparcie co najmniej 300zł Paweł Urbanowicz poprowadzi dla Ciebie i Twoich znajomych (max. 15 osób) w wybranym przez Ciebie miejscu warsztaty z tańca współczesnego.

Paweł Urbanowicz (ur. 1991) zajmuje się tańcem z ogniem od 13 roku życia, nauczać zaczął 2 lata później. Tańcem współczesnym zajmuje się od 15 roku życia. W latach 2009 - 2011 prowadził warsztat teatralny, taneczny oraz kuglarski na Ogólnopolskim festiwalu Ognia w Ostródzie. W latach 2011 - 2012 regularnie prowadził zajęcia z Fire-dance w akademi tańca i walki Gota w Krakowie. Od 2013 roku jest studentem PWST w Bytomiu na wydziale Teatru Tańca i rokrocznie prowadzi warsztaty tańca współczesnego w Suwalskim Ośrodku Kultury.

To już 10 edycja festiwalu, tutaj możecie zobaczyć jak festiwal wyglądał w latach poprzednich:

9. Teatr-Akcje Sztuka Aktywności
8. Teatr-Akcje Na Północ
7. Teatr-Akcje Na Zachód
6. Teatr-Akcje Na Południe
5. Teatr-Akcje - Na Wschód
4. Teatr-Akcje
3. Teatr-Akcje
2. Teatr-Akcje
1. Teatr-Akcje

 

 

 

 

 

Organizacją festiwalu zajmuje się Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej Nie Po Drodze, czyli młodzi ludzie, którzy z zamiłowania do teatru i innych sztuk performatywnych postanowili zainicjować w Suwałkach, mieście oddalnonym od większych centrów kulturowych, festiwal teatralny z prawdziwego zdarzenia. 

 

 

Festiwal powstaje przy współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury i Urzędem Miasta Suwałki: 

Mecenat:Współpracują z nami:

 

Patronują nam:

 

 

 

A także dzięki życzliwości sponsorów.

 

Media o Twoim projekcie:

Jan Peszek w Suwałkach? Wszystko zależy od Was!

www.suwalki24.pl | 2015-05-28

W sierpniu w Suwałkach odbędą się dziesiąte, jubileuszowe Suwalskie Teatr-Akcje. Organizatorzy – Stowarzyszenie „Nie Po Drodze” zaplanowali prawdziwą teatralną ucztę.

Polak potrafi - wesprzyj Teatr-Akcje

www.suwalki.info | 2015-05-17

Suwalskie Teatr-Akcje to 7-dniowy, darmowy festiwal teatralny. W tym roku będzie obchodził swoją okrągłą 10 rocznicę. Ale na organizację imprezy brakuje pieniędzy. Stowarzyszenie Nie Po Drodze liczy na darczyńców i zbiera środki na festiwal za pomocą portalu polakpotrafi.pl. zobacz wideo »

Wesprzyj 10. Suwalskie Teatr-Akcje. Festiwal PoRuszeń na platformie Polak Potrafi

www.wrotapodlasia.pl | 2015-05-15

Suwalskie Teatr-Akcje to 7-dniowy, darmowy i powszechnie dostępny festiwal teatralny pełen niezwykłych wydarzeń artystycznych, inspirujących spotkańń oraz wzajemnej wymiany umiejętności i doświadczeń.

10. SUWALSKIE TEATR-AKCJE W SIERPNIU. ORGANIZATORZY FESTIWALU PORUSZEŃ PROSZĄ O WSPARCIE

niebywalesuwalki.pl | 2015-05-14

Jubileuszowa edycja Teatr-Akcji odbędzie się w Suwałkach w dniach 10-16 sierpnia. Jeśli Stowarzyszeniu „Nie Po Drodze” uda się zebrać brakujące 8 tys. zł, w programie znajdą się wszystkie zaplanowane wydarzenia – wystąpi m.in. aktor Jan Peszek, gwiazda polskiej sceny tanecznej – Maciej Kuźmiński, publiczność obejrzy spektakl lalkowy dla dorosłych, sztukę odwołującą się do tradycji Teatru No, a młodzi poeksperymentują.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.06.2015 10:10