Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tasiemka

Tasiemka

Warszawa, Poland

Zespół muzyczny założony w 2010 r. w Warszawie. Tasiemka tworzy muzykę autorską spod znaku post punk. Grupa ma na koncie mini album - demo. Zagrali kilkanaście koncertów. Skład Tasiemki: Czif - gitara, Łuk - głos, Magda - bas, Kula - perkusja. Ponadto Magda gra w zespole Utrata Skład,a Łuk często występuje w slamach poetyckich.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6580 PLN z 6500 PLN

31 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 03.12.2016 21:09

Debiutancka płyta zespołu Tasiemka

O projekcie

Witamy,

Nasz projekt ma na celu zgromadzenie funduszy na powstanie debiutanckiego, długogrającego albumu muzycznego. Planujemy wydać 200 egzemplarzy płyt kompaktowych i 100 egzemplarzy płyt gramofonowych.

Zespół ma przygotowanych 11 kompozycji, które w sumie będą trwać około 40 minut. Na płycie znajdą się dynamiczne piosenki, które często gramy na koncertach, jak np. Co by tu jeszcze czy Jabłka. Chcemy zarejestrować również kompozycje bardziej stonowane, jak Kobieta samotna. Na krążku będzie też kilka zupełnie nowych piosenek np. Moja lalka.

Mamy zrobione utwory, brakuje nam tylko środków na ich profesjonalne nagranie, obróbkę (czyli na miks i mastering) oraz na ich wydanie.

Każda wpłata sprawi nam radość i jednocześnie stanie się krokiem do realizacji zamierzonego celu. Płyta, którą będziemy chcieli się z Państwem podzielić, może wpłynąć na dalszy rozwój naszej grupy.

O Tasiemce

Zespół został założony w 2010 r. w Warszawie. Nazwa - Tasiemka, została wzięta od pseudonimu słynnego przedwojennego gangstera i konspiratora Łukasza Siemiątkowskiego. Część publiczności jest zdania, że zespół gra muzykę spod znaku post punk, jednak my uważamy, że lepiej oddaje to, co robimy, określenie - grey cabaret rock. Naszą twórczość trudno jest porównać do kogokolwiek, jeżeli jednak trzeba by to zrobić, to z pewnością jest w nas coś z takich zespołów jak: Warsaw, Gang of Four, Wire czy Sonic Youth. Mamy ekspresyjne kompozycje, lecz jednocześnie stoi za nimi daleko idąca muzyczna dyscyplina. W Tasiemce występuje pełna "brudu" i melodyjna gitara, sprawna sekcja rytmiczna. Są teksty opowiadające uniwersalne, tragikomiczne historie. Na koncertach robimy niezłe show - zdarza się darcie szat, rwanie kabli, tarzanko na scenie;) Mamy za sobą kilkanaście koncerów, wykonanych głównie w Waszawie. Występowaliśmy też w takich miejscach jak bydgoski Mózg. Graliśmy między innymi z Po prostu czy z Utratą Skład. W 2015 r. nagraliśmy, własnymi siłami, mini album - demo, z którego nie jesteśmy w pełni zadowoleni, dlatego chcielibyśmy w końcu zarejestrować naszą muzykę w profesjonalnym studio. Ponadto trzeba dodać, że zanim wykrystalizował się obecny skład w Tasiemce grali również: Kulem, Zykfryd, Kamyś, Kaczan i Lesio.

Tasiemka na koncercie

Łuk wokalista:

Magda basistka:

Czif gitarzysta:

Kula perkusista:

O rozdysponowaniu zgromadzonych pieniędzy

Jeżeli zbierzemy, za pośrednictwem polakpotrafi.pl, pieniądze, to album Tasiemki będziemy chcieli zarejestrować na początku 2017 r. w studio nagraniowym Macieja Cieślaka (lidera legendarnego zespołu Ścianka) w Warszawie. Płyta wydana byłaby w okolicach lutego - marca 2017 r. Na nagranie piosenek zespół będzie potrzebował wynająć studio na 3 do 4 dni. Godzina nagrywania w studio kosztuje średnio 100 zł. Miks i mastering to koszt około 1 tysiąc złotych (mamy nadzieję, że wykona go Maciej Cieślak). Opracowaniem plastycznym albumu zajmie się Kaja Wielowiejska. Tłoczenie płyt i wykonanie opakowań będzie w firmie GM Record. Koszt wydania jedynej płyty analogowej wynosi średnio 15 zł - przy nakładzie 300 egzemplarzy, czyli w naszym przypadku wyjdzie to drożej. Natomiast koszt jednej płyty kompaktowej wynosi około 1,5 zł.

Gdybyśmy przekroczyli planowany próg realizacji projektu, czyli 6500 zł, to chcielibyśmy wyprodukować więcej niż 100 płyt gramofonowych oraz chcielibyśmy zrobić gadżety w postaci np. t-shirtów z logo naszego zespołu.

Dziękujemy i pozdrawiamy,

Łuk, Kula, Czif, Magda czyli Tasiemka!

Kontakt

email: tasiemkaband@gmail.com

fb: https://www.facebook.com/PasmoTasiemka/

 

A teraz czas na naszą muzykę w różnych odsłonach: