Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Klub Sportowy ACRO DANCE

Klub Sportowy ACRO DANCE

Marki, Warszawa

Klub Sportowy ACRO DANCE został założony w 2011 przez Jarosława Klimka i Elizę Fabisiak. Obecnie Klub działa na terenie Marek, Warszawy oraz Halinowa. Prowadzimy zajęcia z zakresu: disco dance, jazz, modern, hip- hop a także zajęcia akrobatyczne. Nasza kadra to wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy z wieloletnim doświadczeniem zarówno zawodniczym jak i trenerskim. Naszym głównym celem jest popularyzacja tańca sportowego i akrobatyki sportowej, wychowanie dzieci i młodzieży poprzez kulturę fizyczną i sport oraz promocja zdrowego stylu życia i rywalizacji fair play.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5735 PLN z 5000 PLN

48 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 25.05.2015 18:06

Wyjazd na Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym

O projekcie

JESTEŚMY TU, BO MAMY CEL

WYJAZD NA MISTRZOSTWA ŚWIATA 

W TAŃCU SPORTOWYM

 WŁOCHY 2015

 

 

Cześć! WITAJĄ WAS:

Aleksandra Kasprowicz, Alicja Wicińska, Weronika Nasiadko,
Aleksandra Kowalska, Pola Berg, Patrycja Cichocka, Alicja Kasprowicz.
Jesteśmy tancerkami trenującymi na co dzień w Klubie Sportowym ACRO DANCE

Otrzymałyśmy nominację Polskiego Związku Tańca Sportowego do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym, które odbędą się w dniach 27-31 maja 2015 roku w miejscowości Bellaria we Włoszech

Dyscyplina, którą uprawiamy jest taniec sportowy z elementami  akrobatyki sportowej. Tańczymy  w stylu disco dance, disco freestyle, disco slow, fantasy i dance show  - zarówno solo, w duetach, a także jako mini formacja. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiałyśmy ok. 3-4 lata temu. Od dwóch sezonów startujemy na zawodach Polskiego Związku Tańca Sportowego z mini formacjami disco dance i disco slow, co sprawia nam ogromną radość i umacnia nasze wielkie przyjaźnie. Poza układami grupowymi startujemy w duetach oraz każda z nas prezentuje swoje umiejętności jako solistka.

Wiele ciężkich treningów i wyrzeczeń pozwoliło nam osiągnąć poziom mistrzowski i dało możliwość reprezentowania kraju!!!

 A oto nasi TRENERZY: Eliza Fabisiak, Jarosław Klimek i Piotr Supel

 

 

Czym jest TANIEC SPORTOWY?

TANIEC SPORTOWY to forma tańca powstała pod koniec lat siedemdziesiątych. Taniec ten od tamtej pory bardzo ewaluował, a jego popularność przerosła najśmielsze oczekiwania. Wystarczy powiedzieć, że na całym świecie uprawiają go czynnie setki tysięcy tancerzy. Organizowane są Mistrzostwa Krajowe, Europy i Świata które cieszą się coraz większą popularnością. Wielką zaletą jest możliwość tańczenia solo, w duetach, mini formacjach i formacjach.

Cechy charakterystyczne tej dyscypliny to wykonywanie licznych podskoków, energiczne kroki taneczne wykonywane w rytmie bardzo dynamicznej muzyki, obroty, dużo elementów gibkościowych oraz elementy akrobatyczne jak salta, fiflaki i przerzuty.

 
Czym jest MINI FORMACJA?

MINI FORMACJA jest to grupa składająca się od 3 do 7 tancerzy, którzy wykonują wspólny układ taneczny w tym samym czasie, przy wspólnych ustawieniach i krokach. Podstawowym elementem mini formacji jest synchroniczne wykonywanie elementów, płynne przejście ustawień oraz ciekawe rozwiązania taneczne.

Każdego dnia każda z nas spędza kilka godzin na treningach tanecznych i akrobatycznych. Aby osiągnąć mistrzowski poziom jako mini formacja musimy również ćwiczyć w grupie, doskonaląc synchronizację naszych układów. Choć wymaga to od nas wielu wyrzeczeń i poświęceń, niestraszne nam są żadne trudy, gdy w grę wchodzi taniec. Zawsze jesteśmy gotowe na kolejne litry potu wylane na sali treningowej.  Dlaczego? Bo jesteśmy zakochane w tańcu, który daje nam radość i motywację.  Taniec jest naszą ogromną pasją a sala treningowa stała się dla nas miejscem gdzie najchętniej spędzamy wolny czas w gronie przyjaciół- tancerzy i trenerów. 


Sensem naszych treningów są STARTY W ZAWODACH
 

Możemy pochwalić się następującymi osiągnięciami:

ZESPOŁOWO:

-I miejsce  i tytuł Mistrza Polski 2014 w kategorii disco slow mini formacje juniorów młodszych

-II miejsce i tytuł  V-ce Mistrza Polski 2014 w kategorii disco dance mini formacje juniorów młodszych

-II miejsce i tytuł  V-ce Mistrza Polski 2014 w kategorii disco slow mini formacje juniorów młodszych

-I miejsce i tytuł Mistrza Polski  2014 w kategorii disco slow duet wywalczyły  Alicja Wicińska i Pola Berg

-I miejsce i tytuł Mistrza Polski 2014 w kategorii disco freestyle duet- wywalczyły Alicja Wicińska i Pola Berg

-III miejsce i tytuł II V-ce Mistrza Polski 2014 w kategorii disco dance duet wywalczyły Alicja Kasprowicz i Patrycja Cichocka

-III miejsce i tytuł II V-ce Mistrza Polski 2013 w kategorii disco dance duet zdobyły Alicja Wicińska i Pola Berg

  
INDYWIDUALNIE:

-II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Polski 2014 w kategorii disco slow solo wywalczyła Alicja Wicińska

-V miejsce na Mistrzostwach Polski 2014 w kategorii dance show zdobyła Alicja Wicińska

-VI miejsce na Mistrzostwach Polski 2014 w kategorii disco slow solo zdobyła Pola Berg

 

 

Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że nasza ciężka praca przynosi efekty. W tym roku mamy szansę spełnić nasze wielkie sportowe marzenie i wyjechać na Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym, które odbędą się w dniach 27-31 maja 2015 roku w miejscowości Bellaria we Włoszech. Jest to dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, a także najważniejsze wydarzenie w dotychczasowym życiu naszego Klubu.

Ponieważ taniec sportowy nie jest dyscypliną olimpijską, nasz Klub nie może liczyć na wsparcie finansowe Polskiego Związku Tańca Sportowego. Same musimy zebrać pieniądze na wyjazd naszych marzeń. Dlatego jeśli możesz zrobić coś, co nas choć trochę przybliży do spełnienia tego marzenia – bardzo dziękujemy!

Aby nam pomóc wesprzyj finansowo nasz projekt, opowiedz o nim znajomym lub udostępnij stronę naszego projektu.

 

Na co chcemy przeznaczyć  pozyskane środki:

- na transport na Mistrzostwa Świata (Bellaria we Włoszech)

- zakwaterowanie i  wyżywienie podczas pobytu na Mistrzostwach.

Dla każdego, kto zdecyduje się wesprzeć nasz projekt przygotowaliśmy niepowtarzalne upominki.

 

ZA KAŻDĄ POMOC SERDECZNIE

DZIĘKUJEMY!!!

 

 

 

WSPIERAJĄ NAS: 

 

 

 

 

 

 

 

PISZĄ O NAS:

www.marki.pl

Tuba Marek

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYM KLUBIE:

www.acrodance.pl

www.facebook.com

 

 

Media o Twoim projekcie:

Nie wyobrażam sobie życia bez tańca

www.zyciepw.pl | 2015-05-14

Acro Dance działa na terenie Marek od 2011 roku. Klub popularyzuje połączenie tańca sportowego i akrobatyki sportowej odnosząc w swojej dziedzinie niemałe sukcesy. Aż jedenaście zawodniczek z Acro Dance dostało nominację do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym.