Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja SASA

Fundacja SASA

Warszawa, Polska

Fundacja SASA jest niezależną organizacją pozarządową założoną z inicjatywy studentów medycyny i młodych lekarzy. Działamy na rzecz pacjentów, w Tanzanii i w Polsce, oraz na rzecz edukacji zdrowotnej społeczeństwa.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11546 PLN z 10000 PLN

118 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 30.06.2018 22:10

Tan SASA nia – Tanzania TERAZ!

RSS

Ostatnia prosta! Dodano 29.06.2018, godz. 12:57

Jeszcze raz chieliśmy Wam ogromnie podziękować za okazane nam wsparcie!

Choć zostały nam ostatnie godziny zbiórki, to wpłaty nadal do nas napływają.

Wasza pomoc przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Chcielibyśmy podziękować też restauracji Gorący Pies (Al. Rzeczypospolitej 10, Warszawa) za wsparcie naszej zbiórki i w tym roku.  Wszystkich Was serdecznie  zapraszamy do odwiedzenia tej restauracji!

Jeszcze raz ogromnie dziękujemy!!!

Mamy 10 000 zł! + nowe nagrody :) Dodano 20.06.2018, godz. 18:53

[English version below - in a comment]

 

Dzięki Wam udało się zebrać ponad 10 000 zł i osiągnąć cel! Bardzo dziękujemy! Jesteście wielcy!

 

Chcielibyśmy zrobić jeszcze więcej – zbiórka jest otwarta do 30.06 (do 22:10), więc wciąż można wspierać projekt. Dodatkowe fundusze przeznaczymy na jeszcze więcej sprzętu dla maluchów oraz na pełne sfinansowanie profilaktyki przeciwmalarycznej dla wolontariuszy.

 

Mamy dla Was nowe, wyjątkowe nagrody! Odezwała się do nas Karolina Poczobutt i przekazała na zbiórkę pięć swoich obrazów - trzy akwarele przedstawiające ptaki, "Klasyczny samochód" stworzony długopisem oraz "Zimę" na płótnie. Przekazane prace można obejrzeć na zdjęciach :).

 

Karolina na co dzień studiuje energetykę budowlaną, a niewielką ilość wolnego czasu, który zostaje poza studiami i pracą stara się w całości poświęcić rysunkowi i malarstwu. Chociaż próbuje swoich sił w różnych tematach, jej ulubionymi pozostają ptaki i ilustracje dla dzieci. Marzy, że pewnego dnia książka z jej ilustracjami znajdzie się na półkach sklepowych. Więcej jej prac, jak równiej informacji o niej samej możecie znaleźć na jej profesjonalnej stronie na Facebooku: K.P. ART.

 

https://www.facebook.com/KP-ART-1777985672521710/

 

Od autorki: „Chce, żeby moje prace nie tylko się podobały, ale tez, żeby mogły służyć jakiemuś wyższemu celowi. Mam nadzieje, ze te kilka malunków przyczyni się  do akcji #tanSASAnia i pozwoli spełnić marzenie wolontariuszy o zobaczeniu Tanzanii i niesieniu pomocy innym.”

 

 

Dodano: 20.06.2018, 22:10
Fundacja SASA
Fundacja SASA
Thanks to you we managed to collect over 10 000 PLN! Thank you very much! You are great!

We would like to do more! A fundraising is open till 30.06, so you can still support our project. If we have additional funds, we will purchase even more pediatric equipment and complete antimalarial prophylaxis for all of us.

We have new, special rewards for you! Karolina Poczobutt gave us five of her paintings – three watercolour paintings of birds, “Classic Car” created with pen and “Winter” on canvas. From today you have an option to choose it as a reward for your support. You can see her works in the photos.

Karolina is a student of Building Energy Design. That little amount of time left after studies and part time job, she devotes entirely to drawing and painting. Although she explores different areas, her favourite subjects are bird drawings and children-book illustrations. She dreams, that one day a book with her drawing will appear on a top-shelf in a bookstore. More of her works, as well as information about her, can be found on her professional Facebook site: K.P. ART

https://www.facebook.com/KP-ART-1777985672521710/

From the author: "I want my art not only to be appealing but to contribute to changing the world for the better. I hope that these few paintings will help #tanSASAnia project and enable the volunteers to visit Tanzania and make their dreams about helping others come true.”

Dlaczego chcemy wesprzeć oddział noworodkowy? Dodano 16.06.2018, godz. 19:56

 Mambo! 

 Do końca zbiórki zostało jeszcze dwa tygodnie, ale dzięki Wam udało się już prawie osiągnąć nasz cel! Dziękujemy wszystkim za wsparcie, jesteście niesamowici!

 

Chcielibyśmy przybliżyć Wam powody, które sprawiły, że chcemy wesprzeć akurat oddział noworodkowy.

 Problemy najmłodszych pacjentów szpitala zaczynają się od braku monitorowania przebiegu ciąży, a co za tym idzie – lekarze nie wiedzą, kiedy spodziewać się zdrowego noworodka, a kiedy mogą napotkać problemy. Niestety po urodzeniu dzieci badane są dużo mniej dokładnie niż u nas, brakuje też personelu wykwalifikowanego do opieki nad noworodkami.

 Wszystkie te czynniki składają się większą umieralność z powodu powikłań okołoporodowych czy niewydolności oddechowej.

 Jak możemy pomóc? Zawożąc sprzęt, którego tam po prostu nie ma. Wąsy tlenowe, rozmiarem dostosowane do maluchów, mogą uratować życie, gdy noworodek zachoruje na zapalenie płuc. Dla pacjentów z zatrzymaniem oddychania lub z ciężką niewydolnością oddechową zawozimy worki samorozprężalne (ambu) wraz z maskami. Pozwalają one przeprowadzać ręczną resuscytację oddechową.

 

Dzięki Wam ten sprzęt już za kilka tygodni zawieziemy do Moshi!

 

Kiingereza (w swahili j. angielski) Dodano 04.06.2018, godz. 22:38

Już od wczoraj z naszym projektem mogą zapoznać się i nasi zagraniczni dobroczyńcy!

+ ciekawostka na dziś - pomimo, że swahili jest oficjalnym językiem urzędowym w Tanzanii, to w urzędach i na uczelniach wyższych obowiązuje właśnie angielski :)

Mambo! (suahili) - Cześć! Dodano 31.05.2018, godz. 15:20

Dzięki Wam udało się zebrać już ponad 2000 zł! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli lub udostępnili projekt!

Postanowiliśmy wprowadzić małe zmiany w nagrodach :)

Od dzisiaj pocztówki są dostępne od kwoty 35 zł.

Dodaliśmy też 3 małe obrazki na płótnie 7x7 cm, które zostaną namalowane ręcznie po powrocie. Dodajemy zdjęcie, aby pokazać w jakim stylu będą wykonane.

Bardzo szybko zniknęła też godzinna lekcja suahili, więc zdecydowaliśmy się wystawić kolejną - zapraszamy!

 

Dodano: 19.06.2018, 21:54
Fundacja SASA
Fundacja SASA
Zdjęcie nie przedstawia obrazu 25x25 cm, który można wybrać jako podziękowanie za wsparcie. Praca powstanie po powrocie z wolontariatu i będzie nim bezpośrednio inspirowana :).