Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Katarzyna Dworska-Muszyńska

Katarzyna Dworska-Muszyńska

Bydgoszcz, Polska

Pierwsze opowiadanie napisałam, gdy skończyłam osiem lat. Od zawsze wiedziałam, że to za pomocą słów, chcę wyrazić siebie. Wybór studiów nie był przypadkowy. Po roku katorgi i cierpienia na lingwistyce stosowanej, wylądowałam na dziennikarstwie i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Przez chwilę współpracowałam z regionalną redakcją Gazety Wyborczej. Potem po dwóch latach błądzenia i szukania pomysłu na siebie, stwierdziłam, że nie umiem żyć bez pisania. I tak znalazłam się w Gazecie Pomorskiej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5539 PLN z 5500 PLN

39 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.02.2018.

Tajemnica Avinionu: Bunt

RSS

Lekcja gry w darta Dodano 18.01.2018, godz. 11:27

Jedną z nagród jest lekcja gry w darta, której udzieli drużynowy wicemistrz Europy z 2017 roku federacji EDF (dwa lata wcześniej sięgnął po mistrzowski tytuł w kategorii Triple Mix - wspólnie z Katarzyną Bożek i Irkiem Frankiewiczem). 

 

A o co chodzi w tym darcie? Już wyjaśniam. Każdy gracz ma trzy lotki (inaczej rzutki) i musi nimi trafić do powieszonej na ścianie tarczy. Jest to popularny sport, w który można zagrać także w wielu pubach i klubach. Istnieje wiele odmian darta, ale najpopularniejsze są steel (ostre końcówki) oraz soft (rzuca się w specjalną maszynę, która liczy też punkty). 

Ciekawostką jest to, że pierwszy turniej w województwie kujawsko-pomorskim został rozegrany w 1997 roku. Liga, zrezszająca miłośników darta, powstała dwa lata później i prężnie działa do dziś.

Najpopularniejszą grą jest 501, a najszybciej można ją skończyć dziewięcioma lotkami. Najwięcej punktów, bo aż 60, można zdobyć jednym rzutem. Wystarczy trafić w potrójne 20. 

Standardowa tarcza podzielona jest na dwadzieścia trójkątnych pól, które są ponumerowane od  1 do 20. Za trafienie w środek można zdobyć 50 punktów. Linia, z której rzucają gracze oddalona jest od tablicy o równe 2,37 m. 

Pomóż spełnić marzenie Dodano 17.01.2018, godz. 8:57

Poznajcie Angisel Dodano 16.01.2018, godz. 10:07

Jeden z konkursów, związanych z książką, polegał na stworzeniu bohatera, który pojawia się w drugiej części. Wzięło w nim udział kilkanaście osób, a wygrała Angisel Agnieszki Baranowskiej. Okazało się, że zwyciężczyni potrafi także rysować. Tak wygląda wymyślona przez nią postać, którą poznać możecie w powieści "Tajemnica Avinionu.Bunt" :)

 

Parę słów o krainach Płaskowyżu Dodano 15.01.2018, godz. 9:54

Zapraszam na wycieczkę po Płaskowyżu. Tworzy go sześć krain. Arat, którym władają kapłani zakonu Boga Jasności podzielony na magiczną Północ oraz Południe, w którym wszelka moc jest tłumiona. Jest także Brydonia, która wciąż nie powstała po wojnie. Jej lud jest rozbity, a handel zniszczony. To właśnie stamtąd pochodzą najlepsi mistrzowie stali, którzy wytwarzają doskonałą broń.

Arat sąsiaduje również z Ergarem. Kiedyś kraina ta słynęła z wieszczek, które przepowiadały przyszłość. Po zawarciu sojuszu z kapłanami, ich czas się skończył.

Najbardziej tajemniczy są mieszkańcy Fery. Według legendy, ich królowa wzniosła magiczną osłonę i zamknęła ziemię dla innych. A wszystko by chronić swych poddanych przed ekspansją wyznawców Boga Jasności. Podobno feiry są smukli, piękni i potrafią rozmawiać z naturą. Na morzu Hirden położone są natomiast Wyspy Novi. Wyspiarze  także mają wyjątkową umiejętność. Potrafią rozmawiać z duchami przodków. 

Krejon był domem kapłanów, nim postanowili znacznie rozszerzyć swoje wpływy.

Fragment \"Tajemnica Avinionu. Bunt\" Dodano 14.01.2018, godz. 12:15

– Nikogo tu nie ma, Morrigan. Tylko ty, drzewa i ptaki – wzięła głęboki wdech i zbliżyła się do strumienia.


     Kiedy zobaczyła swoje odbicie, jęknęła przerażona. Jej włosy były w kompletnym nieładzie, a na policzku biegł brudny ślad. Dlaczego Cristall nic jej nie powiedział? Szybko ściągnęła suknię i weszła do lodowatej wody. Wiosna tego roku była wyjątkowo ciepła, jednak bergowe słońce nie nagrzało zbytnio niewielkiego strumyka. Wyszorowała buzię i resztę ciała najlepiej jak umiała. Poradziła sobie też z długimi włosami.

     Nagle usłyszała jakiś szelest. Spojrzała w tamtym kierunku, ale niczego nie była w stanie dostrzec. Niebo zrobiło się szare, zwiastując, że niedługo nadejdzie zmierzch. Znowu to usłyszała. Jakby ktoś skradał się między drzewami. Krzyknęła i potknęła się o leżący na dnie kamień. Straciła równowagę i zanurkowała łykając sporą ilość wody. Wynurzyła się i starała dobiec do pozostawionej na ziemi sukni. Ciągle oglądając się za siebie wpadła wprost w ramiona Cristalla.
– Co się stało? Krzyczałaś – wydawał się zaniepokojony.
– Tam! Tam coś jest – odsunęła się od niego, aby pokazać skąd dochodził dźwięk i przypomniała sobie, że jest całkiem naga.

 

 

 

Odważysz się wejść do świata Płaskowyżu? Dodano 13.01.2018, godz. 11:02

 

 

Z przymrużeniem oka :) Dodano 12.01.2018, godz. 13:20

Krótki komiks o tym, jak się żyje na Płaskowyżu. 

 

Nowe wyjątkowe nagrody! Dodano 11.01.2018, godz. 11:38

Mamy dla Was niesamowite płyty z nagraniami wyjątkowego bydgoskiego muzyka. Michel Milde tworzy niezwykłe brzmienia elektroniczne, które powinny przypaść do gustu każdemu. Na szczególną uwagę miłośników fantasy zasługuje utwór "Red", który znajduje się na płycie "Images". - Moja muzyka oparta jest na brzmieniach czysto syntezatorowych - mówi o swojej twórczości sam autor. - Tworzę w niej nie tylko utwór melodyczny, ale również same brzmienia instrumentów. Często korzystam ze starych analogowych syntezatorów Moog'a, Propheta, ARP 2600, Korg MS-20 i wielu innych. 

Ciekawostką jest to, że płyty ukazały się również dzięki zbiórce crowdfundingowej na platformie Polak Potrafi. Płyty możecie zdobyć za 15 złotych. W komplecie 25 zł

O \"Tajemnicy\" w Eska Info :) Dodano 10.01.2018, godz. 9:31

Kolejny artykuł o zbiórce możecie przeczytać na stronie bydgoskiego oddziału radia Eska. Zachęcamy do lektury i oczywiście wspierania akcji. Tekst dostępny jest pod tym linkiem.

 

 

Artykuł w \"Gazecie Pomorskiej\" Dodano 08.01.2018, godz. 22:51

O projekcie można przeczytać na łamach "Gazety Pomorskiej". Wystarczy zajrzeć pod ten link.

 

Przygoda w świecie, który zapomniał o mag Dodano 08.01.2018, godz. 12:23

Jedną z recenzji "Tajemnicy Avinionu" przygotował portal kulturantki. Możecie ją przeczytać pod tym linkiem.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.02.2018 22:10