Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomek Klimczak

Tomek Klimczak

Warszawa

Wspinam się od 2001 roku. Uprawiam aktywnie zimową wspinaczkę sportową (drytooling), a także taternictwo zimowe i alpinizm. W Tatrach pokonałem większość wybitnych ścian zimą, różnymi drogami. Brałem udział w eksploracyjnej wyprawie do Małego Pamiru w Afganistanie w 2010 roku, podczas której zdobyliśmy 8 dziewiczych szczytów. Jako jeden z nielicznych Polaków skompletowałem trylogię alpejską, czyli trzy najpoważniejsze północne ściany w Alpach, dokonując tego w ciągu jednego roku.

Z zawodu jestem projektantem konstrukcji budowlanych.

W wolnych chwilach latam na paralotni oraz gram na pianinie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

33711 PLN z 33600 PLN

133 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.08.2015.

Nazwij Swój Szczyt! Tagas Expedition 2015

O projekcie

Tagas 2015 Expedition to projekt wyprawy alpinistycznej do doliny Lachit w Karakorum (Pakistan) gdzie znajduje się grupa DZIEWICZYCH wierzchołków o nazwie Tagas. Według naszej wiedzy jesteśmy PIERWSZĄ wyprawą, którą otrzymała pozwolenie na działalność wspinaczkową na szczytach o wysokości około 6 tysięcy metrów, na których nie stanął jeszcze ŻADEN człowiek. Marzenie każdego alpinisty, może stać się naszym udziałem.

Mamy na swoim koncie wieloletnie doświadczenie i bardzo trudne przejścia w górach całego świata m.in. w Patagonii (jednym z najtrudniejszych rejonów wspinaczkowych świata), Afganistanie, Peru czy też w Alpach i naszych rodzimych Tatrach. Wszyscy uczestnicy są członkami Kadry Narodowej we Wspinaczce Wysokogórskiej. Nasze kompetencje i doświadczenie są gwarancją dużego prawdopodobieństwa sukcesu naszej wyprawy!

 

 

Uczestnikami wyprawy są:

Tomek Klimczak -  jako jeden z nielicznych Polaków skompletował trylogię alpejską, czyli trzy najpoważniejsze północne ściany w Alpach (Eiger, Grandes Jorasses i Matterhorn), dokonując tego w ciągu jednego roku.Maciej Janczar - ma na swoim koncie zimowe przejście północnej ściany Eigeru czy też trudnej południowej ściany Chacraraju w Peru.


Maciej Bedrejczuk - także skompletował trylogię alpejską dokonując tego w jednym z najlepszych stylów bez użycia poręczówek i taśm, które masowo zalegają na drogach.Marcin Wernik - jako jeden z niewielu Polaków stanął na szczycie Fitz Roy'a w Patagonii, jednym z najtrudniejszych rejonów wspinaczkowych świata, dokonując  w trudnych warunkach pierwszego polskiego przejścia drogi Supercanaletta.Więcej o naszym doświadczeniu i naszych wykazach przejść tutaj: http://tagasexpedition.pl/sklad-wyprawy/

 

Wszyscy uczestnicy wyprawy są członkami
Kadry Narodowej we Wspinaczce Wysokogórskiej.

 

Rejon działania:

DolinaLachit znajduje się na pograniczu Pakistańsko-Indyjskim. Aby się tam dostać musimy polecieć do Islamabadu, a następnie przy sprzyjających warunkach pogodowych do Skardu (jeżeli nie będzie pogody to czeka nas kilkudniowa podróż samochodem po jednej z najniebezpieczniejszych górskich dróg). Ze Skardu przeniesiemy się samochodami do wylotu doliny i rozpoczniemy kilkudniowy trekking do bazy, w trakcie którego będzie nas wspierać kilkunastu tragarzy.

 

Czas trwania wyprawy:

Wyprawa potrwa od połowy sierpnia do końca września 2015, w sumie planujemy około 30 dni na działalność wspinaczkową.

 

Finansowanie:

Nasza wyprawa jest już wspierana przez Polski Związek Alpinizmu i Fundusz Zawady przy Fundacji Kukuczki ale zebrane przez nas wsparcie finansowe umożliwi nam pokrycie wiekszości kosztów wyprawy a nie są one małe. Na osobę potrzebujemy 20 tys. PLN żeby pokryć koszty przelotu, ubezpieczenia, wyżywienia, agencji wspierającej nas na miejscu, oficera łącznikowego oraz zakupu dodatkowego sprzętu.

Budżet wyprawy na osobę:

 • Ubezpieczenie (z uwzględnieniem akcji ratunkowych powyżej 6000 m.n.p.m) - 2000 PLN
 • Bilet lotniczy do Islamabadu - 4000 PLN
 • Bilet lotniczy Islamabad-Skardu - 300 USD/1140 PLN
 • Transport samochodowy do wylotu doliny - 120 USD/456PLN
 • Noclegi Islamabad-Skardu - 100 USD/380 PLN
 • Opłata za przewodnika, kucharza i pomocnika - 400 USD/1520 PLN
 • Wynajem ok. 30 tragarzy - 550 USD/2097 PLN
 • Wynajem wyposażenia bazy - 310 USD/1178 PLN
 • Wyżywienie w bazie - 350 USD/1322 PLN
 • Zezwolenie na działalność - 150 USD/570 PLN
 • Opłata za oficera łącznikowego - 627 USD/2385 PLN
 • Opłata agencji - 225 USD/855 PLN
 • Zakup dodatkowego sprzętu/wyposażenia - 2100 PLN

SUMA/osobę - 20 000 PLN

Finansowanie wyprawy jest następujące:

 • Polski Związek Alpinizmu - 36%
 • Fundacja Kukuczki - 10%
 • Udział własny - 12%

Potrzebujemy kwoty 33 600 PLN, żeby zamknąć budżet wyprawy.

 

Wspierają nas:

 

 
     

 

 

Patronat medialny nad wyprawą 

 

     
     

 

Kontakt

Strona wyprawy: http://tagasexpedition.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/tagas2015?fref=ts

 

Media o Twoim projekcie:

Polacy nazwą dziewicze szczyty

www.national-geographic.pl | 2015-07-27

Niewiele pozostało na świecie gór niezdobytych przez człowieka. W Karakorum znajduje się dziewicze pasmo górskie, a uczestnicy Tagas Expedition zamierzają zdobyć je i... nazwać. Projekt objęty patronatem Travelera.

Tagas Expedition 2015 - unikalny projekt polskich alpinistów w Karakorum

sport.wp.pl | 2015-07-24

Wyprawa polskich wspinaczy jako pierwsza w historii otrzymała pozwolenie na działalność wspinaczkową w rejonie, który dotychczas z powodów militarnych był zamknięty. W dolinie Lachit w Karakorum (Pakistan) znajduje się grupa trudnych technicznie 6-tysięcznych szczytów, na których do tej pory nie stanął żaden człowiek.

Tagas Expedition 2015 – 13 dni na wsparcie wyprawy!

wspinanie.pl | 2015-07-22

Zostało już tylko 13 dni, by wesprzeć świetny projekt alpinistyczny. Tomek Klimczak, Maciej Janczar, Maciej Bedrejczuk i Marcin Wernik organizują wyprawę na dziewicze wierzchołki w Pakistanie. O wsparcie wyprawy poprosili społeczność wspinaczkową i prowadzą zbiórkę na stronach Polak Potrafi.

TYLKO U NAS Polscy wspinacze chcą zdobyć dziewicze szczyty w Karakorum. Możesz wybrać ich nazwy

www.tvp.info | 2015-07-22

Dziewicze, nietknięte stopą człowieka szczyty na wysokości 6 tys. metrów to marzenie każdego alpinisty. Grupa polskich wspinaczy właśnie szykuje się do wyprawy w dotychczas niedostępną dolinę Lachit na pograniczu Pakistanu i Indii. Osobom, które wesprą ich finansowo, dają niepowtarzalną możliwość zgłoszenia propozycji nazwy bezimiennych obecnie szczytów.

Nazwij Swój Szczyt! Tagas Expedition 2015

drytooling.com.pl | 2015-07-15

W połowie sierpnia w łańcuch Tagas chce się wybrać polska ekipa w składzie: Maciej Bedrejczuk, Maciej Janczar, Tomasz Klimczak i Marcin Wernik. W planach mają eksplorację i zdobycie kilku dziewiczych szczytów. Wczoraj ruszyła zbiórka na polakpotrafi.pl. Jeśli chcecie możecie wesprzeć ten ambitny projekt.

Nazwij Swój Szczyt! Tagas Expedition 2015

wspinanie.pl | 2015-07-15

Tagas 2015 Expedition to projekt wyprawy alpinistycznej do doliny Lachit w Karakorum (Pakistan), gdzie znajduje się grupa dziewiczych wierzchołków o nazwie Tagas. Uczestnicy wyprawy Tomek Klimczak, Maciej Janczar, Maciej Bedrejczuk i Marcin Wernik proszą o wsparcie społeczność wspinaczkowa.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.08.2015 21:09