Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

TABAC

TABAC

Warszawa

TABAC to warszawski zespół art-rockowy. Gramy niemal wyłącznie własny repertuar. Po kilku latach działalności garażowo-osiedlowej, zebraliśmy nowy, ambitny skład i postanowiliśmy zaprezentować się szerszej publiczności. Mamy na koncie występy w warszawskich klubach oraz 26 pozycję na Liście Przebojów PoliszCzart.

W TABAC grają obecnie:
Michał Bylicki - flet poprzeczny
Marcin Dunin-Borkowski - akordeon
Antonina Hejwowska - śpiew, djembe
Czcibor Hejwowski - śpiew, gitary, mandolina, cajón
Adam Komorowski - bas
Maciej Łoziński - klawisze
Grzegorz Popielnicki - gitara elektryczna
Ignacy Walenciak - skrzypce

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2341 PLN z 6900 PLN

31 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

33%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.10.2014.

Pomóż TABAC wydać pierwszą oficjalną płytę!

O projekcie

Zespół TABAC szykuje się do wydania swojej pierwszej oficjalnej płyty. Naszym celem jest oficjalna publikacja płyty z barwną okładką w nakładzie 1000 egzemplarzy. Nagrania są w fazie końcowej. Pozostał nam mix i mastering oraz tłoczenie płyt i druk okładek.  Premierę planujemy na początek listopada.

TABAC - co to za zwierzę?

TABAC to jedyny w swoim rodzaju warszawski zespół art-rockowy, związany z Polską Sceną Vintage. Są wśród nas muzycy o rockowym temperamencie, zamiłowaniu do improwizacji, a także klasycznie szkoleni. Wypadkowa tych osobowości tworzy autorską, trudną do jednoznacznego zaklasyfikowania muzykę, łączącą elementy rocka, jazzu, folku, ballady, a nawet muzyki dawnych mistrzów. W naszej stylistyce mieszczą się zarówno krótkie piosenki jak i formy bardziej rozbudowane; zarówno zespołowe improwizacje jak i staranne, bogate aranże.

Po kilku latach działalności garażowo-osiedlowej, zebraliśmy nowy, ambitny skład i postanowiliśmy zaprezentować się szerszej publiczności. Mamy na koncie występy w warszawskich klubach oraz 26. pozycję na Liście Przebojów PoliszCzart naszego utworu Samotność

W obecnym kształcie zespół działa od jesieni 2013. Od tej pory opracowaliśmy nasz materiał i nagraliśmy jego większość. Nagrania te, powstałe w warunkach domowych, jednak wykonane i zmiksowane ze starannością, chcielibyśmy teraz wydać w ładnej oprawie w postaci płyt CD.

Nasza pierwsza płyta...

...w założeniu składać się będzie z 12 utworów, z czego 11 to kompozycje własne, a 1 to dość osobliwy cover -- aranżacja Chatki na kurzej nóżce Modesta Musorgskiego. Całość zaaranżowaliśmy na nasz rozbudowany skład - oprócz gitar, basu, perkusji i różnych instrumentów klawiszowych usłyszycie flet poprzeczny, skrzypce, akordeon, a także mandolinę. Są to utwory różnej długości - od krótkich piosenek po kompozycję 13-minutową. Nagrywaliśmy je samodzielnie, mozolnie gromadząc własny sprzęt. Miksem zajmuje się nasz lider.


Dlaczego PolakPotrafi?

Jesteśmy zespołem spoza mainstreamowego biznesu, nie dysponujemy rozbudo- wanym medialnym zapleczem ani obfitymi funduszami. Chcemy też zachować artystyczną niezależność i nie wiązać się skomplikowanym kontraktem z jakimś wielkim koncernem.

Aby nasza barwna muzyka mogła trafić do Was, potrzebujemy Waszego wsparcia!

Nasza mini-orkiestra

Michał Bylicki - flecista, weteran kilku kolejnych składów TABAC od roku 2011. Fan motorów i disco polo.

Marcin Dunin-Borkowski - kolejny TABACowy weteran, akordeonista, a zarazem człowiek wielu talentów: zna się m. in. na realizacji dźwięku, montażu filmowym, robi zdjęcia, a w wolnych chwilach występuje w Teatrze Wielkim...

Antonina Hejwowska, czyli Tola - wokalistka i bębniarka, znana z paru poprzednich wcieleń zespołu. Miłośniczka kultury francuskiej.

Czcibor Hejwowski - człowiek odpowiedzialny za cały ten muzyczny bałagan. Z wykształcenia muzykolog, więc strasznie sie mądrzy.

Adam Komorowski - basista wychowany na jazzie i heavy-metalu. Miłośnik gamelanu z wyspy Bali. Świeży nabytek zespołu, pozyskany na początku roku 2014. 

Maciej Łoziński - prawa ręka lidera. Klawiszowiec o zamiłowaniach do starych hammondowych brzmień i jazzowych improwizacji. Weteran przedpotopowych wcieleń TABAC.

Grzegorz Popielnicki - najbardziej rockowy gitarzysta TABAC. Lubi zabawę efektami i długie solówki. Dołączył do zespołu na jesieni 2013. 

Ignacy Walenciak - wirtuoz skrzypiec, student UMiFC. W TABAC od jesieni 2013. Najmłodszy muzyk w zespole. Wielbiciel motorów i Ravela.

Na co przeznaczymy zebrane fundusze?

Podstawowe zadania, jakie jeszcze stoją przed nami, wymagające nakładu środków finansowych, to:

*tłoczenie płyt

*druk okładek

*realizacja teledysku

A jeśli uzbieramy więcej?

Uzbieranie kwoty większej od przewidzianej pozwoli nam na podjęcie dodatkowych projektów.

Jeśli osiągniemy 9200 zł - nagramy kolejny teledysk.

Jeśli osiągniemy 11500 zł - zagramy darmowy koncert dla wszystkich wspierających nasz projekt.

 

Pomóżcie TABAC wydać pierwszą oficjalną płytę!


* * *

Nasza strona: http://studiogroch.wix.com/tabac

Fanpage na FB: https://www.facebook.com/tabac.muz

Kanał na Youtube: https://www.youtube.com/user/tabacPL

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.10.2014 18:06