Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Szymon Białek

Szymon Białek

Gdańsk, Polska

Szymon Białek – gitarzysta akustyczny, kompozytor, realizator dźwięku. Zafascynowany gitarą akustyczną, jej brzmieniem i możliwościami, poświęcił się zgłębianiu tajników gry na tym instrumencie i rozwijaniu indywidualnego stylu gry oraz kompozycji. Charakteryzuje go dążenie do łączenia różnych gatunków muzycznych (muzyka akustyczna, rockowa, ilustracyjna, jazz, world music), wyraźna melodyka, bazowanie na czystym, akustycznym brzmieniu, technice fingerstyle i gra w oparciu o alternatywne, modalne strojenie instrumentu.

Zdobywca II miejsca w gitarowym konkursie Warsaw Fingerstyle Festival 2015 oraz I miejsca i nagrody publiczności podczas Sopot Fingerstyle Festival 2015.

Założyciel studia nagraniowego TheToneNation, zajmującego się realizacją jego muzycznych pomysłów oraz rozwijającego specjalizację w dziedzinie rejestracji, kompozycji i produkcji szeroko pojętej muzyki akustycznej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10026 PLN z 10000 PLN

121 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.11.2018.

Szymon Białek - wydanie autorskiej gitarowej płyty solo

O projekcie

Moja muzyczna przeszłość to początkowo klasyczne skrzypcowe kształcenie, a następnie decyzja o samodzielnym rozwoju - zgłębianie na własną rękę tajników gry na kilku kolejnych instrumentach w obszarach różnych gatunkach muzycznych - które finalnie zaprowadziły mnie jednoznacznie w kierunku gitary akustycznej. Przez ostatnie lata specjalizuję się w graniu solo w stylu okreslanym jako "Fingerstyle" - jest to efektowna technika gry, która sprawia, że gitarzysta grający sam jest w stanie zabrzmieć jak cały zespół i zagrać kompletną muzykę nie wymagającą dodatkowego akompaniamentu. Zafascynował mnie bez reszty ten sposób grania i postanowiłem poświęcić się jego zgłębianiu.

Jesli ciekawi jesteście co z tego wynikło - zapraszam Was do posłuchania:
Moim największym marzeniem od dłuższego czasu było napisanie, nagranie oraz wydanie swojej muzyki, opisującej to, co mnie w życiu fascynuje, inspiruje i porusza.

Częściowo udało mi się to marzenie zrealizować - niedawno zarejestrowałem swoj autorski materiał w jednym z czołowych studiów nagraniowych w Polsce - nagrałem cały ten materiał - około godzinę muzyki - 14 autorskich kompozycji na gitarę akustyczną solo.

Fragmentów wszystkich kompozycji, które znajdą się na płycie można już teraz posłuchać tu:

https://www.youtube.com/watch?v=lcO3Mty7K5g&feature=youtu.be

Pomimo, że nagrania są już zrealizowane, to dokończenie tego przedsięwzięcia oraz proces profesjonalnego wyprodukowania muzyki tak, żeby zabrzmiała ona w pełnej krasie to bardzo kosztowna rzecz, której nie jestem w stanie sfinansować samodzielnie - stąd prośba o Wasze wsparcie - w formie wymiany na przygotowane przeze mnie nagrody.

Zbiórka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów:
- zmiksowania oraz masteringu materiału w zewnętrznym, profesjonalnym studio nagraniowym
- zaprojektowania okładki/książeczki oraz opracowania grafiki i wykonania zdjęć do albumu
- wydrukowania i wytłoczenia 1000 sztuk płyty
- zabezpieczenia praw autorskich do albumu w ZAiKS'ie
- działań promocyjnych oraz prowizji i kosztów zbiórki

Premiera płyty planowana jest pod koniec listopada 2018 r.

Wszyscy z Was, którzy wezmą udział w zbiórce - otrzymają wybrane przez siebie nagrody do końca listopada 2018 r. (z wyjątkiem nagród, których realizacja związana jest z wspólnie ustalonym terminem, takich jak warsztaty oraz koncerty).

Mam nadzieję, że moja muzyka przypadła Wam do gustu i że swoim wsparciem zechcecie przyczynić się do tego, żeby płyta jak najpiękniej zabrzmiała i już wkrótce wyruszyła w pięknej szacie graficznej również do Waszych domów, oraz dalej w szeroki świat :)

Więlej informacji na fb oraz na stronie www, zapraszam:
https://www.facebook.com/szymonbialekguitar/
http://szymonbialek.com/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.11.2018 22:10