Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

sebastianszut

sebastianszut

Tychy

Prezes w Klubie Sportowym RONIN Tychy

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1830 PLN z 1800 PLN

13 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.07.2015.

Wakacje - sztuki walki dla dzieci

O projekcie

PROJEKT:

„Wakacje – sztuki walki dla dzieci”

Klub Sportowy RONIN w Tychach prowadzi zajęcia sportowe (Sztuki Walki, Cross Trening, Kettlebells, StreetWorkout, siłownia) dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W okresie 13.07. – 28.08.2015, chcielibyśmy ruszyć z BEZPŁATNYMI zajęciami wakacyjnymi dla dzieci, w tym głównie z biedniejszych rodzin.

Zajęcia odbywałyby się 3-4 razy w tygodniu, pod okiem trzech - czterech instruktorów: boksu, muay thai, judo, ju-jitsu, ćwiczeń siłowych/fitness oraz dietetyka.

Sport dla dzieci to nie tylko świetna zabawa. Uwrażliwienie dziecka na potrzebę kształtowania charakteru poprzez ćwiczenia fizyczne jest jednym z podstawowych założeń w sportach walki. Praca nad sobą, przejawiająca się w zmaganiu z własnymi słabościami oraz w doskonaleniu takich cech, jak upór w dążeniu do celu, wytrwałość, chęć pokonywania słabych stron, koncentracja, dyscyplina i porządek, staje się obecnie szczególnie wartościowa.

Dla kogo nasze zajęcia? Otóż dla każdego. Jeśli tylko nie ma przeciwwskazań lekarskich, można posłać dziewczynkę i chłopaka, lenia i urwisa, chuderlaka i grubaska... I pewne jest, że wszystkim takie zajęcia pomogą. Pomogą przezwyciężyć nieśmiałość, rozładować energię, wzmocnić mięśnie, czy skupić myśli. To są fakty!

Zajęcia mają mieć charakter zabaw i ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami sztuk walki. Jeśli jednak dziecko będzie wykazywało smykałkę do konkretnej sztuki walki  – wskażemy mu klub sportowy w naszym mieście, specjalizujący się w danym sporcie.

W przypadku sporej frekwencji, zajęcia byłyby prowadzone również po wakacjach. Od rodziców dzieci bez trudnej sytuacji materialnej, wymagana będzie miesięczna DOBROWOLNA wpłata na Klub Sportowy Ronin (chyba, że wcześniej rodzice zostaną darczyńcami w tym projekcie).

Klip "KS Ronin" (z najnowszej płyty Drużyny Mistrzów 3), w którym w głównej roli wystąpił nasz 11-letni podopieczny Olek oraz inni zawodnicy, trenerzy i przyjaciele Klubu.

 

FINANSE:

Prosimy Was o wsparcie finansowe, które pokryje wynagrodzenia dla zatrudnionych przez nas instruktorów na ten projekt. Zakładamy, że na jeden miesiąc potrzebujemy 900zł, dlatego na cały projekt wakacyjny liczymy na kwotę

w wysokości: 1800zł.

Pozwoli to utworzyć jedną łączną grupę dla dzieci bez podziału na grupy wiekowe.

W przypadku zebrania kwot:

200% (3600zł) - podzielimy grupy wiekowo:

3 – 5 lat

6 – 8 lat

8 – 12 lat

300% lub więcej zostanie przeznaczone na dalsze zajęcia po wakacjach lub cele statutowe klubu.

 

O NAS:

Sebastian Szut. Pomysłodawca projektu i Prezes Klubu Sportowego Ronin w którym prowadzi zajęcia MuayThai, CrossTrening oraz FitBoxing.

Wieloletnie uprawianie sportów walki. Uczestnik wielu seminariów i szkoleń.
Posiada państwowe uprawnienia instruktorskie. Szkolił się na stażu treningowym w prestiżowym WMC Camp  w Tajlandii.
Wykształcenie wyższe pedagogiczne (temat pracy dyplomowej: "Zajęcia sportowe w zwalczaniu zagrożeń niedostosowania społecznego" - ocena bardzo dobra) oraz duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Uprawnienia: Instruktor MuayThai, Trener Personalny, Specjalista ds ćwiczeń siłowych, ukończony kurs dietetyki – „żywienie i odchudzanie dzieci i młodzieży” oraz wiele innych.

 

Paulina Włodarczyk. 19 lat, instruktor Judo i Ju-Jitsu. Od 6 roku życia trenuje Judo a od 12-go również Ju-Jitsu.

Absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół „SILESIA” w Czechowicach - Dziedzicach. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w Judo, 3 miejsce w Pucharze Europy Juniorek w Ju-Jitsu (Niemcy, 2012), 1 miejsce w Pucharze Europy (Słowenia, 2013), 7 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorek (Rumunia, 2014), 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w Ju-Jitsu (2015).

Posiada uprawnienia sędziowskie w Polskim Związku Judo i Ju-Jitsu.

 

Ireneusz Pietrasz. Klubowy dietetyk, od wielu lat związany ze sportami walki - Oyama Karate (5kyu) oraz MuayThai.

Posiada instruktorskie uprawnienia Polskiego Związku Muaythai oraz European Muaythai Federation, na co dzień nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i etyki. Magister filozofii (tytuł Master of Business Administration) oraz ukończony "Kurs Dietetyki Sportowej i Suplementacji w Sporcie".

 

Klaudyna Borowik. Instruktor Fitness, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Uczestniczka wielu szkoleń i konwencji fitness. Wykształcenie wyższe: mgr fizjoterapii ( studia ukończone oceną bardzo dobrą z wyróżnieniem). Liczne kursy w zakresie fizjoterapii. Doświadczenie w pracy z dziećmi w przedszkolu i w prowadzeniu zajęć sportowych.

 

Początki naszego klubu sięgają roku 2002, działając jeszcze wtedy jako Śląskie Zrzeszenie Muay Thai. Od 2010 roku działamy jako klub sportowy, posiadając wpis do ewidencji klubów sportowych w UM Tychy.

Nasze zajęcia prowadzone są przy użyciu profesjonalnego sprzętu (maty sportowe, ring, worki bokserskie, tarcze sportowe i wiele innych) w który zaopatrujemy się w miarę naszych możliwości tak, aby nasi podopieczni posiadali jak najlepsze warunki treningowe i podnosili swój poziom sportowy. Bierzemy udział w zawodach zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych, godnie reprezentując nasze miasto. Mamy w dorobku liczne medale i puchary - w tym złote z Mistrzostw Polski, Pucharu Polski czy Pucharu Śląska.

Treningi i start w zawodach to nie jedyne priorytety naszego klubu. Dbamy przede wszystkim o wychowywanie młodzieży poprzez sport i wartości, które w dzisiejszym społeczeństwie coraz bardziej niestety zanikają. Możemy pochwalić się własnymi inicjatywami takimi jak szkolne akcje: „Nie palę – Trenuję!”, czy też „Nie siedź w domu – idź na trening”. Prowadzimy stały kontakt z nauczycielami, rodzicami czy placówkami do których należą nasi podopieczni.

Osoby w trudnej sytuacji rodzinnej, których nie brakuje w Klubie, zwalniane są całkowicie lub częściowo ze składek członkowskich. Dodatkowo wspieramy wiele inicjatyw charytatywnych, czy pomagamy tym najbardziej potrzebujących (np. Szlachetna Paczka).

W zamian za Wasze wsparcie, możemy zagwarantować jeszcze większe zaangażowanie sportowo-wychowawcze w naszym mieście.

Jako materiał wideo, prezentujemy Państwu klip KS Ronin - nagrany w naszym klubie na potrzeby najnowszej płyty Drużyny Mistrzów 3.
W klipie wystąpili nasi podopieczni oraz przyjaciele.

 

KONTAKT:

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, proszę pisać na adres:

sebastianszut@gmail.com

klub@ksronin.pl

lub na:

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.07.2015 18:06