Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mirosława Moszkowicz

Mirosława Moszkowicz

Kraków, Polska

Zajmuję się sztuką współczesną i edukacją artystyczną.
Pracuję na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, ale wkrótce przechodzę na emeryturę i mogę realizować nowe cele w życiu. Chciałabym robić coś fajnego, pożytecznego, twórczego, ale na własnych zasadach.
Współpracowałam z takimi instytucjami jak np. Galeria Zderzak w Krakowie (projekt edukacyjny), Muzeum Narodowe w Krakowie (projekt artystyczny), Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Cricoteka (projekty edukacyjne). W kwietniu 2016 roku założyłam galerię Szczere Pole poza miastem, blisko natury. Obecnie przygotowuję się do kolejnej wystawy. Proszę o wsparcie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8877 PLN z 8807 PLN

62 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.10.2016.

Sztuka w Szczerym Polu

O projekcie

Moim celem jest powołanie miejsca spotkań ze sztuką poza miastem i - co ważne - w przestrzeni otwartej, blisko natury. Nazwałam mój projekt SZCZERE POLE. MIEJSCE SPOTKAŃ ARTYSTYCZYCH. Zrealizowałam już  pierwszą wystawę, z pomocą rodziny i przyjaciół. Teraz potrzebuję Twojego wsparcia przy tworzeniu kolejnego wydarzenia w SZCZERYM POLU

 

 

Dla kogo jest ten projekt?                                 

Projekt skierowany jest  do osób, które:

  • interesują się  działaniami  artystycznymi w miejscach na co dzień pełniących funkcje nie związane ze sztuką,
  • poszukują  kontaktu  z  naturą, ale przy okazji chcą poznać metody działania artystów, którzy pracują w otwartej przestrzeni,
  • mogą uczestniczyć  w spotkaniach ze sztuką blisko swego miejsca  zamieszkania (okoliczni mieszkańcy).

Realizacje   artystyczne  w  przestrzeni natury mogą skłonić  nas do refleksji: ”skoro można zmienić i nadawać  nowy sens  zwyczajnym rzeczom i miejscom, może ja także coś mogę zmienić w swoim życiu?".

 

 

Kim jestem i co już zrobiłam                      

Nazywam  się Mirosława Moszkowicz. Zajmuję się sztuką współczesną i edukacja artystyczną. Od pewnego czasu zastanawiałam się nad możliwością  stworzenia miejsca spotkania ze sztuką, nie zamkniętego czterema ścianami.

W ramach mojego projektu SZTUKA W SZCZERYM POLU, w kwietniu 2016 roku zrealizowałam  pierwszą prezentację działań artystycznych, w których wzięło udział siedmioro artystów (relacja na stronie internetowej galerii http://www.szczerepole.gallery i profilu na Facebooku). 

 

 

 

 

Artyści, których chciałabym zaprezentować:

Elżbieta Kalinowska-Motkowicz

W  swojej twórczości zajmuje się problemem czasu, obecności, pamięci, egzystencji i medytacji. Kreuje własny system zapisu, język wizualny podobny do pisma, składający się z abstrakcyjnych znaków pisanych/rysowanych ekspresyjnym gestem. Artystka tworzy obrazy, ale również  realizuje zapisy w przestrzeni publicznej, na ścianach i na ulicy.

W ramach projektu SZTUKA W SZCZERYM POLU Elżbieta Kalinowska-Motkowicz zaprezentuje film, dla którego ekranem i zarazem ważnym obszarem odniesienia  będzie otaczająca nas  natura.

Artystka studiowała na Wydziale Malarstwa  ASP w Krakowie, w pracowni Jonasza Sterna. Obecnie jest profesorem Politechniki Koszalińskiej, na kierunku wzornictwo, gdzie prowadzi pracownię rysunku.  

Małgorzata Markiewicz 

 

Autorka obiektów, rzeźb, fotografii, instalacji.

Od pewnego czasu zajmuje się zagadnieniem domu oraz domowości, rozpatrywanym z perspektywy zmian architektonicznych, społecznych, ekonomicznych i kulturowych w obrębie Europy.

Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2004, 2011). Rezydentka London Summer Intensive, Londyn, Anglia, (2015), CRIR, Christiania, Kopenhaga, Dania (2014), Botkyrka Residence, Tumba, Szwecja (2013), Factory for Art&Design, Kopenhaga (2011), SPACES, Cleveland, Ohio, USA (2007) oraz HIAP, Cable Factory, Finlandia (2006). 

Studiowała na ASP w Krakowie, gdzie uzyskała tytuł doktora sztuki oraz na Konstfack w Sztokhlomie.

W projekcie SZTUKA W SZCZERYM POLU Małgorzata Markiewicz zrealizuje na plaży instalację, która pozwoli na intensyfikację naszych doznań dotykowych czy węchowych. Publiczność zostanie zaproszona do wyjątkowego spaceru wśród zapachów i uczestniczenia w procesie odkrywania właściwości niektórych roślin czy substancji.

Małgorzata Mirga-Tas

Artystka zajmuje się rzeźbą i malarstwem. Jej obrazy mają charakter ornamentalny, lubi intensywną kolorystykę, połączoną z mocnym kontrastowym konturem. Często dodaje do nich fragmenty tkanin, wycinki z czasopism, cekiny itp. Jej tożsamość romska ma duży wpływ na tematykę prac.

Bohaterami  obrazów są Romowie z osiedli i osad romskich, których miała okazję poznać osobiście. Chce pokazać kulturę romską w taki sposób, by wzbudzić refleksje nad sytuacją Romów we współczesnym świecie.

Od ponad dziesięciu lat zaangażowana działaczka i aktywistka romska, pracująca głównie na polu edukacji i sztuki. Jest organizatorką, kuratorką i koordynatorką projektu Romani Art oraz corocznego (5 edycji) międzynarodowego pleneru romskiego JAW DIKH!

Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Józefa Sękowskiego w 2004 roku. 

W SZCZERYM POLU Małgorzata Mirga-Tas zrealizuje instalację, której głównym elementem będą drzewa. Artystka w symboliczny sposób pokaże relacje pomiędzy światem natury i kultury.

  

 Andrzej Bębenek

 

Artysta zajmuje się malarstwem, fotografią, grafiką i instalacją. Od wielu lat fascynuje się rombem. Ta fascynacja ma emocjonalny charakter, chociaż nie pozbawiona jest filozoficznej refleksji. Można powiedzieć, że artysta prowadzi twórczy dialog z tą figurą geometryczną, mimo iż przecież ma do czynienia z jej niezmiennym kształtem.

Andrzej Bębenek studiował na Wydziale Grafiki w Akademi Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni Mieczysława Wejmana. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

W Szczerym Polu artysta pokaże instalację, której celem jest zarówno integracja, jak i wykluczenie stałych form geometrycznych, poddanych działaniu nieustannej aktywności wody. Być może instalacja artysty stanie się dla publiczności okazją do refleksji i do własnej próby aranżacji przestrzeni.

-----

Dlaczego potrzebuję Twojego wsparcia?

 

Pierwsze spotkanie ze sztuką w Kryspinowie pod Krakowem zrealizowałam głównie dzięki pomocy bliskich osób. Jednak pomoc finansowa jest niezbędna, bym mogła przygotować następne  spotkanie artystów i publiczności planowane na przedostatni weekend października.

Wierze, że są ludzie, którzy zechcą wesprzeć obecność sztuki w okolicy, w której nie ma instytucji kulturalnych.

Budżet projektu:

1.    Zakup, transport i montaż  materiałów, koszty prac artystycznych – 3000 zł.

2. Wypożyczenie odpowiedniego sprzętu (nagłośnienie, oświetlenie,  multimedia) – 1400 zł (w programie jest przewidziany film i instalacja z dźwiękiem).

3. Wynajęcie profesjonalnej ekipy do obsługi sprzętu technicznego oraz koordynatorów wpierających produkcję wystawy –  800 zł.

4.    Transport ludzi i sprzętu – 200 zł.

5. Promocja wydarzenia – opracowanie i druk pocztówek, plakatów, programów, i innych materiałów. Produkcja filmu oraz reklamy w internecie – 1500 zł.

6.   Przygotowanie nagród dla darczyńców 1200 zł (wartość przybliżona, zależna od wysokości i ilość wpłat).

7.    Podatek, opłata portalu 807 zł.

6.    Poczęstunek dla publiczności – 300 zł.

Jeśli  uda nam się wspólnie uzbierać większą kwotę, zaprosimy kolejnego artystę. A jeśli uzyskamy jeszcze więcej funduszy – na co bardzo liczymy – przekażemy je w całości na organizację kolejnej, trzeciej edycji spotkania ze sztuką w SZCZERYM POLU, która planowana jest na wiosnę 2017 roku.

-----

Osoby, które tworzą projekt Sztuka w Szczerym Polu

Mirosława Moszkowicz – pomysłodawczyni galerii i autorka projektu.

Zygmunt – dziennikarz, redaktor – pomaga w organizacji wystawy w Szczerym Polu.

Agata – specjalistka od eventów, koordynuje prace wszystkich zespołów, czuwa nad scenariuszem imprezy, zajmuje się projektowaniem i przygotowaniem plakatów i materiałów informacyjnych.

Malwina i Mikołaj – zarządzają sportem (tenis), dzięki nim galeria ma dostęp do prądu, czasami do kortów. To oni oferuja nagrody dla wspierających projekt w postaci lekcji tenisa i odzieży sportowej.

-----
Kontakt

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu:

email: szczerepole.gallery@gmail.com 

www.szczerepole.gallery

Facebook: www.facebook.com/SzczerePoleGallery

-----

Jesteśmy otwarci na Wasze sugestie i propozycje, także te dotyczące nagród dla darczyńców.

Liczymy na Wasze wsparcie!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.10.2016 13:01