Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Szkoła Szczęścia

Szkoła Szczęścia

Pruszków

Jesteśmy prekursorami zajęć rysowania 3D, na których za pomocą długopisów 3D uczymy dzieci modelować bryły przestrzenne i rysować bezpośrednio w powietrzu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

338 PLN z 15000 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 24.09.2020.

Szkoła rysunku 3D online

O projekcie

Cel projektu

W momencie zamknięcia szkół z powodu wprowadzenia stanu pandemii musieliśmy zawiesić prowadzenie zajęć z dziećmi. Kryzys, mimo początkowych utrudnień nauczył nas, że obfitość rozwiązań jest zawsze w zasięgu ręki. Dzięki temu nasza Szkoła Szczęścia przechodzi transformację 2.0. i otwiera się na całą Polskę. Poprzez Szkołę rysunku 3D online chcemy dotrzeć do młodych utalentowanych artystów w całym kraju i dzielenie się z nimi naszą pasją do rysowania przestrzennego. Wierzymy, że wspólnie poradzimy sobie z łagodzeniem skutków kryzysu, spowodowanego przez wprowadzenie stanu pandemii - wspierając edukację i kreatywność wszystkich zainteresowanych rozwojem swoich zdolności.

 

Długopis 3D na własność w zestawie z lekcjami rysunku 3D online

 

Nasz cel finansowy przedsprzedaży, 15 000 zł jest szacunkowym ekwiwalentem przystąpienia kilkudziesięciu pierwszych uczestników do zajęć rysunku 3D online. Kwota pozwoli nam wyposażyć naszych uczniów w długopisy 3D, zapas wkładów, a także przygotować materiały multimedialne i zbudować nowy serwis, do obsługi regularnych zajęć.

 

O zajęciach rysunku

Rysunek 3D to innowacyjna forma zajęć plastycznych, na której głównym narzędziem są długopisy 3D. Metoda ta rozwija wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, zdolności manualne oraz uczą cierpliwości i koncentracji. Narzędzie to stanowi doskonałą wprawkę dla przyszłych architektów, inżynierów i artystów. Głównymi odbiorcami naszych zajęć są dzieci w wieku 6-14 lat, ale organizujemy również warsztaty dla dorosłych, którzy uczestniczą równie chętnie.

Natomiast dla dzieci największą frajdą jest tworzenie gadżetów, które są od razu są gotowe do zabawy. Wśród scenariuszy zajęć posiadamy m.in. modele architektoniczne, pojazdy, rzeźby zwierząt i dinozaurów, figurki Minecraft, a także całkiem przydatne przedmioty, takie jak okulary, czapki i narzędzia codziennego użytku.

Jednak program naszych zajęć to nie tylko umiejętności techniczne i artystyczne. Podstawowymi wartościami Szkoły Szczęścia, w które głęboko wierzymy jest wzmacnianie u dzieci poczucia własnej wartości, umiejętności radzenia sobie z emocjami, przezwyciężania perfekcjonizmu i umiejętności podejmowania wyzwań. Starannie przygotowujemy naszych instruktorów, aby z empatią potrafili wspierać dzieci i młodzież w rozwijaniu tych kompetencji.

Dlaczego warto zapisać dziecko na rysunek 3D?

 • Powolny proces powstawania dzieł metodą rysunku 3D wyrabia u młodych ludzi zdolność do koncentracji na celu i konsekwentnej realizacji projektów.
 • Według opinii osób, które już wcześniej miały 3D pen, zainteresowanie dziecka samym długopisem 3D po jego zakupie, często kończy się po kilku dniach. Podczas kilkuletnich doświadczeń w prowadzeniu zajęć tą metodą, wypracowaliśmy unikalne sposoby motywowania uczestników do rozwoju umiejętności plastycznych.
 • Chociaż w Internecie jest sporo filmów o 3D pen, to nie zastąpią one zajęć z ulubionym instruktorem.
 • Wędka zamiast rybek, czyli zamiast kupować dziecku zabawki możesz je zmotywować do ich samodzielnego tworzenia.

Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub w okolicach...

Chcesz zapisać swoje dziecko na zajęcia rysunku 3D w Warszawie lub okolicach? Wyślij do nas zapytanie. Być może już prowadzimy zajęcia w Waszej szkole lub możemy je wkrótce uruchomić.

 

Krótka historia Szkoły Szczęścia i rysunku 3D

Pomysł prowadzenia zajęć rysowania przestrzennego w oparciu o długopisy 3D, powstał 4 lata temu. Warsztaty organizowaliśmy głównie w szkołach i domach kultury w Warszawie i okolicach. Dla wielu dzieci były to ulubione zajęcia dodatkowe, czego dowodem były m.in. wymyślane przez nie piosenki i rymowanki o rysunku 3D i prowadzących :)

Niestety z od czasu wprowadzenia stanu pandemii nasza firma przktycznie przestała istnieć i część zespołu się wykruszyła. Było to dla nas bardzo trudne, ale nie poddaliśmy się.

W odpowiedzi na zamknięcie szkół dostosowujemy rysunek 3D do pracy zdalnej. Dotychczas główną przeszkodą był fakt, że długopisy 3D nie są tak popularne jak kredki, a bez tego sprzętu w rękach uczestników nie jesteśmy w stanie prowadzić zajęć. Dlatego postanowiliśmy je spopularyzować za pomocą niniejszej kampanii crowdfundingowej, w której nagrodami są nasze zajęcia oraz zestawy 3D pen.

 

Dlaczego crowdfunding?

Początek roku szkolnego w branży zajęć dodatkowych wymaga dużego nakładu pracy, a także środków finansowych. Niestety zamknięcie szkół i innych miejsc, w których prowadziliśmy zajęcia odcięło nasze jedyne źródło dochodu. Na dodatek w obecnej sytuacji nie mamy pewności czy prowadzenie zajęć w szkołach będzie w ogóle możliwe. Dlatego postanowiliśmy oprócz otwierania zajęć w szkołach dostosować rysunek 3d do pracy zdalnej, poprzez organizację przedsprzedaży zajęć razem ze sprzętem 3d pen.

Z pomocą przyszedł nam portal PolakPotrafi.pl, który udostępnił specjalną kategorię dla firm dotkniętych przez kryzys. Tak, dostaliśmy po tyłkach, ale wiele nas to nauczyło i wychodzimy z dołka z jeszcze większą kreatywnością i nową energią do działania.

Wiemy, że to co udało nam się dotychczas stworzyć ma wartość ponadczasową, dlatego, z jednej strony prosząc Was o wsparcie, chcemy Wam w zamian zaoferować to co kochamy, czyli zajęcia rysunku 3d oraz zestawy 3D pen, wkłady i inne akcesoria.

 

Cele dodatkowe

 • Jeżeli zbierzemy 30 000 zł - Zorganizujemy warsztaty charytatywne we współpracy z fundacjami: Arka Fundacja Dzieci, Szczęśliwi bez cukru
 • Jeżeli zbierzemy 60 000 zł - Stworzymy portal dla społeczności twórców rysunku 3D, na którym uczestnicy zajęć będą mogli dzielić się swoimi pracami, inspirować i uczyć się nawzjem. Marzy nam się zebranie wokół rysunku 3D aktywnej społeczności młodych artystów i projektantów :)

 

Budżet

W związku z proponowanymi przez nas nagrodami, około 66% uzbieranej kwoty zostanie przeznaczona na zakup sprzętu i akcesoriów do zajęć dla uczestników. Więc jak uzbieramy 15 000 zł będziemy mogli przeznaczyć 5 000 zł na:

 • przygotowanie materiałów do zajęć w formie multimedialnej
 • budowę nowego portalu z funkcjonalnościami do prowadzenia zajęć online

 

Zespół

Tomasz Nguyen Viet

 • założyciel Szkoły Szczęścia
 • autor zajęć rysunku 3D
 • twórca scenariuszy i programu

Eliza Komorowska

 • organizatorka wydarzeń
 • koordynatorka
 • pasjonatka zajęć rysunku 3D 

Filip Goć

 • przedsiębiorca
 • sekretarz
 • złota rączka

Monika Nguyen Viet

 • nauczycielka j.angielskiego
 • metodyk pracy z dziećmi w oparciu o empatię

Karol Chmielnicki

 • pedagog
 • twórca programu edukacyjnego
 • współzałozyciel Szkoły Szczęścia 

 

Nagrody

Co zawierają zestawy nagród?

 • Rabat -20% w stosunku do cen obowiązujących od października
 • Instrukcje dotyczące podstawowych napraw, bezpiecznej obsługi 3d pen
 • Filmy instruktażowe do zajęć, szablony do wydruku .pdf
 • Pakiety regularnych lekcji online na żywo z instruktorami
 • Zestaw sprzętu, wkładów i dodatkowych akcesoriów potrzebnych do wykonania projektów
 • Koszt wysyłki na terenie Polski. Jeżeli chcesz śmy wysłali paczkę za granicę, skontaktuj się z nami przed zakupem zestawu.

Sprzęt - 3D pen

Prowadząc zajęcia rysunku 3D przez ponad 4 lata sprawdziliśmy prawie wszystkie dostępne na polskim rynku modele 3D pen. Marki długopisów 3D, które oferujemy w postaci nagród przetrwały tysiące godzin intensywnej pracy, dlatego wiemy, że są jakościowo najlepsze. Gwarancję jakości i serwis gwarancyjny zapewnia firma, z którą współpracujemy od lat Aemca.pl, dystrybutor doskonałej jakości drukarek 3D marki XYZ Printing. Wśród nagród dostępne są 2 maodele długopisów 3D: Standard - eSun i Premium - marki XYZ Printing. Różnią się one ergonomią i prędkością. Oba modele współpracują z tymi samymi wkładami PLA 1,75 mm przy temperaturze druku 190 st.C.

 • eSun 3D pen - wolniej się nagrzewa, ale szybciej rysuje, z tego powodu łatwiej nim wypełnić większe powierzchnie, natomiast jest mniej precyzyjny przy rysowaniu detali i trudniejszy w obsłudze i konserwacji. Jego atutem jest również możliwość podłączenia do powerbank przez port USB. Dołączamy go do kursów do samodzielnej nauki bez instruktora. Z tego względu polecamy go starszym odbiorcom.
 • XYZ Printing 3D pen - jest wolniejszy, ale dzięki temu precyzyjniejszy i dobrze sprawdza się przy rysowaniu detali, bardzo wygodnie leży w dłoni, stosunkowo szybko się nagrzewa, niezawodny i bardzo łatwy w obsłudze. Proponujemy go młodszym uczniom do lekcji z instruktorem.

Eko wkłady

=

Podstawowym materiałem rysunkowym są wkłady z kukurydzy tzw. filamenty PLA, wykorzystywane również w druku 3D. Jest to spreparowany kwas mlekowy, który jest nietoksyczny i biodegradowalny. Zestawy 3D pen będą zawierać zapas po 100g wkładów w conajmniej 9 kolorach na każdy miesiąc kursu. Kolory będziemy dobierać pod kątem scenariuszy przewidzianych w kursie.

 

Jak będą wyglądały zajęcia online?

W zależności od wybranej opcji wsparcia oferujemy dwie formy nauki online:

1. Dostęp do materiałów multimedialnych do samodzielnej nauki

Forma zajęć:

Raz w miesiącu przez okres ustalony w wybranej opcji będziemy Ci przesyłać na e-mail materiały multimedialne takie jak filmy, zdjęcia i szablony do wydruku, a także opisy projektów do nauki rysunku 3D. Uczniowie którzy wybiorą tą opcję, będą mogli przeprowadzić swoje zajęcia w dowolnym czasie.

2. Lekcje z instruktorem na żywo za pośrednictwem

Dodatkowe wymagania:

  • komputer z kamerką lub smartfon
  • aplikacja do wideorozmów (jeszcze nie zdecydowaliśmy jaka)

Forma zajęć:

  • Raz w miesiącu przez okres ustalony w wybranej opcji będziemy Ci przesyłać na e-mail materiały multimedialne takie jak filmy, zdjęcia i szablony do wydruku, a także opisy projektów do nauki rysunku 3D.
  • W ustalonych dniach tygodnia oraz godzinach, które odpowiadają uczestnikowi będziemy się regularnie spotykać na wideo-zajęciach. Uczniowie mając wcześniejszy dostęp do materiałów będę mogli konsultować swoje prace z instruktorami oraz rozwijać swoje techniki rysunku 3D.

 

Harmonogram

 • 24.08. - start zbiórki
 • 25.09. - koniec zbiórki 
 • 1.10. rozpoczęcie zajęć w szkołach
 • 28.09.-2.10. - wysyłka nagród dla uczestników zajęć online na żywo
 • 5.10. - początek zajęć online na żywo na portalu szkolaszczescia.online
 • 5.10.-9.10. - wysyłka nagród do osób z dostępem do materiałów
 • Materiały multimedialne do zajęć samodzielnych bez lekcji online będą wysyłane raz na miesiąc.

 

Ryzyko

Czas dostawy

Istnieje ryzyko, że czas dostawy nagród może się przedłużyć w przypadku dużej ilości zamówień. Dlatego też, w zależności od ilości i prędkości przyrostu zamówień będziemy reagować odpowiednio wcześniej i we współpracy z naszymi dostawcami organizować dodatkową zaopatrzenie dla zamawiających. Jeżeli z powodu braku dostawy nagrody ktoś nie będzie mógł wziąć udział w zajęciach w ustalonym terminie, to umożliwimy odrobienie zajęć.

Nowa formuła

Większość naszych doświadczeń wiąże się z bezpośrednim prowadzeniem zajęć w grupach, dlatego stajemy obecnie w obliczu nowego wyzwania dostosowania ich do formuły online. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwe zadanie, dlatego będziemy się starali z największą starannością zachować jakość i w miarę możliwości odtworzyć atmosferę, która panowała podczas zajęć grupowych i utrzymać zainteresowanie dzieci. Będziemy też na bieżąco zbierać informacje zwrotne od uczestników i rodziców.

Po kilku latach prowadzenia zajęć rysunku 3d, wiemy już, że nasza pasja i entuzjazm udzielają się naszym uczniom i pozwalają nam prezwyciężać wszelakie trudności. Dlatego jesteśmy pewni, że i tym razem poradzimy sobie z nowymi wyzwaniami.

 

 

 Partnerzy

     

 

 

Zaproszenie do współpracy

 

Jeżeli jesteś przedsiębiorczy/a i chciałbyś uruchomić filię Szkoły Szczęścia i Rysunku 3D w swojej okolicy, to skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na współpracę na zasadach franczyzy lub licencji. Mamy nadzieję, że ograniczenia zpowodowane stanem pandemii nie będą trwały wiecznie, a w międzyczasie możemy Cię przeszkolić i pomóc przygotować się do startu działalności. Nawet teraz w części placówek edukacyjnych jest to możliwe pod pewnymi warukami.

 

 

Galeria

 

 

 

 

Opinie naszych klientów

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 24.09.2020 23:11