Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Magdalena Pasternak

Magdalena Pasternak

Katowice

Nazywam się Magdalena Pasternak (http://magdalenapasternak.pl/), mam 23 lata i jestem studentką Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Od 14 lat trenuje szermierkę, będąc w Kadrze Polski zdobywałam medale na różych szczeblach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5429 PLN z 5000 PLN

50 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.03.2015.

Szermierka: Grand Prix w Szabli Kobiet, KOREA

O projekcie

 

O mnie i projekcie


Nazywam się Magdalena Pasternak (http://magdalenapasternak.pl/), mam 23 lata i jestem studentką Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Od 14 lat trenuje szermierkę, będąc w Kadrze Polski zdobywałam medale na różych szczeblach. Celem projektu jest zebranie środków na zawody z cyklu GRAND PRIX w Korei. Jest to turniej indywidualny wyższej rangi niż Puchar Świata. Będzie rozgrywany w Seulu, stolicy Korei, w terminie 26-30 marzec 2015. Na zawody typu GRAND PRIX może pojechać tylko najlepsze 8 szablistek z reprezentacji kraju. W tym turnieju wystartuje ponad 16 ekip reprezentujących różne kraje na całym świecie!

Jestem młodą seniorką i bardzo chce się rozwijać. Podstawą do rozwoju są starty w Pucharach Świata i Grand Prix. Budzet Klubu jest ograniczony dlatego tutaj moja prośba o pomoc, która umożliwi mi start w GRAND PRIX w Seulu. W tym sezonie  mam szanse wystartować w Pierwszych Igrzyskach Europejskich w Azerbejdżanie ( http://www.baku2015.com/en/) oraz Letniej Uniwersjadzie w Korei (http://www.gwangju2015.com). Do kwalifikacji potrzebne są punkty z Pucharów Świata i Grand Prix, dlatego chce zrobić co w mojej mocy, aby wziąć udział w jak największej ilości turniejów, żeby zdobyć punkty, a za tym osiągnąć kwalifikacje.

cele projektu


- Zebranie środków na udział w Turnieju Grand Prix w Seulu

- Zdobycie punktów w Turnieju Grand Prix w Seulu

- Zdobycie kwalifikacji do Pierwszych Igrzysk Europejskich oraz Letniej Uniwersjady

- Rozpowrzechnianie tego pięknego sportu, tak mocno powiązanego z historią naszego kraju

  

kilka słów o szermierce


Szermierka jest sportem elitarnym, nieprzewidywalnym i trzymającym w napięciu. Dyscyplina ta dzieli się na trzy bronie: szabla, szpada, floret. Każda z nich różni się polem trafienia, w szabli od pasa w góre, w szpadzie całe ciało, a we florecie tylko korpus. W szpadzie i florecie trafienia zajdaje się za pomocą pchnięć, natomiast w szabli wykonuje się cięcia, tak jak robił to Wołodyjowski czy Pawłowski. W szabli walka pucharowa trwa do 15 trafień, natomiast w szpadzie i we florecie trzy razy po trzy minuty.

Zawody ogólnopolskie rozgrywane są w ciągu jednego dnia zaczynając od eliminacji grupowych na podstawie których tworzy się drabinka pucharowa aż do pierwszego miejsca, tak jak w piłce nożnej :-) Zawody zagraniczne rozdzielone sią na dwa dni: pierwszego - eliminacje, drugiego - turniej główny, na Pucharach Świata trzeciego dnia rozgrywany jest turniej drużynowy, w którym startują cztery najlepsze zawodniczki z kraju.

Więcej informacji na: http://www.pzszerm.pl/

  

moje najważniejsze osiągnięcia


- Czerwiec 2014: V miejsce na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Gruzji, drużynowo

- Czerwiec 2013: III miejsce na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Toruniu, drużynowo

- Sierpień 2011: Udział w Letniej Uniwersjadzie w Chinach

- Kwiecień 2011: II miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Jordanii, drużynowo

- Kwiecień 2010: II miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Azerbejdżanie, drużynowo

- Marzec 2008: II miejsce na Mistrzostwach Europy Kadetów we Włoszech, drużynowo

 

  

na co trafią uzyskane środki?


- Hotel
- Samolot
- Startowe
- Wyżywienie
- Dojazdy

W przypadku uzbierania większej kwoty, środki zostaną przeznaczone na kolejny Puchar Świata w Pekinie, który odbędzie się w dniach 30-04.05.2015.

   

dotychczasowi partnerzy

 

 

DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE!!!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.03.2015 21:09