Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Łukasz Gallas

Łukasz Gallas

Szamocin

Absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
Kierunek: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej o profilu dyrygentura chóralna, prowadzenie zespołów muzycznych.

Nauczyciel muzyki.
Od grudnia 2010 roku kapelmistrz i dyrygent Szamocińskiej Orkiestry Dętej.
Założyciel Big Bandu Szamocin.
Członek TRIO KLARNETOWEGO – „KWINTET”

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1323 PLN z 6500 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

20%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.02.2014.

Szamocińska Orkiestra Dęta w Luxemburgu

O projekcie

Kapelmistrz Łukasz Gallas

Drodzy Państwo nazywam się Łukasz Gallas. Od 3 lat jestem kapelmistrzem Szamocińskiej Orkiestry Dętej. Zapraszam Was w podróż po krainie dźwięków i melodii. W podróż która zakończy się (być może) naszym wspólnym wyjazdem na Festiwal Dnia Dziecka w Luksemburgu 21 czerwca 2014 roku.

MAGIA ORKIESTRY

Postaram się w kilku słowach opisać na czym polega fenomen naszej orkiestry.
Zapewne słysześlicie o piosence Haliny Kunickiej w której padają słowa: "Jest w orkiestrach dętych jakaś siła" - myślę że w obecnych czasach nie zostanę spalony na stosie jeżeli powiem że Pani Halinie mogło chodzić o MAGIĘ:) "Jest w orkiestrach dętych jakaś magia."

Magia naszej orkiestry trwa już 45 lat. Przez te lata w szeregach orkiestry zasiadało wielu muzyków. Do dzisiaj wszyscy wspomniają wspólne muzykowanie jako coś co spaja ludzi w jeden organizm - takie zwierze orkiestrowe:) Zwierze? Co on plecie zapytacie?
Muzyka w orkiestrze posiada puls, bicie serca, są tam emocje, uczucia i wysiłek. Brzmienie i sposób gry cechują się emocjami. Zespół posiada całą paletą czasami bardzo skrajnych środków przekazu - melodia może przechodzić od melancholii po krzyk i wrzask :) Czyżby muzyka była kobietą? Coś w tym musi być...
Kolejny przykład na magię wspólnego muzykowania? Bardzo proszę...
Wyobraźmy sobie taką sytuację:

Deszczowe popołudnie, opustoszały deptak nad morzem w Mielnie. Turyści schronieni przed deszczem w swoich pokojach. Orkiestra korzystając z chwili słonecznych przebłysków ustawia się w szyk, rozpoczyna przemarsz. Dźwięki marszowych utworów sprawiają że już po kilku minutach za orkiestrą podąża tłum turystów, ciekawych tego co za chwilę się zdarzy.


Właśnie tak wyglądają nasze małe muzyczne cuda. Orkiestra sprawia że nawet w pochmurne dni wychodzi słońce? Coś w tym musi być...

MAGIA WYJAZDÓW

W tym miejscu pragnę zaznaczyć że wszyscy członkowie zespołu uwielbiają podróżować. Każdy wyjazd to nowe emocje, nowe wyzwania, nowe wspomnienia, jest to także doskonały sposób na promocję naszego małego miasteczka. Przybywając na miejsce koncertu zespół przyciąga uwage słuchacza. Uszyte na miarę mundury, jaskrawo czerwone barwy, lampasy w połączeniu ze sprężystym, paradnym krokiem sprawiają że za orkiestrą podążają tłumy, o czym już mieliście okazję się przekonać:)

MAGIA PREZENTÓW

Jeżeli i Ty potrafisz poczuć magię wspólnego orkiestrowego muzykowania PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS. Jako orkiestra możemy zaproponować Tobie kilka atrakcji. Grasz na instrumencie? Zapraszamy do wspólnego wykonania utoworu. Chciałbyś zadyrygować orkiestrą? Po kilku wskazówkach poprowadzisz orkiestrę podczas koncertu. Przygotowaliśmy dla Was moc niespodzianek muzycznych.
Wybierz coś dla siebie, dorzuć cegiełkę na nasz wyjazd. Gwarantujemy pełen profesjonalizm jeżeli chodzi o obsługę imprez plenerowych i koncertowych.

Siłą naszej orkiestry jest młodzież i to właśnie dla niej poświęcamy swój czas. Próby i wytężona praca sprawiają że poziom orkiestry stopniowo wznosi sie na wyżyny. Od wielu lat to właśnie wspólne wyjazdy są dla nas rekomensatą za ponoszony trud.

MAGIA OBDAROWYWANIA:)

W 2013 roku w drodze do Paryża mieliśmy przyjemność odwiedzić znajomego w Luksemburgu. Po krótkiej rozmowie ów znajomy postanowił zorganizować dla nas koncert w centralnym punkcie Luksemburga. Wszystko to łączy się z obchodami dnia dziecka który organizowany będzie przez Stowarzyszenie Rodziców Uczniów Szkoły Polskiej w Luksemburgu 21 czerwca 2014 roku. Pobyt orkiestry na festiwalu to 20-22 czerwca + dojazd. Jest to dla nas wyjątkowa impreza, jednak koszty dojazdu oraz koszty noclegu znacząco przewyższają nasze możliwości finansowe. Kwota 6500zł + zebrane przez nas fundusze pozwolą na realizację wyjazdu. Zwracamy się z prośbą do Was o wsparcie. Jeżeli znalazłeś upominek który trafia w Twoje zaintersowania, lub jest czymś czego chciałeś zawsze spróbować to nie zastanawiaj się - WESPRZYJ NAS W TYM CO ROBIMY. Jezeli masz pomysł dla nas na zrealizowanie swojego projektu z nami - pisz, dzwoń postaramy się sprostać Twoim wymaganiom :)

 

Zapraszam na naszą stronę internetową: (kliknij w obrazek)

 

 Wykonanie utworu Saxophone Date - koncert 20 stycznia 2013 rok


St. Thomas - również koncert 20 stycznia 2013r.


 

 A tutaj coś z zupełnie innej beczki :) Deszczowa piosenka w wykonaniu Big Bandu Szamocin

 Na koniec pochwalimy się troszkę ;)

 

Media o Twoim projekcie:

Orkiestra Dęta w Szamocinie zbiera pieniądze na wyjazd do Luksemburga

pruszczgdanski.naszemiasto.pl | 2014-02-11

6 500 złotych - tyle pieniędzy na wyjazd do Luksemburga potrzebuje Orkiestra Dęta w Szamocinie. Na stronie internetowej polakpotrafi.pl można wesprzeć jej projekt i "dorzucić się" do wyjazdu.

Orkiestra Dęta w Szamocinie zbiera pieniądze na wyjazd do Luksemburga

chodziez.naszemiasto.pl | 2014-01-31

6 500 złotych - tyle pieniędzy na wyjazd do Luksemburga potrzebuje Orkiestra Dęta w Szamocinie. Na stronie internetowej polakpotrafi.pl można wesprzeć jej projekt i "dorzucić się" do wyjazdu

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.02.2014 18:06