Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Aleksandra Soroczynska

Aleksandra Soroczynska

Warsaw, Poland

Na co dzień urzędnik państwowy, po godzinach chórzystka i zawodniczka pierwszej w Polsce żeńskiej drużyny futbolowej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7965 PLN z 6800 PLN

142 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.03.2014.

Ubierz Syrenę - futbolistki marzą o strojach

O projekcie

Warsaw Sirens to pierwsza w Polsce kobieca drużyna futbolu amerykańskiego, która została założona na przełomie sierpnia i września 2012 r. Wszystkie nasze zawodniczki (a jest ich niemal 50) postanowiły poświęcić praktycznie cały swój wolny czas, by stać się częścią drużyny i zaistnieć na kartach historii polskiego sportu. Jako pierwsza kobieca drużyna w tak pięknej dziedzinie, jaką jest futbol amerykański, od samego początku organizacyjnie i finansowo byłyśmy zdane tylko na siebie… Niezaprzeczalnym wsparciem dla drużyny byli nasi Trenerzy, którzy od kilku lat byli czynnie związani z futbolem amerykańskim - za co serdecznie dziękujemy również i w tym miejscu :) 

Bywały momenty, gdy było nam ciężko, ponieważ od samego początku chciałyśmy być częścią drużyny, która co prawda jest amatorska (nie jesteśmy zrzeszone w oficjalnych strukturach ligowych związanych z futbolem amerykańskim), ale nie składała się z “bandy amatorów”, którzy decyzje podejmują zbyt impulsywnie! Dlatego też wiele czasu poświęciłyśmy na to, by w pełni profesjonalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami przeprowadzić naszą działalność przez trudności, z którymi boryka się każdy początkujący sportowiec (i nie tylko!).

W zeszłym roku założyłyśmy “Stowarzyszenie Kobiecej Drużyny Futbolu Amerykańskiego - Klub Sportowy Warsaw Sirens” (KRS 0000469820), którego celami są m.in. promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród kobiet oraz rozpowszechnianie futbolu amerykańskiego w Polsce. Tak samo poważnie i z pełnym zaangażowaniem podchodzimy do naszych treningów, jak i do celów statutowych - dlatego też w ciągu ostatnich kilku miesięcy aktywnie poszukiwałyśmy drużyny, z którą mogłybyśmy rozegrać nasz PIERWSZY MECZ!!! Niestety okazało się, że aktualnie nie mamy w Polsce przeciwniczek, które mogłyby wystawić przeciwko nam skład meczowy, więc rozpoczęłyśmy poszukiwania wśród drużyn zagranicznych, których poziom sportowy oraz doświadczenie meczowe byłyby zbliżone do naszego. Miałyśmy szczęście i udało nam się uzyskać zgodę na wspólny mecz towarzyski francuskiej drużyny Molosses.


Już niedługo, bo 10 maja 2014 r. spełnimy nasze marzenie i zapiszemy się na kartach historii polskiego sportu amatorskiego – tego bowiem dnia rozegramy nasz mecz z koleżankami z Francji!! Żeby do tego doszło w pięknym stylu, chciałybyśmy prosić Was o pomoc - nawet najmniejsza kwota będzie miała dla nas kolosalne znaczenie.

O co chodzi?
Każdy, kto pośrednio lub bezpośrednio związany był z jakąkolwiek dziedziną sportu, zdaje sobie sprawę z tego, że kariera początkującego sportowca bywa mocno kosztowna, zwłaszcza w przypadku sportów kontaktowych, w których niezmiernie ważną rolę pełni sprzęt ochronny. Każda z nas, aby pomyśleć o wyjściu na boisko, musiała zaopatrzyć się m.in. w kaski, pady (specjalistyczne ochraniacze na ramiona), spodenki futbolowe z kompletem wkładek ochronnych, stroje treningowe oraz co najmniej 2 pary butów sportowych (do treningów na hali sportowej i na boisku), co stanowiło spory wydatek nawet dla osób pracujących zawodowo, a wśród nas jest wiele studentek i uczennic.Do pełnego szczęścia i kompletnego stroju brakuje nam tyko koszulek meczowych z prawdziwego zdarzenia (tzw. jerseyek). Podobno to nie szata zdobi człowieka, ale to jak będziemy się prezentować na boisku ma niebagatelne znaczenie, zwłaszcza że na murawie staniemy przeciwko drużynie pochodzącej z okolic Paryża, czyli znanej na całym świecie stolicy mody. Koleżankom z Francji chcemy zaprezentować się w szczytowej formie na boisku (co jest oczywiście najważniejsze), ale też w pięknych i wytrzymałych strojach meczowych. Dlatego ruszamy z akcją „Ubierz Syrenę”, której celem jest zgromadzenie środków na przepiękne jerseye w czarno-różowych barwach - dla niewtajemniczonych są to kolory naszej drużyny.

Oczywiście nie ma nic za darmo – w zamian za wsparcie finansowe nasi Darczyńcy otrzymają od nas mniejsze lub większe upominki, a z niektórymi będziemy miały przyjemność spotkać się osobiście :)

Liczymy na Wasze wsparcie – w końcu Warsaw Sirens muszą się prezentować z klasą.

Media o Twoim projekcie:

Pierwszy mecz futbolu amerykańskiego kobiet. Warsaw Sirens przeciwko… Francuzkom

www.mmwarszawa.pl | 2014-03-12

Warsaw Sirens, pierwsza kobieca drużyna futbolu amerykańskiego w Polsce, zagra 10 maja mecz z zawodniczkami Molosses z Francji.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.03.2014 18:06