Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Święto Cykliczne

Święto Cykliczne

Kraków

Święto Cykliczne to największy w Polsce festiwal kultury rowerowej, to tydzień świętowania wolności poruszania się, jaką dają dwa kółka. To spotkanie wszystkich tych, którzy chcą widzieć miasto jako bardziej spokojne, czyste, bezpieczne i przyjazne miejsce, dla wszystkich.

Przyjdź na Wielki Finał 8 czerwca!

W Krakowie na rzecz rowerzystów działamy cały rok jako Kraków Miastem Rowerów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14837 PLN z 14000 PLN

402 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.06.2013.

Święto Cykliczne Kraków

O projekcie

Czy wiesz, jakie to uczucie jechać wśród 3000 rowerzystów samym środkiem miasta?

Możesz to sprawdzić!

Święto Cykliczne 2013 to najlepszy festiwal kultury rowerowej w mieście. Najlepszy, bo stworzony dla Ciebie i przez Ciebie.

W tym roku bijemy rekord największego i najbardziej pozytywnego spotkania rowerowego w Krakowie!

Cały tydzień rowerowych imprez i w końcu Wielki Przejazd Rowerowy przez miasto. Dołącz do nas i ZRÓB SOBIE FESTIWAL!

Wpadnij 9 czerwca na Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego (przy Dworcu). Zobacz, jak wygląda miasto przyjazne ludziom.

Klikasz po prawej i stawiasz z nami miasteczko rowerowe, nagłaśniasz imprezę, drukujesz z nami plakaty, pomagasz przy obsłudze imprezy. W zamian za wsparcie przygotowaliśmy dla Ciebie fantastyczne nagrody!!!

 To TY zmienisz Kraków na lepsze!

Chcemy dróg rowerowych - niech połączą wszystkie dzielnice! Chcemy bezpiecznej i wygodnej jazdy!

O CO CHODZI? 

Święto Cykliczne to festiwal społeczny, którego istotą i wartością są jego uczestnicy. Celem festiwalu jest przede wszystkim świętowanie wolności poruszania się jaką daje rower! Udziałem w Wielkim Przejeździe Rowerowym chcemy wyrazić nasze poparcie dla idei zrównoważonego transportu, uspokojenia ruchu samochodowego, budowy dróg rowerowych, poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, poprawy i rozwoju transportu publicznego.

KTO TO ROBI?

Święto Cykliczne jest organizowane przez NAS (http://www.swietocykliczne.pl/2013/o-swiecie/ekipa) ludzi tworzących ruch Kraków Miastem Rowerów. Od 2012 roku Kraków Miastem Rowerów działa jako stowarzyszenie. Pracujemy na rzecz rowerzystów przez cały rok (http://kmr.org.pl/).

W tym roku robimy to razem z Fundacją Aeris Futuro - http://www.aerisfuturo.pl/

Święto Cykliczne to nie tylko Kraków. Działamy w sieci organizacji z całej Polski:

Miasta dla Rowerów - http://miastadlarowerow.pl/

Polska na Rowery - http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/0,0.html

 

DLACZEGO TO ROBIMY?

Nasza Wizja to Nowa Kultura Mobilności w Krakowie!

Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której każdy krakowianin będzie miał wybór między jazdą samochodem, bezpiecznym przemieszczaniem się rowerem oraz szybkim i wygodnym transportem komunikacją publiczną. Nowa Kultura Mobilności to świadomy wybór takiego środka transportu, który jest korzystny nie tylko dla nas samych, ale też dla całej społeczności.

Kraków należy do nas wszystkich. Możemy świadomie wpływać na to w jaki sposób go kształtujemy tylko jeśli działamy razem.

W tym roku Święto Cykliczne jest elementem szerszej kampanii prowadzonej przez stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów. Naszym celem jest doprowadzenie do połączenia drogami rowerowymi wszystkich dzielnic miasta. Udziałem w Wielkim Przejeździe Rowerowym wyrażasz swoje poparcie dla tej idei.

Miasto z dużym udziałem ruchu rowerowego to miasto przyjazne dla wszystkich mieszkańców. Każdy nowy rowerzysta to mniej korków i więcej wolnej przestrzeni w mieście!

DLA KOGO TO ROBIMY?

Przede wszystkim dla rowerzystów, ale nie tylko. Jeśli na co dzień nie jeździsz – wsiądź 9 czerwca na rower miejski, cruiser, składak, MTB, BMX, tallbike, tandem, rower poziomy, bicykl lub monocykl i zobacz jak wygląda miasto z perspektywy siodełka!

Aby stworzyć ten festiwal, współpracujemy z kilkoma lokalnymi sponsorami, jednak nie dysponujemy wystarczającym budżetem.

Wszystkie wydarzenia Festiwalu są bezpłatne!!!

http://www.swietocykliczne.pl/2013/program

Dorzuć się do Święta Cyklicznego i wesprzyj nas! Współtwórz je z nami!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.06.2013 00:12