Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ekipa Dajati

Ekipa Dajati

Kwidzyn, Polska

Pochodzimy z Kwidzyna, mamy od 19 do 28 lat i łączy nas wspólna idea czyli dajati - portal dzięki, któremu każdy będzie mógł bardziej świadomie tworzyć swoją przyszłość. Nasz zespół to osoby o wzajemnie uzupełniających się umiejętnościach, a przy tym przyjaciele, którzy chętnie spędzają ze sobą wolny czas.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

445 PLN z 450000 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.02.2017.

Stwórz z nami pierwszy tego typu portal społecznościowy

O projekcie

To nowy rodzaj portalu społecznościowego, który umożliwia łatwe nawiązywanie kontaktów oraz współpracy zarówno w sferze prywatnej jak i biznesowej.

Dzięki poznanym osobom rozwiniesz swój biznes lub razem z innymi stworzysz coś zupełnie nowego. Poznasz ludzi, którzy będą Cię wspierać i motywować, a w wolnych chwilach odkryjesz zupełnie nowe możliwości wykorzystania swojego czasu.

Dajati to przede wszystkim miejsce nowych możliwości, które każdy może wykorzystać na swój własny, unikalny sposób. Nie jest ważne czy chcesz otworzyć firmę, zorganizować akcję społeczną, znaleźć ludzi, którzy będą z tobą tworzyć ciekawe rzeczy, dowiedzieć się jak schudnąć czy pójść z kimś na łyżwy. To właśnie tutaj otwierają się przed tobą zupełnie nowe możliwości.

 

Tworzymy ten portal ponieważ zauważyliśmy, że wiele problemów w codziennym życiu dałoby się rozwiązać gdyby tylko każdy z nas mógł dotrzeć do odpowiednich osób, zdobyć potrzebne informacje lub po prostu uzyskać wsparcie w swoich działaniach.

Wyszliśmy z założenia, że jakość życia każdego z nas mogłaby podnieść się w znaczący sposób, gdybyśmy tylko zaczęli ze sobą współpracować i wzajemnie się wspierać.

 Aby umożliwić ludziom większą kontrolę nad swoim życiem i otaczającym ich światem postanowiliśmy stworzyć platformę, na której każdy będzie mógł zacząć aktywnie i bardziej świadomie kreować swoją rzeczywistość.

Dzięki tej prostej idei - im więcej pomagasz innym tym więcej sam zyskujesz- jesteśmy przekonani, że wiele osób odczuje pozytywne efekty portalu na własnej skórze.

 

Portal składa się z 7 głównych funkcji ,dzięki którym każdy użytkownik może wykorzystać portal w najlepszy dla siebie sposób.

Są to wydarzenie, których ważność wygasa po określonym czasie, maksymalnie po 12 godzinach. Są bezkonkurencyjne jeśli chcesz szybko wziąć sprawy w swoje ręce. 

 

Wydarzenia długie umożliwiają Ci nawiązanie kontaktów biznesowych lub prywatnych przy okazji określonego wydarzenia, w którym będziesz brać udział. Bez znaczenia jest czy wybierasz się na szkolenie biznesowe, event motywacyjny, koncert, festiwal. Dzięki tej funkcji zyskasz o wiele więcej niż do tej pory.

 

Jest to zamknięte miejsce gdzie użytkownicy mogą pracować nad wspólnym celem. Wszystko w wyselekcjonowanym, odpowiednio dobranym przez siebie gronie osób.

 

 

Zrób komuś przysługę lub dokonaj wymiany swoich umiejętności na coś innego.

 

 

 

Jest to miejsce, które umożliwia nawiązywanie współpracy w sferze biznesowej. Możesz tu znaleźć odpowiednich ludzi, którzy pomogą Ci zrealizować nawet duży projekt.

 

 

W zamian za darmową pracę w określonym czasie, wolontariusz biznesowy otrzymuję wiele profitów, które pomogą mu w znalezieniu oczekiwanego zatrudnienia.

 

 

Miejsce przeznaczone dla osób, które na co dzień zajmują się pracą na własny rachunek.

 

Aby lepiej zobrazować idee portalu wyobraźmy sobie przykładowy profil użytkownika i to, co widzi, gdy odwiedza z rana ten portal. 

 

 

Poznawanie nowych osób nigdy nie było tak łatwe!

Zawsze masz pretekst do rozpoczęcia rozmowy i możesz to zrobić na wiele różnych sposobów. Nie musisz o nic się martwić, ponieważ wszystkie osoby, które tu są, wiedzą, że ten portal to miejsce nawiązywania nowych kontaktów i współpracy, więc znajdziesz tu przede wszystkim osoby otwarte i życzliwe.

   

Osiągnij swój cel szybciej i łatwiej dzięki współpracy z innymi

Droga do wymarzonego celu zawsze jest wyboista, jednak z odpowiednimi osobami wszystko jest możliwe. Nie tak prosto jest zrezygnować, wiedząc, że inni na Ciebie liczą i wierzą w Ciebie nawet jeśli ty sam już zwątpiłeś. Dzięki współpracy z innymi, możesz osiągnąć o wiele więcej niż kiedykolwiek przypuszczałeś.

 

Stwórz swoją wymarzoną przyszłość z Dajati!

Portal otwiera przed Tobą możliwości do których wcześniej nie miałeś dostępu. Każdy, kto tylko odpowiednio się zaangażuję w proces świadomego tworzenia swojej przyszłości z Dajati, zyska większy wpływ na swoje życie niż kiedykolwiek wcześniej.

 

 

 

Od strony technicznej portal ten dałoby się stworzyć za 40 tys. zł. Wystarczy jednak porozmawiać z osobami, które tworzą tego typu projekty, żeby szybo uzmysłowić sobie, że za takie pieniądze taki portal nie będzie prawidłowo funkcjonował. Dobrze pokazuję to zdobyte doświadczenie jednego z nas.

 Piotr kilka lat temu tworzył ciekawy serwis z kursami internetowymi. Większość wycen wskazywała na 15 - 20 tys. zł, ale znalazła się firma, która zaproponowała stworzenie tego serwisu za 2 tys. zł. Po kilku konsultacjach umowa została podpisana.

Wszystko przebiegało prawidłowo do momentu uruchomienia serwisu. Strona ładowała się bardzo długo, dostęp do niektórych funkcji stawał się coraz trudniejszy. Po kilku dniach strona została zupełnie wyłączona. Pieniądze przepadły, a serwis oficjalnie nawet nie rozpoczął swoje działalności. Z czasem okazało się, że niemożliwe jest aby stworzyć zaawansowany serwis informatyczny tanim kosztem.

 W tym przypadku schemat jest niemal identyczny. Stworzenie Dajati za kwotę 40 tys. zł  byłoby takim samym błędem jak stworzenie przedstawionego sklepu z kursami za 2 tys. zł. Portal nie byłby po prostu tym, czym ma być. Już na wstępie straciłby swoją szansę aby zawalczyć o serca internautów.

Kolejnym kosztem jest kwestia pełnej opieki nad portalem przez najbliższe 12 miesięcy uwzględniająca całodobową pomoc techniczną w razie awarii lub problemów w prawidłowym funkcjonowaniu oraz wprowadzanie ulepszeń informatycznych przez ten rok. Jest to równie istotna kwestia ze względu na kruchość wszelkiego typu systemów informatycznych.

Dwóch członków naszego zespołu spotkało się kiedyś z tym samym problemem. Otóż zainwestowali wszystkie swoje pieniądze w otworzenie firmy. Klientów było coraz więcej, wszystko zaczynało się rozkręcać. Po kilku miesiącach mimo, że biznes zarabiał coraz więcej musieli zamknąć swoje firmy, ponieważ nie zabezpieczyli pieniędzy na kilka miesięcy funkcjonowania swoich biznesów bez odpowiednich zysków.

Dlatego też musimy zabezpieczyć odpowiednie środki tak aby portal mógł w pełni się rozwinąć i zyskać samodzielność.

Dodatkowymi kosztami są sprawy związane z kwestię podatków i prowizji oraz koszty związane z prowadzeniem firmy oraz z utrzymaniem strony na serwerze.

Dużym kosztem jest również sam marketing bez którego jednak strona będzie rozwijać się w tempie, które uśmierci ją po mniej więcej 18 miesiącach i przez ten czas nigdy nie osiągnie żadnego istotnego miejsca w umysłach internautów. Największy nacisk zamierzamy położyć na marketing bezpośredni.

Nie planujemy natomiast praktycznie żadnych nakładów na wykupywanie banerów, mailing czy innych tego typu reklam - są to metody promocji, które kuszą tym, że są łatwe i proste, jednak jak wiemy z wieloletniego doświadczenia mają znikomą wartość, a kosztują dużo.

Dlatego wybraliśmy metody, które wymagają od nas sporo pracy i kreatywności, ale dzięki temu z każdej zainwestowanej złotówki zrobimy najlepszy możliwy użytek. 

 

Rozumiemy, że przedstawione kwoty mogą wydawać się wysokie, ale mamy również świadomość, że albo wszystko będzie zrobione tak jak powinno być zrobione i dopięte na przysłowiowy ostatni guzik albo portal prędzej czy później upadnie nie zostawiając po sobie żadnego śladu.

 

 

Tak przebiega praca nad portalem: 

 

 

Każdy portal społecznościowy jest bezwartościowy jeśli nie ma w nim ludzi.

Z tego powodu opracowaliśmy najlepsze metody pozyskiwania nowych użytkowników oraz przeznaczyliśmy odpowiednią część pieniędzy na marketing. Czy nie za dużo? Z pewnością nie, biorąc pod uwagę, że ludzie, którzy tu będą to najważniejszy składnik całego projektu. Chyba nikt nie chciałby wejść na portal, po czym przekonać się, że nie może skorzystać z żadnej funkcji ponieważ nie ma tu innych osób.

Podeszliśmy do tego tematu nad wyraz poważnie ponieważ użytkownicy to serce całego portalu. 

Jak portal ma się utrzymać? Na czym będzie zarabiać?

Głównym źródłem przychodów portalu jest sfera biznesu czyli miejsce przeznaczone dla osób zajmujących się biznesem,  gdzie dzięki nawiązaniu odpowiednich kontaktów i współpracy mogą znacząco podnieść swoje zarobki. Biorąc to pod uwagę wprowadziliśmy roczną opłatę w wysokości 197 zł za dostęp do tej strefy. Dzięki takiemu rozwiązaniu portal jest w stanie samodzielnie się utrzymywać bez konieczności posiadania olbrzymiej liczby użytkowników i liczeniu na zyski z reklam.

W późniejszym etapie nasz plan zakłada również sprzedaż powierzchni reklamowej, ale indywidualnie dobranej do każdej firmy.

Jeśli podczas zbiórki, Dajati uzyska większe wsparcie finansowe niż zakładane, stworzymy nowy moduł portalu, który będzie dodatkowym źródłem pozyskiwania środków.

W tym miejscu musimy również zaznaczyć, że w portalu nie wprowadzimy żadnych opłat dla zwykłych użytkowników typu strefa premium czy opłaty za usługi. Jak pisaliśmy w poprzednim punkcie to użytkownicy tworzą ten portal i bez nich on nie istnieję.

Kwestie finansowe są niezwykle ważne dlatego już od samego początku skupiliśmy się na tym aby portal mógł samodzielnie się utrzymywać i znaleźliśmy wiele ciekawych rozwiązań, które są przede wszystkim nienachlane i przyjazne dla użytkowników, a przy tym pozwalające uzyskać ciągłe finansowanie na jego działalność.

 

Kilka słów o nas:

Przedsiębiorca, trener i konsultant biznesowy. Swoją pierwszą stronę internetową stworzył w 2009 roku. Od tego czasu tworzył oraz brał udział w kilkunastu różnego rodzaju projektach internetowych.

Jako konsultant kieruję również kilkoma blogami w ich działaniach dotyczących strategii, marketingu i sprzedaży oraz budowania relacji z użytkownikami. Stworzył oraz poprowadził wiele efektywnych kampanii marketingowych.  Swoimi umiejętnościami dzieli się prowadząc szkolenia dotyczące tematyki marketingu i sprzedaży w internecie.

Swoją wiedzę zdobywał podczas wielu przedsięwzięć biznesowych i społecznych oraz szkoleń u najlepszych polskich i zagranicznych trenerów takich jak Anthony Robbins, Andy Harrington, Mateusz Grzesiak, Bartek Popiel, Mariusz Szuba  czy Paweł Danielewski. Z zamiłowania instruktor tańca i trener sztuk walk z wieloma osiągnięciami. No i lubi Gwiezdne Wojny.

 

Od ponad 5 lat interesuje się handlem i komunikacją międzyludzką. Już w szkole średniej zajmował się sprzedażą bezpośrednią oraz marketingiem gdzie zbudował swój zespół sprzedażowy liczący ponad 100 osób.

Współpracował również ze znaną firmą motoryzacyjną dla której prowadził  sprzedaż  na obszarze całego województwa pomorskiego, pozyskując klientów prywatnych jak i firmowych.

Obecnie jest przedstawicielem handlowym który zajmuję się sprzedażą  w branży edukacyjnej. Swoich umiejętności uczył się od takich osób jak m.in. Edward Ludbrook,  Micheal Strachowitz, oraz  Harv Eker.  Na co dzień gra na saksofonie oraz interesuje się motoryzacją. 

 

Pracuje na rynku finansowym od blisko 8 lat. Stały kontakt z klientem oraz budowanie pozytywnych relacji z kontrahentami to chleb powszedni w jego życiu. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie i umiejętność analitycznego myślenia pozwala mu być bezkonkurencyjnym na lokalnym rynku.

 W życiu zawodowym stawia na rozwój osobisty. Uczestniczy w szkoleniach, czyta książki i wprowadza zdobytą wiedzę w życie. Jego wielka pasja to motoryzacja szczególnie ta klasyczna oraz sport. Zawsze aktywny, na przestrzeni lat zmieniały się jedynie dyscypliny, od sportów zespołowych poprzez kulturystykę, pływanie do biegania obecnie.

 

Od dziecka zafascynowany innowacyjnymi rozwiązaniami. Pasjonat informatyki, logistyki oraz telekomunikacji. Analiza i monitoring różnej maści systemów to dla niego codzienność. Od najmłodszych lat ściśle związany ze społecznościami developerskimi takimi jak XDA.

 Już jako uczeń szkoły podstawowej interesował się wszystkim co miało związek z informatyką przez co od najmłodszych lat bardzo często był proszony o pomoc i radę w tej dziedzinie. Dzięki temu szybko znalazł swoje życiowe powołanie. Uczył się programować w wolnych od szkoły chwilach, a doświadczenie zdobywał tworząc  coraz to nowe strony. Jego pokój niezmiennie od lat, ciągle pełen jest różnej maści urządzeń elektronicznych.

Ciągła chęć samodoskonalenia powoduje iż musi stale i efektywnie zarządzać swoim czasem.

Aktualnie pracuje jako menedżer floty w jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm transportowych w Europie. Miłośnik gadżetów elektronicznych, audiofil oraz fan podróżowania.

 

Ponad rok temu w naszych głowach pojawiła się wspaniała wizja, dzięki której życie każdej osoby może ulec zmianie na lepsze. Po tym długim i pracowitym okresie teraz ta wizja, dzięki Wam, może stać się rzeczywistością.

Po drodze mieliśmy mnóstwo powodów i okazji aby poddać się, odpuścić, odłożyć wszystko na półkę i zająć się czymś innym, ale tego nie zrobiliśmy. Po czymś takim możliwość poddania się, odpuszczenia już po prostu nie istnieję. Jest tylko możliwość dokończenia tego co zaczęliśmy, ponieważ czujemy, że to co robimy jest ważne i może mieć pozytywny wpływ na życie wielu osób.  

Ciężko pracowaliśmy nad tym projektem, zaniedbaliśmy przez to wiele innych spraw, ale idea, którą zobaczyliśmy w tym portalu powodowała, że cały czas poruszaliśmy się zdecydowanie naprzód. Pomogło nam mnóstwo osób, których ze względu na ilość nie sposób tu wymienić, ale każda nawet mała uwaga, ciche wsparcie, słowo otuchy, były cegiełkami, które budowały ten projekt.

Wiemy jednak, że ta droga jeszcze się nie zakończyła. Projekt uznamy za gotowy dopiero gdy każda osoba, która pragnie zmienić coś w swoim życiu będzie mogła tego dokonać właśnie dzięki Dajati.

 

Doszliśmy jednak do momentu w którym chcielibyśmy poprosić was o pomoc.

Stworzyliśmy fundamenty tego portalu, teraz pragniemy, żebyście to wy zadecydowali czy ta wizja ma stać się rzeczywistością.

W zamian oferujemy wam narzędzie dzięki któremu już za kilka miesięcy każdy będzie mógł zacząć sięgać po nowe możliwości do których wcześniej nie miał dostępu. Każdy wspierający będzie mógł również wskazać na ten portal i z dumą powiedzieć "to ja pomogłem w jego stworzeniu".

Wiemy, że bez was ten projekt się nie uda dlatego dołożyliśmy wszelkich starań aby jak najlepiej go zaprezentować. Mamy nadzieję, że wyszło nam to całkiem dobrze i znajdą się osoby, które uznają ten projekt za wartościowy dzięki czemu razem stworzymy coś czego jeszcze świat nie widział!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.02.2017 23:11