Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stonkatank

Stonkatank

Lublin, Polska

Stonkatank to fuzja tanecznej elektroniki, mocnej perkusji i indie-rockowych brzmień.
Projekt tworzą producent i instrumentalista - Borys Kunkiewicz oraz perkusista - Łukasz Bolo Tomczak.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

19889 PLN z 18000 PLN

105 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.04.2016.

Stonkatank NIE CHCE WYDAĆ PŁYTY

O projekcie

--- CEL ---Chcemy wydać album w formie „TOTEMU” czyli zaprojektowanego przez nas pendrive’a. Totem był symbolem przynależności do  klanu. Pragniemy abyście byli częścią społeczności Stonkatank. W oryginalnych totemach zapisywano przeszłość ryjąc wizerunki przodków i bóstw - w naszym totemie jest historia Stonkatank zapisana poprzez muzykę i filmy.

Przez ostatni rok pisaliśmy piosenki. Po wspaniałej przygodzie z Festiwalem Młodych Talentów, wydaniu singla w wytwórni Kayax i wielu spotkaniach z niesamowitymi ludźmi podczas koncertów, dojrzeliśmy do wydania naszego pierwszego albumu.

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas pisania muzyki jest dla nas tworzenie czegoś nowego - budowanie własnego stylu. Jednocześnie nie lubimy popadania w skrajny „akademizm” i chcemy aby ludzie po prostu dobrze się bawili słuchając naszych kawałków.

To podejście łączące oryginalność z pragmatyzmem pragnęliśmy zastosować także przy tworzeniu „opakowania” dla naszej muzyki, dlatego postanowiliśmy wydać album w ten sposób.

 

--- PROTOTYPY TOTEMÓW ---Projekt, który trafi do masowej produkcji zostanie wybrany przez Was. Każda osoba, która wybierze TOTEM jako nagrodę, weźmie udział w ankiecie internetowej, w której wskaże najlepszy jej zdaniem projekt.

 

--- O ZESPOLE ---

STONKATANK – to świeża i młoda 2-osobowa formacja, którą tworzy producent, wokalista i instrumentalista - Borys Kunkiewicz oraz perkusista - Łukasz ‘Bolo’ Tomczak.

MUZYKA – unikalna muzyka, którą tworzy Stonkatank to fuzja klubowej elektroniki, mocnej perkusji, indie-rockowych brzmień oraz wyrafinowanego wokalu.

KARIERA – niewątpliwie wielkim sukcesem tego powstałego w 2012 r. zespołu była wygrana Festiwalu Młodych Talentów 2014 w Szczecinie, dzięki czemu powstał ich debiutancki singiel ‘Give it a go’ wydany w prestiżowej wytwórni Kayax. Oprócz wielu autorskich setów, na swoim koncie mają również single: ‘Satisfight’, ‘Never again’ czy ‘Water’.

KONCERTY – występy na żywo Stonkatank charakteryzują się mega dawką energii płynącej ze sceny, która łącząc się z ciągłością i sinusoidą charakterystyczną dla DJ-setów  tworzy niesamowity koncertowy klimat i porywa publiczność.

BORYS

BOLO

 

--- VIDEO --- 

--- AKCJĘ WSPIERAJĄ ---

Novika

Piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, dziennikarka radiowa. Legenda polskiej muzyki elektronicznej i klasa sama w sobie. Jej utwory takie jak chociażby "T.time" sporo zamieszały na polskiej scenie i wpłynęły na jej ukształtowanie. Ostatnia świeżynka od Noviki - "Secret Passage".

Natalia Nykiel

Wspaniała wokalistka młodego pokolenia. Zdobywczyni nagrody MTV Music Awards 2015. Autorka takich hitów jak "Bądź duży" i "Wilk" wydanych nakładem Universal Music Polska.

Oly.

Wokalistka, autorka muzyki i tekstów o nietuzinkowym i eterycznym głosie. Dzięki swoim szczerym i oryginalnym utoworom ("Afterlife", "The Loneliest Whale On Earth") została zauważona przez jedną z najlepszych polskich wytworni Next Pop, w której chwilę później wydała swój debiutancki album. 

Skubas

Genialny głos i zdolność to tworzenia utworów niesamowicie silnie oddziałujących na człowieka. Jego utwory takie jak chociażby "Nie mam dla ciebie miłości", raz usłyszane przeszywają słuchacza na wskroś, wyżymają serce i na zawsze pozostają w tym co z niego zostało.

Gooral

Młody polski producent muzyczny. Prekursor łączenia elektroniki z góralszczyzną ("Karczmareczka""Pod jaworem"). Żywy wulkan energii, którego występy poruszają rzeszę ludzi.

Hubert Grupa z Brand New Anthem

Dziennikarz muzyczny, dj, współtworca jednego z najwaniejszych magazynów muzycznych w kraju Brand New Anthem.

 Marcin Kaszuba z Outrave

Grafik komputerowy, twórca jednego z największych polskich portali muzycznych Outrave.

--- NA CO PRZEZNACZYMY PIENIĄDZE ---

7000 zł - projekt, prototyp i wykonanie docelowych TOTEMÓW

4000 zł - nagrania

5000 zł - mix i mastering

2000 zł - logistyka i opłaty związane z projektem

 

--- DODATKOWE ŚRODKI ---

- Jeżeli przekroczymy próg 19000 zł to dodamy kolejną nagrodę w postaci koszulek.

- Jeżeli przekroczymy próg 21000 zł to na TOTEMIE pojawią się 3 remixy stworzone specjalnie na potrzeby projektu.

- Jeżeli przekroczymy próg 26000 zł, nakręcimy teledysk razem z Pawłem Księżopolskim, który robił klipy między innymi dla PLAN B
Oczywiście video umieścimy na TOTEMIE:).

 

--- DLACZEGO CROWDFUNDING ---

Do realizacji pomysłu potrzebna jest kwota przewyższająca możliwości dwuosobowego zespołu:) Jest to też sposób na BEZPIECZNE wsparcie naszego projektu, ponieważ w przypadku gdy pełna kwota nie zostanie zebrana - wszystkie środki trafiają do ich właścicieli.

 

--- KONTAKT ---

facebook.com/stonkatank

instagram.com/obrs_

soundcloud.com/stonkatank

youtube.com/stonkatank

info@stonkatank.com

Borys Kunkiewicz: | tel: 607 988 701

 

--- TERMIN REALIZACJI ---

Jesień 2016.

 

Media o Twoim projekcie:

Stonkatank nie chcą wydać płyty

brandnewanthem.pl | 2016-03-03

Kilkukrotnie podkreślaliśmy, że Stonkatank są jednym z najciekawszych, nowych projektów na polskiej scenie. Borys Kunkiewicz i Łukasz Tomczak mają interesujące, nieszablonowe spojrzenie na współczesną elektronikę, w której ogromną rolę odgrywa żywa perkusja. Wyraz tego dali choćby w Give It A Go, pulsującym utworze, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Zespół zapowiada nadejście nowego materiału, który jednak nie ukaże się w powszechnie znanej formie, takiej jak płyta CD. Stonkatank idą o krok dalej i prócz debiutanckiego albumu, chcą dać słuchaczom coś unikalnego.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.04.2016 18:06