Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Robert Zdunek

Robert Zdunek

Jestem inżynierem elektronikiem z zawodu i zamiłowania, można więc powiedzieć, że łączę przyjemne z pożytecznym.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Zdjęcie główne projektu

485 PLN z 3000 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

16%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.04.2011.

Sterownik GSM

O projekcie

Co to jest sterownik GSM?

Jest to urządzenie, które umożliwia zdalne sterowanie dowolnym obiektem czy urządzeniem za pomocą komend zapisanych w wiadomościach tekstowych (popularnie SMSów). Wyobraź sobie następującą sytuację: chcesz wyjechać na weekend do domku w górach. Wiesz, że w środku będzie strasznie zimno i w 3 godziny nie ogrzejesz wszystkich pomieszczeń... Gdyby jednak dzień przed twoim przyjazdem włączyć ogrzewanie? Jedne co musiałbyś zrobić, to wysłać wiadomość tekstową ze swojego telefonu. Wyobraź sobie również inną sytuację: pod twoją nieobecność, ktoś kręci się wokół twojego domku wypoczynkowego. Dobrze byłoby otrzymać informację o tym niepokojącym zachowaniu w wiadomości tekstowej i w razie czego zawiadomić lokalną policję.


Istota projektu

Pomysł narodził się w momencie, gdy realizowałem urządzenie, umożliwiające zdalne resetowanie komputerów w serwerowni właśnie za pomocą wiadomości tekstowych. Zbudowany przeze mnie prototyp posiada sześć niezależnie sterowanych wyjść i dwa wejścia, których aktywacja powoduje wysłanie wiadomości tekstowej. Prototyp posiada proste zabezpieczenie w postaci filtrowania numerów od których wiadomości tekstowe są interpretowane. Dodatkowo, urządzenie posiada wyświetlacz i klawiaturę, na którą składają się dwa przyciski. Stworzony również został MIDlet, czyli prosta aplikacja Java na telefon komórkowy, tak aby użytkownik nie musiał pamiętać wszystkich komend. Przez zaznaczenie odpowiednich opcji w aplikacji na telefonie komórkowym, automatycznie wygenerowana zostaje treść (komenda) wiadomości tekstowej.

Na jakim etapie jest projekt?

Dotychczas powstał działający prototyp (widoczny na zdjęciach). Mimo to, musi być wykonane jeszcze wiele pracy. Przede wszystkim muszę wykonać pewnego rodzaju "reverse engineering". Prototyp powstał bowiem przy pomocą oprogramowania, które jest darmowe wyłącznie do zastosowań niekomercyjnych. Dlatego też muszę odtworzyć efekt mojej pracy na programach darmowych. Ponadto, oprogramowanie trzeba dopracować. Podsumowując, szacuję, iż potrzebne jest jeszcze co najmniej kilka miesięcy pracy oraz testów urządzenia.


Co dalej?

W przyszłości planuje rozszerzenie możliwości oraz elastyczności urządzenia. Mam zamiar przerobić urządzenie w taki sposób, aby było ono wykonane modułowo. Chciałbym, aby użytkownik miał możliwość odłączenia modułu GSM i podłączenia np. modułu WiFi lub też innego. Funkcjonalność układu nie zmieniłaby się, a jedynie droga komunikacji z użytkownikiem – w tym wypadku na Internet.

Na co zbieram fundusze?

Obecnie, zbieram 3000 zł, które zamierzam w finalnym etapie projektu przeznaczyć na budowę kilku prototypów, które mógłbym wypożyczyć potencjalnym klientom do testów. Ponadto, pieniądze te pozwolą mi na opłacenie rozpoczęcia produkcji pierwszej serii sterowników.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.04.2011 16:04