Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adrian Duszka

Adrian Duszka

Nowy Sącz

Nazywam się Adrian Duszka, urodziłem się 22 września 2001 roku. To już mój czwarty sezon, podczas którego ścigam się w kolarstwie szosowym. Do października zeszłego roku byłem zawodnikiem sekcji juniorów młodszych klubu kolarskiego WLKS KRAKUS BBC CZAJA (którego wychowankami byli m.in. Rafał Majka, Tomasz Marczyński, czy Katarzyna Niewiadoma), jednak moja sytuacja rodzinna i finansowa sprawiła, że trener postawił mnie przed bardzo ciężkim wyborem i byłem zmuszony opuścić klub. Szybko jednak dostałem propozycję ścigania się w barwach BodyiCoach Cycling Team, dzięki czemu mam możliwość udziału w licznych wyścigach rowerowych, organizowanych w naszym kraju o różnej randze.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2094 PLN z 10000 PLN

17 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

20%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.10.2017.

Start w Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym 2018

O projekcie

CEL PROJEKTU

Czy w wieku 17 lat możliwe jest stanąć na podium najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w kraju? Czy możliwe jest zdobyć tytuł, o którym marzy każdy, zaś otrzymają go tylko nieliczni? Mowa tutaj o Mistrzostwie Polski w kolarstwie szosowym - tytule, który otwiera drzwi młodym adeptom kolarstwa na karierę w zawodowym peletonie.

Pic. TatraRoadRace

Droga do osiągnięcia sukcesu jest jednak bardziej kręta niż by się wydawało. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie - ok. 12 godzin treningowych w tygodniu. Drugim czynnikiem jest samozaparcie i determinacja. Ostatnim, czyli sprawiającym największy problem, finanse. 

"Wszysy Polacy to jedna rodzina" - te słowa zna chyba każdy. Swoje miejsce znajdują one w tym projekcie. Chciałbym, by każdy, kto okaże swe hojne serce stał się częścią mojego dobrego wyniku, a nawet zwycięstwa! Pokażmy, że razem możemy wiele, gdyż bez Was mój start nie będzie możliwy... 

 Pic. TatraRoadRace

 

 

TROCHĘ O MNIE :)

 

Nazywam się Adrian Duszka, urodziłem się 22 września 2001 roku. To już mój czwarty sezon, podczas którego ścigam się w kolarstwie szosowym. Do października zeszłego roku byłem zawodnikiem sekcji juniorów młodszych klubu kolarskiego WLKS KRAKUS BBC CZAJA (którego wychowankami byli m.in. Rafał Majka, Tomasz Marczyński, czy Katarzyna Niewiadoma), jednak moja sytuacja rodzinna i finansowa sprawiła, że zostałem postawiony mnie przed bardzo ciężkim wyborem i byłem zmuszony opuścić klub. Szybko jednak dostałem propozycję ścigania się w barwach BodyiCoach Cycling Team, dzięki czemu mam możliwość udziału w licznych wyścigach rowerowych, organizowanych w naszym kraju o różnej randze.

 

Obecna sytuacja rodzinna, w której wraz z mamą i bratem nie mamy żadnego wsparcia ze strony ojca powoduje, że nie stać mnie na podstawowe wyposażenie, czy zgrupowania. Jest to decydujący czynnik, dla którego zdecydowałem się na tą formę finansowania. Wiem, że pieniądze przeznaczone na ten cel nie zmarnują się. Wręcz przeciwnie, otworzą mi drzwi na dalsze rozwijanie się i w przyszłości, mam nadzieję, podpisanie kontraktu zawodowego.

Pic. Dominika Kamińska

Do moich głównych osiągnięć należą między innymi:

  • 1 - wsze miejsce w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Amatorów
  • 1 – wsze miejsce w wyścigu o Puchar Wójta Gminy Psary (w obecnym i ubiegłym roku)

  • 1 - wsze miejsce w wyścigu "Pętla Beskidzka"
  • 2 - gie miejsce w wyścigu "Przełomy Wisłoka"
  • 3 – cie miejsce OPEN w Janowie Lubelskim, wyścigu z cyklu Cisowianka Road Tour
  • 2 – gie miejsce OPEN w 4. Klasyku Annogórskim
  • 5 – te miejsce w Klasyku Beskidzkim w kategorii M1
  • 10 – te miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie szosowym - Wyścig dwójek na czas
  • 14 – te w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie szosowym - Wyścig ze startu wspólnego

 

Swoją pasję łączę także z wysokimi wynikami w nauce - szkołę podstawową ukończyłem z średnią 6.0, natomiast gimnazjum z średnią 5.4.

Pic. Piotr Droździk

Tych wszystkich sukcesów nie osiągnąłbym, gdyby nie pomoc mojego trenera z firmy BodyiCoach, na którym mogę polegać o każdej porze dnia, siedem dni w tygodniu. Nad moją sylwetką czuwa również jeden z najlepszych dietetyków w Polsce, który czasem pozwala na małe odejście od diety :). Pomocną dłoń wyciągają także znajomi, bez których nie byłbym w stanie dalej zajmować się kolarstwem.

 Pic. Piotr Droździk

 

Budżet projektu

 

Celem projektu jest uzbieranie funduszy, które pomogą mi odpowiednio przygotować się na nadchodzący sezon - przede wszystkim start w Mistrzostwach Polski.

Z rowerem mam do czynienia na co dzień, co przekłada się na bardzo dużą eksploatację sprzętu. Elementy takie jak: łańcuch, kaseta, łożyska, korba zużywają się bardzo szybko, co przekłada się na ich kosztowną wymianę. Koszt przeciętnego łańcucha sięga ok. 150 zł, zaś kasety aż 250.

Kolejnym wydatkiem są opłaty startowe które przeciętnie wynoszą 100 zł za jeden wyścig. Dodatkowo dochodzą koszty dojazdu oraz niekiedy także noclegu. W skali roku wydatki startowe sięgają ponad 3000 złotych!

Na początku sezonu, w okolicach lutego-marca, odbywa się zgrupowanie przygotowywujące do wyścigów, którego koszt to około 2000 zł. Jest ono niezbędnym czynnikiem w dalszym treningu.

Do startu w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas - startu, do którego przygotowuję się szczególnie, niezbędne jest wyposażenie się w specjalny kask do jazdy na czas, którego koszt sięga ok. 1000 zł. Dodatkowo potrzebne jest specjalne koło do jazdy na czas, tzw. "dysk", którego koszt to około 3000 złotych.

10000 złotych. Dla zwykłego zjadacza chleba ta kwota może wydawać się wygórowana. Ale patrząc na powyższe ceny okazuje się, że wcale tak nie jest. Kolarstwo, mimo że nie należy do najtańszych sportów, jest niewątpliwie jednym z najcięższych i najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych. Co więcej, w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej doceniane i coraz bardziej wspierane przez sponsorów, gdyż zasięg tego typu reklamy jest na prawdę szeroki.

 

Dodatkowe środki, jeżeli takowe się znajdą, przeznaczyłbym na zakup specjalnego roweru do jazdy na czas. Koszt takiego sprzętu sięga prawie 20000 złotych co w chwili obecnej jest dla mnie nieralne. Dodatkowo wydatki opisane powyżej są o wiele istotniejsze od tego.

Póki co, nie mam wiele do zaoferowania w zamian za okazaną pomoc. Postaram się jednak zrobić wszystko, by odwdzięczyć się za wsparcie i wiarę w moje dążenie do sukcesu.

 

KONTAKT

 

 Zachęcam do zapoznania się ze mną w mediach społecznościowych:

- Facebook: https://www.facebook.com/adrian.sepik

- Instagram: https://www.instagram.com/adrian.duszka/

oraz pod adresem e-mail: adiczek455@gmail.com

 

TERMIN REALIZACJI

Jeżeli, dzięki Państwa hojności, projekt dojdzie do skutku, wszystkie moje założenia związane z Mistrzostwami Polski zostaną zrealizowane najpóźniej do końca marca 2018 roku. Od początku roku 2018 regularnie będę dodawać posty, z podziękowaniami za okazaną pomoc pokazujące moje przygotowanie do najważniejszego startu.

 

 Pic. Magdalena Wójcik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Nastolatek chce stanąć na podium Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym

www.rdn.pl | 2017-09-19

Ma dopiero 17 lat, a już może pochwalić się niemałymi osiągnięciami w kolarstwie szosowym. Sądeczanin Adrian Duszka ma na swoim koncie między innymi wygraną w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Amatorów czy pierwsze miejsce w wyścigu Pętla Beskidzka. Młody mieszkaniec naszego regionu marzy jedn

POMÓŻ ADRIANOWI DUSZCE STANĄĆ NA PODIUM MISTRZOSTW POLSKI W KOLARSTWIE

www.dts24.pl | 2017-09-19

Sądeczanin Adrian Duszka ma zaledwie 17 lat, a już ma w dorobku znaczne osiągnięcia sportowe. Zdobył m.in. pierwsze miejsce w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Amatorów oraz pierwsze miejsce w wyścigu \"Pętla Beskidzka\". Adrian marzy o karierze kolarza szosowego.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.10.2017 22:10