Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

HAMMERLAND Workshop

HAMMERLAND Workshop

Rzeszów, Polska

HAMMERLAND Workshop to miejsce dla ludzi z pasją tworzenia. To FabLab i Makerspace. To miejsce pełne inspiracji i możliwości. U nas zrobisz to o czym marzysz, wykonasz meble, wynalazki, wydruki 3D czy dekoracje do domu i ogrodu. Spotkasz ciekawych ludzi, nauczysz się samodzielnie wykonywać różne rzeczy.
To kącik dla majsterkowiczów, modelarzy, twórców i CIEBIE!!!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

752 PLN z 25000 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.03.2016.

HAMMERLAND Workshop - budowa pracowni ślusarskiej.

O projekcie

Celem projektu jest rozbudowa istniejącego FabLabu Hammerland Workshop o pracownię ślusarską. Obecnie ślusarka to najmniejsza część naszego warsztatu - posiadamy jedynie stołową tokarkę, spawarkę MIG/MAG i inwertorową oraz szlifierkę stołową i wiertarkę stołową.

W związku z tym, że chcemy rozwijać nasze możliwości w kierunku obróbki metali chcielibyśmy po pierwsze poszerzyć nasz lokal o dodatkowe m2 i wstawić tam własnoręcznie zbudowany ploter do cięcia plazmą oraz stanowisko kowalskie, umożliwiające zgłębianie tajników kowalstwa artystycznego.

Dlatego pomyśleliśmy, że znajdzie się wśród Was wielu takich, którzy chcieliby własnymi rękami stworzyć jakiś wyrób ze stali, poczuć jej twardość i zobaczyć jak powstają piękne elementy kute. W związku z tym zwracamy sie z prośbą o wsparcie w zakupie części i maszyn niezbędnych do rozbudowy naszej pracowni.

FabLab to z ang. Fabrication Laboratory czyli miejsce gdzie można cos wyprodukować - laboratorium cyfrowej fabrykacj. Od tych słów swą nazwę przyjęła fundacja FABLAB Foundation z Chicago, która popularyzując społeczny model ogólnodostępnych warsztatów uruchomiła lawinowy przyrost tego typu miejsc na całym świecie. Makerspace to również coś podobnego - miejsce dla Makerów - Twórców czyli ludzi, którzy chcą  coś stworzyć - własny mebel, wynalazek itp. Mój pomysł by stworzyć w Rzeszowie takie miejsce powstał gdy szukałem czegoś na kształt fablabu - dysponującego maszynami, których wtedy nie miałem a koniecznie musiałem naprawić jedno z urządzeń w uwczesnej firmie. I tak wykiełkował pomysł, który dzisiaj nosi nazwę Hammerland Workshop. To co udało mi się stworzyć to miejsce o blisko 180m2 powierzchni, w którym znajduje się dobrze wyposażony warsztat z frezarką CNC, laserem CO2 i wieloma elektronarzędziami, mini tokarką, szlifierkami, spawarkami.

Dotychczas nie korzystałem z żadnego zewnętrznego finansowania, lecz chcąc dalej rozwijać projekt i spełniać oczekiwania większej grupy odbiorców chciałbym rozbudować zaplecze o kolejne gałęzie - m.in. ślusarstwo, kowalstwo - w przyszłości również szkutnictwo - postanowiłem poprosić o wsparcie Was.

W Hammerlandzie oprócz warsztatu znajduje się kawiarnia, w której można usiąść i podyskutować ze znajomymi nt. realizowanych projektów.

Hammerland to również kilka sal służących na codzień do organizacji różnego rodzaju warsztatów jak np. Podstawy Arduino, Raspbery Pi czy różnego rodzaju warsztatów kreatywno-manualnych. To również miejsce doskonale nadające się do co-workingu. Jeśli szukasz miejsca gdzie chciałbyś się spotkać z klientem, wykonać prezentację - zapraszamy ... dysponujemy salami wyposażonymi w sprzęt A/V oraz cyfrową maszyną drukującą dzięki której można na miejscu wykonać kopie dokumentów ale i własne wizytówki czy ulotki bądź plakaty!

... i jestem twórcą jedynego na podkarpaciu FabLab-u Hammerland Workshop. Z wykształcenia jestem informatykiem czyli umysłem w miarę ścisłym co pozwala mi dość sprawnie ogarniać różne techniczne tematy. Mam 39 lat i fascynuje mnie tworzenie różnych rzeczy ... mebli, urządzeń .. zawsze starałem się "optymalizować" urządzenia by działały lepiej , poprawiać, usprawniać ... dziś w swoim warsztacie konstruuję różne maszynki, które pomagają mi tworzyć kolejne. I tak od informatyka stałem się konstruktorem ... to w sumie nie tak daleko ;-)

Ostatnie 15 lat życia poświęciłem reklamie, tworząc różne wizje i działania marketingowe dla firm, jednak trochę mnie to już zmęczyło - postanowiłem zacząć tworzyć rzeczy "namacalne", takie które do czegoś służą. Uwielbiam przeglądać Pinterest i inspiruje mnie to co tam znajduję, chcę również tworzyć takie wspaniałe rzeczy ... dlatego też postanowiłem wdrożyć w życie jeden z pomysłów i stąd wziął się  Hammerland i marzenie o tym, by to miejsce było mekką każdego podkarpackiego Twórcy ;-)

Przede wszystkim na części do plotera plazmowego. Będą to m.in. silniki krokowe, napęd śrubowy, prowadnice, wózki, kontroler, stal na konstrukcję, palnik plazmowy z regulatorem wysokości głowicy. Dzięki temu urządzeniu będziemy mogli wycinać elementy ze stali z dużą dokładnością. Posłużą one budowie innych maszyn, które mamy w planach, będą również dostępne w ramach warsztatów dla użytkowników naszego warsztatu. 

Oczywiście każdy kto zechce otrzyma dokumentację realizacji projektu wypalarki w formie elektronicznej, dzięki czemu będzie mógł zrealizować podobną maszynerię sam ... krok po kroku z czytelnym manualem co gdzie i jak ...

Można różne cudeńka ... coraz więcej osób pyta czy możemy wycinać w stali. Obecnie nie mamy takiej mozliwości ale gdy już zbudujemy takową wycinarkę to będzie można zrobić np. takie rzeczy:

A to tylko najbardziej trywialne przykłady możliwości ... 

 

... Wasza hojność będzie większa?

Jeżeli okaże się, że chcecie nas wesprzeć większymi funduszami - zrealizujemy dodatkowe zamierzenia - mogą to być również takie przedsięwzięcia jak:

Dodatkowe 7000 zł - stanowisko do piaskowania.

Kolejne 19 000 zł - zbudujemy laser wielkoformatowy CO2 80W (1x2m)

Społeczność to zbiór ludzi o różnych zainteresowaniach i pobudkach. My celujemy do tych, którzy są pełni wigoru i zapału, chcą się twórczo realizować a my jesteśmy miejscem idealnym do samorealizacji. Dzięki dobrze wyposażonej przestrzeni jaką oferujemy możemy zrewanżować się Tym, którzy nas wsparli. U nas będziecie mogli stworzyć swoje wynalazki, zrealizować od dawna odkładane pomysły, nadać realny kształt swoim marzeniom. Hammerland Workshop to właśnie miejsce dla takich jak Wy - pozytywnie nakręconych ... 

 

Nasza siedziba to Stare Koszary przy ul. Piłsudskiego 8-10 w Rzeszowie. Mieścimy się na dziedzińcu zabytkowego kompleksu XIX wiecznych koszar austryjackich i miło nam będzie jeśli nas odwiedzicie.

Można się z nami skontaktować pod telefonem 501 04 77 04 lub emailowo: info@hammerland.pl.

Jeżeli podoba Ci się nasza inicjatywa - możesz polubić nasz profil na fb.com/hammerland.pl

Przedmiotowy projekt chcemy zrealizować niezwłocznie po uzyskaniu finansowania. Mamy już doświadczenie w budowie maszyn sterowanych komputerowo - wiele nauczyliśmy się budując ploter frezujący CNC stąd mamy pewność, że wszystko pójdzie gładko ... w końcu wypalarka plazmowa to prawie to samo tylko ma inną głowicę i nieco inaczej skonstruowany stół ... myślę, że realizacja nie potrwa dłużej niż 3-4 tygodnie (już z oczekiwaniem na części)

Aaaaa ... nagrody ... no tak sprawa wagi państwowej ... kochani ... nagrody otrzymacie w ciągu 3 tygodni od zakończenia projektu - wiadomo niektóre z nich należy dopiero wyprodukować ... a inne są dostępne od ręki (jak vouchery, koszulki, notesy) ... dołożymy wszelkich starań, by całość zamknęła się w ciągu 3 tygodni ... serio ... możecie nas trzymać za słowo.

... oto i fotka przykładowych nagród.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.03.2016 17:05