Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Przemek Płatkowski

Przemek Płatkowski

Zyrardow

Napisz wiadomość do Projektodawcy

491 PLN z 3000 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 04.02.2018 22:10

Kamera i mikrofon dla miłośników amatorskiej piłki

O projekcie

O NAS

Pasjonaci piłki nożnej, którzy zamiast marzyć o wyjeździe na Camp Nou czy Wembley, wolą odwiedzić klimatyczny stadion Pasovii Pass i którzy odpuszczą finał Ligi Mistrzów, aby móc na żywo zobaczyć mecz decydujący o awansie do ligi okręgowej. Od sierpnia 2016 roku tworzymy grupę Luz i Zapał, w ramach której odwiedzamy mecze lokalnych lig i przygotowujemy materiały filmowe o tych spotkaniach. Można nas znaleźć na Facebooku, Youtubie oraz Instagramie. 

 https://web.facebook.com/luzizapal/

https://www.youtube.com/channel/UCfKQ1jVXaWZTRibxA61379Q

https://www.instagram.com/luz_i_zapal/

fot. Grzegorz Malinowski/rksokecie.pl

 

CEL PROJEKTU

Naszym największym mankamentem jest nasz sprzęt nagrywający. Przeciętna jakość obrazu i brak możliwości wygłuszenia szumu wiatru sprawiają, że niektóre nasze filmy tracą na atrakcyjności. Naszym celem jest zebranie funduszy, które pozwolą nam na zakup nowej kamery oraz mikrofonu, co pozwoli nam na poprawę jakości naszych nagrań. Przede wszystkim chodzi nam o ostrość obrazu oraz wyciszenie zbędnych szumów. 

BUDŻET

Środki, jakie mamy nadzieję zebrać, zostaną przez nas wykorzystane w następujący sposób: 

- Kamera Panasonic HC-VX870 (lub inna, o podobnych parametrach) - 2400 zł

- Dwa zapasowe akumulatory - 440 zł

- Mikrofon przewodowy - 160 zł 

 

Chęci zakupu kamery specjanie wyjaśniać nie musimy. Dodatkowe akumulatory pozwolą nam na obejrzenie kilku meczów podczas jednego wypadu - wiosną planujemy weekendowy objazd po mazurskich ligach. Z kolei dzięki zewnętrznemu mikrofonowi będziemy w stanie podnieść jakość dźwięku w naszych filmach. Ponadto jest on niezbędny przy nagrywaniu wywiadów, co czasem również robimy. Naszym najbardziej znanym rozmówcą był jak dotąd Jerzy Podbrożny, były reprezentant Polski, a obecnie trener pracujący w klubach z siódmej ligi. 

 

DLACZEGO NIŻSZE LIGI?

Pomysł regularnych wyjazdów na mecze lokalnych drużyn narodził się wiosną 2016 roku, kiedy kierowani ciekawością, wspólnie udaliśmy się na kilka meczów drużyn występujących w okręgu warszawskim - od IV ligi do B-klasy. Od początku sezonu 2016/2017 wystartowaliśmy z działalnością Luz i Zapał, gdzie nasze filmy początkowo oglądali głównie nasi znajomi, jednak sukcesywnie, wraz z przemierzaniem województw: mazowieckiego i łódzkiego, zdobywaliśmy kolejnych fanów. 

Przez tych kilkanaście miesięcy udało nam się poznać wiele ciekawych osób, zdobyć kilku naprawdę zagorzałych fanów, odwiedzić mnóstwo klimatycznych boisk oraz obejrzeć bardzo ciekawe mecze. Mieliśmy okazję być świadkami fety z okazji awansu do wyższej ligi, mogliśmy porozmawiać z jednym z najlepszych polskich piłkarzy lat 90. - Jerzym Podbrożnym, choć nie obyło się też bez przykrych incydentów, takich jak rzucanie obelg w naszą stronę i straszenie nas policją za nagrywanie meczu. 

 

Lokalną piłkę nożną tworzą ludzie z pasją. Nie robią tego dla pieniędzy, a jedynie z miłości do tej pięknej dyscypliny sportu oraz dla dobra lokalnej społeczności. To czyni ją tak wyjątkową. 

 

 ZŁOTY MATIZ - SZCZĘŚCIE GRATIS

Przekonaliśmy się wielokrotnie o tym, że zobaczenie wielu złotych matizów przed meczem gwarantuje grad goli i spotkanie pełne emocji. Dlatego też zajmujemy się promowaniem teorii o złotym matizie jako nosicielu szczęścia. Od pewnego czasu nasi fani przysyłają nam zdjęcia napotkanych przez siebie egzemplarzy tego samochodu, które następnie publikujemy na naszym Facebooku. 

Dowodem na prawdziwość naszej teorii niech będzie fakt, że na początku swojej kariery piłkarskiej takim samochodem jeździł Robert Lewandowski. Zobaczcie, gdzie jest dziś :) 

 

DLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ?

Lokalny futbol to prawdziwy futbol. Ostatni bastion piłki, w której nie rządzą pieniądze. Piłkarze grający dla samej radości płynącej oraz kibice, którzy przychodzą na każdy mecz klubu od wielu lat. Chcemy pokazać, że mecze amatorskich drużyn również mogą być ciekawe i emocjonujące. Wierzymy, że dzięki poprawie jakości naszych materiałów, będziemy mogli wywiązywać się z tego zadania jeszcze lepiej. Z góry dziękujemy wszystkim za wsparcie.