Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mateusz Gappa

Mateusz Gappa

Złotow, Pila, Poland

Od przeszło 10 lat pasjonat historii i militariów. Na początku swojej przygody tworzył grupę airsoftową z przyjaciółmi, następnie powołał do życia Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej \"Agat\", a od drugiej połowy 2015 roku jest dowódcą Oddziału Złotów ZS \"Strzelec\" W. Obydwie organizacje sukcesywnie współpracują z lokalnymi samorządami oraz szkołami ponadgimnazjalnymi. Inicjator projektu \"Patriotyczny Powiat Złotowski\".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6321 PLN z 12000 PLN

26 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

52%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.06.2016.

Dowódco, potrzebne wsparcie dla Oddziału Złotów!

O projekcieChcemy podnieść standard prowadzonych szkoleń, a do tego niezbędny jest nam nowy sprzęt. Planujemy organizować zajęcia otwarte, nawet dla osób niezrzeszonych, nie posiadających własnego wyposażenia. Z racji, że większość naszych Strzelców to uczniowie szkoły średniej i nie mają możliwości zarobkowania, dokładamy wszelkich starań by ułatwić im proces wyposażania się. W przypadku osiągnięcia 100%  przez Państwa wsparcia planujemy kupić 10 zestawów indywidualnego wyposażenia żołnierza, w którego skład wchodzi:
- apteczka udowa z pełnym wyposażeniem (IFAK)
- kamizelka taktyczna
- plecak bojowy
- hełm bojowy
- krótkofalówka/radiotelefon

Takie zestawienie pozwoli nam zapewnić sprzęt całej 10-osobowej drużynie. Sprzęt będzie rotacyjnie udostępniany na zajęcia każdej z trzech drużyn. 

W przypadku 120% zakupimy nosze polowe dla naszej Grupy Działań Ratunkowych oraz duży, wojskowy namiot umożliwiający nam kilkudniowe wypady szkoleniowe. 

150% wsparcia umożliwia nam zakup kolejnego egzemplarza broni DEKO, na którym Rekruci rozpoczną naukę obsługiwania się bronią. 

200%? Wow, naprawdę masz świadomość, że robimy to również dla Ciebie! Taka kwota pozwoliłaby pozyskać licencję na broń dla 3 Strzelców!ZS "Strzelec" W - Oddział Złotów skupia uczniów klas mundurowych, żołnierzy w służbie czynnej, rezerwistów oraz prawdziwych pasjonatów-wariatów wojskowości i historii. Misja, która nam przyświeca jest bardzo prosta. Pragniemy jak najlepiej przygotować naszych podopiecznych do służby w formacjach mundurowych oraz budować rdzeń obrony terytorialnej w powiecie złotowskim. Być może, któryś ze złotowskich Strzelców pomoże Ci kiedyś w sytuacji kryzysowej? Chcemy, byś był wtedy zadowolony z jego fachowości, dlatego bardzo przykładamy się do szkolenia od podstaw. Nie jesteśmy komandosami, nikt po urodzeniu nimi nie jest. Nie jesteśmy też doskonali. Ale mamy coś, czego niektórzy mogą nam tylko pozazdrościć. Jesteśmy jedną, dużą, 42-osobową rodziną. Wspieramy się, wytykamy nawzajem błędy, by z każdym kolejnym dniem stać się coraz lepszymi.Połączyliśmy siłę trzech prężnie działajacych lokalnie organizacji. Są to: Klub Strzelecki Combat, Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Złotów" oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Agat" . Rok 2015 jest czasem powołania Oddziału w strukturach Związku Strzeleckiego "Strzelec" Wągrowiec. Niemal z marszu nawiązaliśmy współpracę z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie oraz Starostwem Powiatowym w Złotowie. Dzięki kilkuletnim działaniom, w tym organizacji wielu wydarzeń patriotycznych szybko nam zaufano. W kolejnych miesiąca działania nawiązaliśmy współpracę z producentem SpecOps oraz sklepem Sprzętmilitarny.pl . Patronat instruktorski objęła nad nami firma Pararescue Team
Zobacz co robimy od lat:

Pokornie szkolimy się między innymi z zakresu obsługi broni, ratownictwa, musztry i ceremoniałów, zielonej oraz czarnej taktyki, topografii, samoobrony. Starsza grupa Oddziału odbywa regularne treningi strzeleckie, jednocześnie ubiegając się o licencję na broń, kiedy niepełnoletni Strzelcy zdobywają doświadczenie pracując z bronią DEKO oraz KBKs. Do ćwiczenia taktyki służą nam repliki airsoftowe - nie ukrywajmy, to jeden z najskuteczniejszych i najtańszych sposóbów na nabranie obycia z bronią. Szkolą nas żołnierze w służbie czynnej, policjanci, zaprzyjaźnieni instruktorzy oraz zdarza się, że oficerowie jednostek specjalnych. Jeśli pozwalają nam na to środki, korzystamy ze szkoleń komercyjnych. W zeszłym miesiącu 20 Strzelców wzięło udział w weekendowym szkoleniu z zakresu ratownictwa pola walki (TCCC). Dowództwo stale inwestuje w swoje kompetencje, by nasi Strzelcy mieli jak największy dostęp do wiedzy. 
Pojawiamy się również na lokalnych eventach, pomagając w zabezpieczeniu. Współorganizujemy lokalne rocznice historyczne i spotykamy się z najmłodszymi słuchaczami. :) 

Jesteśmy w trakcie remontu naszej wymarzonej siedziby. Dzięki współpracy z lokalnymi samorządami oraz szkołą, do której między innymi chodzą nasi Strzelcy, udało nam się pozyskać pomieszczenia, które przeznaczymy na salę wykładową, magazyny sprzętu i uzbrojenia oraz strzelnicę pneumatyczną, na której oko będą mogli ćwiczyć mieszkańcy naszego powiatu i okolic. Jeszcze w maju planujemy pozyskać ziemię, na której będziemy mogli zorganizować swój własny, mały, ale niezwykle potrzebny poligon oraz bazę wypadową na szkolenia kilkudniowe. Zbierane od miesięcy doświadczenie chcemy przedstawić lokalnej społeczności, by szerzeć ideę obronności i patriotyzmu. Jako organizacja wychowawcza, zależy nam na tym, by nie tylko Strzelcy wiedzieli jak zachować się w sytuacjach kryzysowych, ale i Polacy potrafili skutecznie radzić sobie w momencie zagrożenia. Wspólnie z Komendą Główną ZSSW tworzymy kolejny Oddział, tym razem w Pile. Nie ma mowy o kroku wstecz!

Wszystko rozbija się o pieniądze. Chcąc szkolić naszych Strzelców potrzebujemy przede wszystkim sprzętu. Tak, by mogli poczuć żołnierskie rzemiosło na własnej skórze. To już nie jest zabawa. Plastikowe hełmy nie obronią przed odłamkami, a kieszenie munduru nie wystarczą do noszenia magazynków. Choć każdy z nas dokłada jakąś cegiełkę, stale inwestując w możliwości Oddziału, to pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie obejść. Wyposażenie dla pełnej drużyny to nasz cel i nasze marzenie zarazem. Nie chodzi nam o wygląd, lans i fajne fotki z dobrym sprzętem. Jesteśmy poważnymi ludźmi. Dajemy Państwu gwarancję, że choć o zakupiony sprzęt będziemy dbać, to będzie on niezwykle intensywnie użytkowany. Pierwszy chrzest bojowy przeżyje na pewno na kursie Combat Life Saver w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi, na który wybieramy się już w lipcu.

 Wspólne szkolenia z naszymi darczyńcami planujemy odbyć na przestrzeni lipca i sierpnia, dostosowując datę do życzenia wspierającego. Piknik Militarny przypada na pierwszy weekend sierpnia, na którym to być może ugościmy serdecznie kogoś z Państwa. Do realizacji i wysyłki pamiątek przejdziemy niezwłocznie po zakończeniu akcji crowdfundingowej. Podobnie uczynimy z filmami i podziekowaniami. Chcemy, byście Państwo byli zadowoleni z naszego partnerstwa! 


ZS "Strzelec" Oddział Złotów - Facebook
zssw-zlotow.pl

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Może chcesz robić to co my w swoim mieście? Śmiało, rozjaśnimy Ci wszelkie wątpliwości! Szerzmy wspólnie tę wspaniałą ideę patriotyzmu wśród młodzieży! 

Media o Twoim projekcie:

Potrzebne wsparcie dla Oddziału Złotów

wielkopolskie.naszemiasto.pl | 2016-05-12

Potrzebne wsparcie dla Oddziału Złotów. Oddział Strzelec Złotów chce podnieść standard prowadzonych szkoleń, a do tego niezbędny jest im nowy sprzęt. Planują organizować zajęcia otwarte, nawet dla osób niezrzeszonych, nie posiadających własnego wyposażenia.Zobaczcie jak można im pomóc

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.06.2016 10:10