Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

SPOIWO

SPOIWO

Gdańsk

Zespół piątki przyjaciół, który powstał w 2009 roku. Od tego czasu konsekwentnie rozwija i kształtuje swoje charakterystyczne brzmienie, gdzie nastrojowe kompozycje łączą się z szaleństwem, a smutek potrafi eksplodować radością. Przestrzenny gitarowy zgiełk i niepokojąca aura syntezatorów w połączeniu z głębokim basem i mocą perkusji tworzą potężną ścianę dźwięku. Koncertowali z: Servants of Silence, California Stories Uncovered, George Dorn Screams, a także z Maybeshewill (GB), czy Jeniferever (SWE).

Skład: Paweł Bereszczyński (bas), Piotr Gierzyński (gitara), Simona Jambor (synth), Krzysztof Sarnek (perkusja), Krzysztof Zaczyński (synth)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5245 PLN z 3000 PLN

153 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

174%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.04.2014.

SPOIWO - wydanie debiutanckiej płyty

O projekcie

Salute Solitude - tytuł albumu i fragment okładki

[FOR ENGLISH VERSION PLEASE SCROLL DOWN]

 

Cześć!

 

     Zapewne obejrzałeś już nasz filmik promocyjny. A jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to zrób to. Nie, nie dlatego, że jest fajny. Dlatego, że siedzieliśmy nad nim mnóstwo czasu. A to ktoś się źle położył, a to światło nie takie, a to dziura w skarpecie, a właściwie to te pioruny do pioruna nie podobne. „Dlaczego właściwie mam machać tymi pałkami?”, „Ty, a napis powinien wjechać na bilonie, czy banknotach?”, „Masz wyprane skarpety? Jak nie to nie ciągnę”. Te pytania to dopiero początek góry lodowej. Później trzeba wybrać filtry: „Ten taki trochę za mroczny, nie chcę żeby się źle kojarzył”, „Ja bym wybrał ten, który wchodzi w turkus, bo podkreśla barwę utworu. No nie słyszycie, że on jest zielony?”, „Ta, Ty się tam znasz, Spielberg.”, „Chyba na głowy upadliście, to musi być odcień dębowy, żeby kontrast zmniejszyć”. Później do całości potrzeba podłożyć muzykę („Nie, no stary, teraz to jest dramat. To musi iść wolniej. Na oko tak o około 120 milisekund”, „Ja bym nie przesadzał. 115 styknie”). Pomyśl jeszcze o tym, że trzeba wybrać kadr, utwór, dobrać kodeki, zdecydować się na format i wiele innych rzeczy, o których nie chcę pamiętać. I wiesz co? Pewnie nie pomyślałeś o tym podczas oglądania. Pewnie w wielu przypadkach nie zauważyłbyś różnicy pomiędzy aspektami, które spędzały nam sen z powiek.

 

Obejrzyj go, bo jest to studium naszej choroby. A Ty możesz nam pomóc.

 

Nazywamy się SPOIWO. Jest nas piątka. Czterech chłopców z Gdańska i jedna dziołcha. Ze Śląska. Tak, dając piątaka osiedlasz Ślązaka.

 

Mieliśmy wybór. Psycholog albo płyta. Taniej wyszła płyta.

 

Pomóż nam wydać płytę. Nie, nie dlatego, że jest dobra. Dlatego, że masz być może jedyną okazję w życiu, aby spełnić marzenie wszystkich Miss Świata - możesz uczynić świat lepszym. Naprawdę. Nie wciskamy jej tak, jak wciskała Ci babcia trzecią porcję dokładki, choć po drugiej mówiła, że to ostatnia. Wciskamy Ci ją tak, jak mama wciskała Ci kurtkę, gdy na dworze było zimno, a Ty nie wziąwszy jej później żałowałeś. Ta płyta będzie naszą wspólną terapią.

 

Zobacz, jeśli będzie Ci źle, możesz razem z dziewczyną z tego teledysku wypłakać się do poduszki:Albo tarzać się w śniegu z tym chłopcem:

 A na płycie będą utwory nie tylko dla smutasów. Będą i takie, po których poczujesz się lepiej. Naprawdę. Już rozumiesz, co mam na myśli mówiąc, że psycholog się nie opłaca?

 

Ale jeśli to dla Ciebie za mało, jeśli jesteś astralną trójką, rękodziełko i te sprawy, to mamy dla Ciebie wiele ciekawych rzeczy do zaoferowania!
Podziękowania, płyty, wejściówki na nasze koncerty. Możesz dostać nasze archiwalne nagrania, Zaczo zrobi dla Ciebie mema i napisze odręcznie historię zespołu, możesz wpaść na piwo i grilla, podzielimy się wiedzą. Zagramy dla Ciebie koncert, nawet jeżeli jesteś daleko!

 

Z góry dziękujemy wszystkim tym, którzy zdecydują się nam pomóc! Przebyliśmy długą drogę, być może dzięki Wam uda się skończyć tę podróż i rozpocząć nową, jeszcze ciekawszą i pełną przygód. Razem.

 

A jeśli nie możesz nas wesprzeć finansowo, to zalajkuj nasz fanpage na facebooku (https://www.facebook.com/Spoiwo) i zostaw ciepłe słowo! Taki wyraz wsparcia ma dla nas ogromne znaczenie.

 

Informacje o nagrodach:

  • podane kwoty zawierają koszty wysyłki pocztowej na terenie Polski.
  • Jeżeli korzystacie z zagranicznych kart płatnicznych - wpłaty są możliwe przez usługę PayPal - wówczas minimalna wpłata to 30zł.

Jeżeli masz pomysł na nagrodę, której nie ma wśród naszych propozycji albo pytanie - napisz do nas! Chętnie odpowiemy na wszelkie nurtujące Was zagadnienia. Kontaktuj się z nami przez serwis PolakPotrafi, nasz profil FB lub mailowo: spoiwo2012@gmail.com

 

[ENGLISH VERSION]

Hello Friends, new and old.

Please go watch our pitch video if you haven’t already. We had great time while making it. Simone is in her Oscar-worth role here, supported by snake made of guitar picks and hungry oldschool cd player. It also features new track from our debut EP which (hopefully) we will be able to release with your help!

  • What do you need money for?


We payed for the studio time, mixing and mastering, but we still need money for the actual physical stuff like printing out the CDs.

  • What do I get in return?


Goodies! Rewards are digital copy of our album [20pln/5€], hard copy [25pln/6€] or hard copy with some extra stuff [35pln/8€] (extra stuff = thank you note, short story about Spoiwo, unreleased video and audio material, pictures and other - everything hand written). Eternal gratitude and good karma included.

If you have any questions, ideas for perks or just want to drop a line send us e-mail: spoiwo2012@gmail.com or visit our facebook profile: https://www.facebook.com/Spoiwo

  • If you are using PayPal then the minimal payment is 30zł.

 We are almost there. Help us make it happen!:) SPOIWO

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.04.2014 18:06