Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Cafe Fińska

Cafe Fińska

Kraków

Cafe Fińska - napij się kawy w zamian za swoją obecność.
Miejsce bezgotówkowej wymiany.

Cafe Fińska to miejsce otwarte dla każdego; można tu napić się kawy lub herbaty, przy czym środkiem płatniczym nie są pieniądze, lecz to co dany gość ma ochotę przekazać w zamian – może to być np. rysunek, ciekawa historia, drobna pomoc, uśmiech. Fińska to projekt powstały w ramach Konkursu Fresh Zone edycji Grolsch ArtBoom Festival 2013.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1278 PLN z 600 PLN

44 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

213%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2013.

Spływ na drzwiach od kibla do Morza Czarnego

O projekcie

W skrócie:

Trasa spływu planowana jest z Polski przez Ukrainę i Mołdawię do Morza Czarnego rzekami – Strwiąż i Dniestr. W sumie ponad 1000 km spływu. Główny środkiem lokomocji ma być tratwa zbudowana na bazie drzwi od toalety.

Więcej informacji przedstawiliśmy na filmie - przepraszamy za jakość obrazu
i dźwięku, ale mieliśmy do dyspozycji tylko telefon.

Dodatkowo możecie śledzić stronę spływu na facebooku:
https://www.facebook.com/splywnadrzwiachodkibla

Trasa

Poprzedni spływ:

Pomysł spływu na drzwiach narodził się wiele lat temu, jednak dopiero w roku 2012 udało się zrealizować pierwszą trasę – „Z Rzeszowa do Bałtyku na tratwie z drzwi od łazienki”. Spływ pomimo braku promocji odbił się szerokim echem w lokalnych mediach i portalach społecznościowych. Informacja na temat postępów na trasie roznosiła się bardzo szybko, a na poszczególnych przystankach z biegiem kilometrów oczekiwało coraz więcej osób.
Spływ po pokonaniu 860 km w ciągu 26 dni zakończył się sukcesem. Informacja zakończeniu wyprawy obiegła lokalne oraz ogólnopolskie media.

Bałtyk

Cel:

Minimalna kwota potrzebna do realizacji wyprawy to 600 zł - koszt budowy i transportu tratwy.

Jednak im więcej pieniędzy uda się uzbierać tym Groszek będzie bardziej najedzony na trasie ;].

W marzeniach pozostają takie elementy jak telefon z doładowaniem na całą podróż - aby mógł informować na bieżąco co dzieje się na trasie. Nieocenione byłyby wodoodporne elementy ubioru, dokładne mapy, kuchenka polowa i inne przedmioty wspierające w podróży. A na koniec fundusze na pokrycie kosztów powrotu do Polski po zakończeniu spływu.

Dziękujemy za zainteresowanie projektem !

Zachód

 Media o poprzedniej wyprawie:

SuperNowości24:

"RZESZÓW. Niecodziennego wyczynu chce dokonać Przemek Cwynar. Ten pochodzący z Albigowej  student zamierza przepłynąć prawie 800 km i dotrzeć z Rzeszowa do Bałtyku.

Niby nic nadzwyczajnego, tyle, że Przemek chce przepłynąć tą trasę na drzwiach od łazienki. Tratwą, której głównym elementem są właśnie te drzwi wyruszył w piątek spod Nowego Mostu w Rzeszowie."

Link do całego artykułu -
http://supernowosci24.pl/plynie-do-morza-na-drzwiach-od-lazienki/

Gazeta Pomorska:

"- Byłem ciekaw drogi, jaką pokonała butelka, którą za dzieciaka wrzuciłem do Wisłoka w Rzeszowie. Zbudowałem więc tratwę i ruszyłem nią nad morze.

26-letni Przemek Cwynar przemierza Wisłę od 18 maja, wczoraj przekroczył granice naszego województwa. Do Bałtyku powinien dotrzeć na dniach. - Będę wcześniej niż planowałem, bo dolną Wisłą płynie się szybko i spokojnie, jak po autostradzie - ocenia."

Link do całego artykułu -
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120611/REGION/120619969

Tczewska:

"Student z Rzeszowa postanowił przepłynąć Wisłokiem i Wisłą z Rzeszowa do Bałtyku. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że głównym elementem konstrukcyjnym jego łódki są... drzwi od łazienki i baniaki po ropie. W minioną niedzielę i poniedziałek 26-letni Przemek Cwynar przepływał przez Kociewie."

Link do całego artykułu -
http://lwww.portalpomorza.pl/artykul/6073/plynie-wisla-na-drzwiach-od-lazienki

Magazyn Day&Night:

"Drzwi od łazienki mogą prowadzić do Bałtyku"

http://issuu.com/dayandnight/docs/lipiec2012/14

Media o Twoim projekcie:

Na drzwiach w rejs

teleexpress.tvp.pl | 2013-09-30

Przemysław Cwynar z Albigowej na Podkarpaciu uparł się, że drzwi od łazienki mogą stać się tratwą. No i tak jak kiedyś pan Maluśkiewicz szukał wieloryba płynąc łupinką od orzecha, tak pan Przemysław szuka przygód podróżując tratwą, która była drzwiami od łazienki.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2013 00:12