Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Spichlerz Sztuki

Spichlerz Sztuki

Wejherowo

Akcja artystyczna non-profit, powstała we wrześniu 2012 roku z inicjatywy trójki przyjaciół z Wejherowa: Marty Papierowskiej, Artura Wyszeckiego i Bartosza Skwarło. Marta i Artur to artyści po gdańskiej ASP, Bartek jest fotografem amatorem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5040 PLN z 5000 PLN

51 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.06.2013.

Spichlerz Sztuki 2013

O projekcie

wernisaż 09.2012

IDEA PROJEKTU

Spichlerz Sztuki to akcja artystyczna całkowicie non - profit, która zaczęła się spontanicznie i powstała z pewnej pustki i niemocy jaka otaczała nas artystów w rodzinnym mieście. Z tej niemocy wyrosło wydarzenie o artystycznej energii, którą chcemy zarazić wszystkich zainteresowanych, a nawet tych niezainteresowanych. Dużą rolę odgrywa tu budynek jaki udało nam się podnająć na czas edycji 2012. Jest nim dawny spichrz przy młynie, usytuowany w centrum Wejherowa. Budynek czterokondygnacyjny z pruskiego muru. Po latach funkcjonowania jako magazyn zboża, zapomniany w czasach PRL-u; po odzyskaniu przez dawnych właścicieli pełnił różne funkcje: wypożyczalni kaset video, restauracji, hurtowni alkoholu, klubu bilardowego i dyskoteki. W 2011 roku, po latach pełnych życia, budynek został opuszczony. We wrześniu 2012 roku udało nam się sprawić, by choć na chwilę ponownie wypełnił się ludźmi i przyjął nowe, kolejne oblicze, tym razem jako przestrzeń wystawiennicza akcji artystycznej. Spichlerz zapełnił się obrazami, zdjęciami, instalacjami, rzeźbami, muzyką graną na żywo, wizualizacjami, rysunkami, komiksami. W wydarzeniu brało udział 50 artystów z różnych środowisk i w różnym wieku. Dało to sposobność do konfrontacji artystycznej, dyskusji, wymiany myśli i energii. W samym dniu otwarcia odwiedziło nas około 300 osób.

wizualizacje 09.2012
Druga edycja Spichlerza Sztuki przybierze trochę inną formę. Chcemy zwrócić większą uwagę na sam budynek, gdyż ma on niesamowitą historię, niedzisiejszy wygląd i niestety bardzo niepewną przyszłość. Hasłem przyświecającym będzie BUDOWLA i CZŁOWIEK. Prace prezentowane przez zaproszonych artystów będą nawiązywać do niego i większość z nich będzie zrobiona specjalnie na to wydarzenie. Skupimy się na malarstwie, fotografii, rzeźbie i instalacji. Oprócz tego podczas otwarcia będzie pokaz wizualizacji, a artyści będą tworzyli na oczach odwiedzających.

To On

ILE I NA CO 

Kwota 5000 złotych to minimum jakie pozwoli nam zrealizować ten projekt.

Potrzebujemy na:

- wynajem

- uruchomienie instalacji elektrycznej i wodno - kanalizacyjnej

- rachunki za wodę i prąd

- materiały dla artystów

- środki czystości

- opłacenie pracy fachowców po zimowym zalaniu spichlerza 

- druk plakatów i ulotek

Większa kwota pozwoli na poprawę stanu budynku i rozszerzenie działania akcji. Za finansowe wsparcie oferujemy Wam SZTUKĘ we współczesnym wydaniu, którą każdy będzie mógł zobaczyć na żywo przy udziale wszystkich artystów. WSZYSCY JESTEŚCIE ZAPROSZENI!

Dziękujemy!

TERMIN I ADRES

DATA: 20 – 27 lipca 2013

OTWARCIE WYSTAWY 20 lipiec 2013 godz. 19.00
Wystawa czynna codziennie od 10.00 do 12.00 i od16.00 do 19.00
Zamknięcie połączone z publicznym demontażem prac: 27 lipiec 2013 godz.19.00
ADRES : ul. 12 Marca 201, 84-200 Wejherowo 

SZCZEGÓŁY

Link na fb:https://www.facebook.com/pages/Spichlerz-Sztuki-Wejherowo/163247970506940

Link do strony Spichlerza Sztuki 2012: https://www.facebook.com/events/257017934400821/

Link do katalogu edycji 2012: http://issuu.com/299131/docs/spichlerzsztuki2012granaryofart?mode=window&pageNumber=1
COŚ NA TEMAT 

BUDOWLA i CZŁOWIEK
„Jeden z najstarszych, prostych gestów człowieka, który dotarł do naszych czasów to odbicie pomazanej barwnikiem dłoni naszego przodka na ścianie jaskini. Najstarszym złożonym znakiem ludzkiej obecności, są człowiecze budowle. Ich stworzenie wymaga inteligencji i współpracy. Budowle tworzą też gatunki wysoko uspołecznione - termity, mrówki... hm.. jak blisko jest wyniosłej Wielkiej Piramidzie, znaku władzy i potęgi płynącej przez czas, do efemerycznego kopca zbudowanego przez mrówki czyli mrowiska. Ale mówmy o budowli ludzkiej - ustalmy definicję: budowla to każda złożona konstrukcja wykonana przez człowieka osadzona na ziemi. Ceglany zamek w Malborku jest budowlą i zamek zbudowany z mokrego piasku na plaży jest budowlą. Burdż Chalifa w Dubaju i Spichlerz w Wejherowie są budowlami. Pusta buda Mieszka, który mieszka już Gdzie Indziej i piramida owego Cheopsa, który mieszka Tam trochę dłużej – są budowlami. Nie są budowlami mumie faraona i jego ukochanego psa, które widziałem w muzeum w Kairze – to są mumie. Właściwie sam już nie wiem, co jest budowlą, a co nie-budowlą. Wiem, że wokół budowli inaczej zakrzywia się czasoprzestrzeń i może to jest najbardziej istotną różnicą między nami? Jesteśmy tacy chwilowi wobec nich - umieramy, a one trwają. Żyjemy w ich gorących wnętrzach, jesteśmy treścią ich jelit, przenosimy się jak zarazki do kolejnych i kolejnych. Właściwie jesteśmy ich pożytecznymi bakteriami - to my je stworzyliśmy, dzięki nam istnieją. Wiele z nich powołaliśmy po to, żeby się w nich spotykać... Spotkajmy się w Spichlerzu.” 
energiaoka /aw/

Spotkajmy się w spichlerzu

 

 

Media o Twoim projekcie:

Ruszył Spichlerz Sztuki w Wejherowie

www.telewizjattm.pl | 2013-07-22

Tylko przez tydzień można zwiedzać wystawę w spichlerzu w Wejherowie. Są tam prace z różnych dziedzin: m.in. fotografii i malarstwa Wszystkie dzieła są odpowiedzią artysty na hasło "Budowla i człowiek."


Aby obejrzeć film, kliknij na poniższy obrazek:

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.06.2013 00:12