Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Diode Probe

Diode Probe

Bielsko-Biała

Nasza Historia
Co oznacza nazwa naszego projektu?

Diode – dioda, nasze urządzenia są niekonwencjonalne, bazują na diodach laserowych
Probe – sonda, badanie

Całość powstała z mojego wielkiego zamiłowania nauką, którą jest chemia. Dzięki doświadczeniu pracując w wielu laboratoriach jestem w stanie tworzyć urządzenia bardzo dokładne. Zapraszam do zapoznawania się z dostępną dokumentacją. W miarę możliwości będzie pojawiać się jej jeszcze więcej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 10000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 20.10.2021.

Spektrofotometr AQUA - czyli jak szybko zbadać wodę?

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

 

! DARMOWA DOSTAWA !

 

Jak szybko, skutecznie i prosto zbadać wodę?

Z tym pytaniem spotkał się już każdy akwarysta. Czy to kupując paskowe testy wody w lokalnym sklepie zoologicznym czy też zamawiając zestaw testów kropelkowych przez internet.

O paskowych testach powiedziane zostało już bardzo dużo, aczkolwiek jak wiadomo ich dokładność pozostawia wiele do życzenia. Testy kropelkowe są więc jedyną alternatywą, ale czy na pewno?

 

 

Problem z testami kropelkowymi

Ale o co w ogóle chodzi? Badają wodę testami kropelkowymi bardzo często jest nam ciężko porównać kolor badanej próbki z tabelą kolorów. Jest to po pierwsze niezmiernie uciążliwe, gdyż najczęściej do pomocy potrzebne jest wprawione oko, a także takie porównywanie próbek jest pi razy oko dokładne.

 

 

Tutaj pojawia się nasza Idea i kompleksowy spektrofotometr AQUA

Nasze urządzenie jest więc idealną odpowiedzią na potrzeby rynku. Dokonując pomiaru w niecałe 10 sekund otrzymujemy wiarygodny wynik, który potwierdzony jest serią ponad 500 badań w czołowych laboratoriach. Urządzenie daje wyniki porównywalne z laboratoryjnymi spektrofotometrami, co potwierdza współpraca z Uniwersytetem Warszawskim.

 

Jak nasze urządzenie działa?

Korzystając z diod laserowych badamy ile próbka absorbuje światła. Dzięki krzywej, którą sporządzamy jesteśmy w stanie poznać zawartość każdej możliwej próbki. Całość jest dość skomplikowana, ale algorytm urządzenia wszystko robi za nas. Otrzymujemy po prostu wynik.

 

person holding laboratory flask

 

Co znajduje się w pakiecie?

W zestawie znajduje się urządzenie z kablem i zasilaczem i 2 fiolkami pomiarowymi. Dodatkowo są tam też odczynniki do oznaczania wszystkich 7 parametrów:

  • Odczyn wody – pH
  • Azotany – NO3
  • Azotyny – NO2
  • Fosforany – PO4
  • Krzemiany – SiO2
  • Żelazo – Fe
  • Wapń – Ca

Wraz ze strzykawką do pobierania wody i szpatułką do substancji sypkich

 

 

Zapoznaj się z szeroką dokumentacją dotyczącą oznaczeń:

Przygotowaliśmy dla ciebie kilkadziesiąt opisów, zdjęć, wykresów i innych danych, byś mógł poznać lepiej nasze urządzenie:

Zastosowania

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 20.10.2021 18:06