Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

WOJTEK

WOJTEK

Warszawa, Polska

WOJTEK to grupa teatralna.
Spektakl pt. „Zwierzęta”, który chcemy zrealizować to nasz pierwszy projekt pod tym szyldem i mamy nadzieję nie ostatni.
Mamy na koncie dwa spektakle.
Spektakl „Tajemnicza Kamila” zrealizowaliśmy w październiku w 2014 roku w Teatrze Barakah w Krakowie.
W kwietniu w 2016 roku w Teatrze Ochoty w Warszawie odbyła się premiera spektaklu pt. „Life is cruel, People are bad”.
WOJTEK działa obecnie w Teatrze SOHO w Warszawie i zaprasza nie tylko na spektakle ale także na inne wydarzenia rozrywkowe oraz poważniejsze.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5117 PLN z 5000 PLN

25 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.11.2016.

Spektakl \'Zwierzęta\'

O projekcie

 

Pierwszy spektakl, tak szeroko i dogłębnie poruszający tematykę praw zwierząt. Głos pokolenia na temat traktowania i pozycji zwierząt we współczesnym świecie.

Spektakl opowiada o dziwnej relacji Michała i Bobka.
Michał i Bobek w jednym żyli domu.
Jeden wysoki, drugi niski.
Jeden mądry, drugi głupi.
I jak ten jeden chciał pogadać to ten drugi nie mógł go zrozumieć.
A jak ten drugi chciał poskakać, to ten pierwszy chwycił bata.

Ale poza tym kochali się.

Michał ma właśnie ciężki moment w pracy i musi dużo pracować, ale ponieważ może swoją pracę wykonywać w domu, spędza z Bobkiem wiele czasu. Razem rozmawiają, przekomarzają się, prześcigają: kto lepiej potrafi robić przewroty, kto lepiej potrafi prowadzić dyskusje.

Bobek jednak zaczyna się dziwnie zachowywać. Michał postanawia pomóc Bobkowi. Pomysł nie jest prosty i wystawi ich przyjaźń na próbę. Będzie to poważne wyzwanie dla Bobka, ale także, lub przede wszystkim, dla Michała.

scenariusz i reżyseria: Edyta Januszewska i Michał Wanio

występują: Edyta Januszewska, Jan Rogaliński, Paulina Masiak, Joanna Połeć, Michał Wanio

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 21 października 2016 w Teatrze SOHO, ul. Mińska 25.

-----

Spektakl powstał jako kolejny krok w procesie zmiany naszej świadomości w kwestii traktowania zwierząt. Żyjemy w epoce człowieka, jednak coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, że nasz stosunek do zwierząt nam przeszkadza, dojrzewamy do tego, aby nasza moralność pozwoliła nam zauważyć, że coś jest nie tak, że nie jesteśmy tu sami. Zarówno zwierzęta, które zostały przez nas udomowione jak i te, które potrafią żyć niezależnie od nas to istoty, które są przez człowieka krzywdzone i zabijane. Nie jest to jednak łatwe zadanie, aby na nowo zrozumieć nasze wspólne funkcjonowanie na tej planecie.

Mamy problem z akceptacją siebie nawzajem, trud sprawia nam zrozumienie drugiego człowieka, który inaczej myśli, inaczej wygląda, inaczej chodzi. Wielkim zadaniem i testem na umiejętność empatii i współodczuwania jest dla nas zrozumienie innego zwierzęcia. Jako gatunek „homo sapiens” musimy uczyć się innych zwierząt. Co to znaczy? Podobnie jak z człowiekiem: zaakceptować, że jest taki jaki jest i umieć żyć z nim w zgodzie. Relacja oparta na wzajemnym szacunku, pomocy, empatii i traktowaniu siebie tak jak chciałoby się być traktowanym jest możliwe, ale nie łatwa patrząc na to co dzieje się na świecie.

Przy powstawaniu spektaklu inspirowaliśmy się książką pt. „Elizabeth Costelllo” J. M. Coetzeego oraz opowiadaniami Franza Kafki: “Sprawozdanie dla akademii” i “Dociekania psa”, ale scenariusz napisaliśmy sami.

W naszym spektaklu chcemy pokazać relacje między Michałem a jego pupilem, Bobkiem. Na ich przykładzie pragniemy zastanowić się, co tak właściwie różni nas od zwierząt. Stawiamy pytania i szukamy na nie odpowiedzi: czy zwierzę o czymś śni, myśli albo marzy, a jeśli tak, to o czym? Na ile człowiek potrafi współodczuwać z innym zwierzęciem czy z innym garunkiem?

Może nie być łatwo, ale kurze także na pewno lepiej dogadać się z inną kurą niż z człowiekiem.

 


Jesteśmy grupą teatralną o nazwie WOJTEK

Nazwę tę przyjęliśmy niedawno, a spektakl pt. „Zwierzęta”, który realizujemy to nasz pierwszy projekt pod tym szyldem (i mamy nadzieje nie ostatni). Mamy swoje stowarzyszenie, więc działamy w pełni formalnie. Istniejemy także na piśmie.

Mamy na koncie dwa spektakle: "Tajemnicza Kamila" i "Life is cruel, People are bad".

Spektakl „Tajemnicza Kamila” zrealizowaliśmy w październiku w 2014 roku w Teatrze Barakah w Krakowie.



W kwietniu w 2016 roku w Teatrze Ochoty w Warszawie odbyła się premiera spektaklu pt. „Life is cruel, People are bad”. Poniżej dwa plakaty spektaklu, a także trailer:


W Teatrze Ochoty jesienią 2015 roku odbył się konkurs „Polowanie na motyle, III edycja”, którym Teatr Ochoty zorganizował dla grup teatralnych poszukujących miejsca na realizacje spektaklu. Wówczas, na potrzeby konkursu, przyjęliśmy nazwę „Teatr Kąsaj Fabułkę”. Wraz z grupą teatralną z Bytomia zostaliśmy laureatami tego konkursu i dzięki temu wystawiliśmy swój spektakl, który gramy do dziś.

Po udanej współpracy z Teatrem Ochoty dostaliśmy możliwość realizacji swojego kolejnego przedstawienia w Teatrze SOHO, w SOHO Factory w Warszawie, miejscem zaprzyjaźnionym z Teatrem Ochoty.

Przyjęliśmy nową nazwę, aby tym spektaklem rozpocząć naszą nową drogę teatralną. Naszym marzeniem jest tworzyć bez żadnych ograniczeń artystycznych i realizować projekty różnego rodzaju. Chcemy tworzyć nie tylko spektakle, ale także inne wydarzenia, którę mogą dać ludziom rozrywkę lub zapronować formę, której jeszcze nie widzieli.


Więcej o WOJTKU czyli o nas:

Staramy się tworzyć zespół w którym wszyscy są równie ważni w procesie twórczym, problemy każdej natury rozwiązujemy wspólnie tworząc grupę ludzi otwartych, zaangażowanych i kreatywnych.


Michał Wanio
 

aktor, reżyser; absolwent PWST w Krakowie; zagrał w spektaklach taki reżyserów jak Ewelina Marciniak, Krzysztof Garbaczewski, Iwan Wyrypajew; obecnie współpracuje z Teatrem Im. Juliusza Słowackiego w Krakowie („Kto wyciągnie kartę wisielca, kto błazna” Pawła Miśkiewicza) oraz Teatrem Im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy („Swarka” Katarzyny Szyngiery, „Dybuk” Anny Smolar); za spektakl dyplomowy pt. "Ufo. Kontakt" w reżyserii Iwana Wyrypajewa granym w Teatrze Studio w Warszawie otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi; grał w Teatrze Dramatycznym w Kielcach, Teatrze Ludowym w Krakowie, Teatrze Konsekwentny w Warszawie,Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrze Polskim w Poznaniu; jako reżyser, dramaturg i aktor zrealizował spektakle: „Tajemnicza Kamila” w Teatrze Barakah w Krakowie oraz „Life is cruel, People are bad” w Teatrze Ochoty w Warszawie;

Edyta Januszewska

aktorka, reżyserka, dramaturżka; absolwentka wydziału aktorskiego oraz wydziału reżyserii Akademii Teatralnej Im. A. Zelwerowicza na wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku; otrzymała indywidualną nagrodę aktorską na Festiwalu Teatrów Studenckich w Wilnie za rolę w spektaklu „Chór Trojański” w reżyserii Jakuba Jury; podczas studiów realizowała nowatorskie projekty takie jak: „Narodziny kłamstwa” według Ricky’ego Gervaisa, „Mistrz” według P. T. Andersona czy „Silniejsza” wg Augusta Strindberga; aktorka dramatyczna i komediowa; w grupie odpowiada za część reżyserską i aktorską, ale także służy swą wiedzą na temat teatru lalek, co wzbogaca WOJTKA o inną przestrzeń twórczą; Oprócz swojej działalności w WOJTKU działa w grupie kabaretowej „Jakby Kabaret”. Niedawno wyreżyserowała spektakl „Tylko jeden dzień” w Teatrze Tęcza w Słupsku.

 Joanna Połeć

aktorka, wokalistka; ukończyła PWST w Krakowie; studiuje antropologię kultury na wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego; zagrała w kilku spektaklach teatralnych oraz wzięła udział i współtworzyła serie działań performatywnych; jeszcze przed szkołą teatralną zdobyła Grand Prix na XXVII Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych; po skończeniu studiów poszerza swoje pole zainteresowań nie wybierając standardowej drogi aktorskiej; ukończyła warsztaty pantomimy w Warszawskim Centrum Sztuki Pantomimy i śpiewu białego;

 

Paulina Masiak

aktorka, skrzypaczka, wokalistka; absolwentka wydziału aktorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu drugiego stopnia w klasie skrzypiec. Swoje pierwsze doświadczenia sceniczne zdobywała koncertując solo, z orkiestrą, z chórem „Canzonetta” oraz występując w młodzieżowym zespole tanecznym. Ponieważ sztuka towarzyszyła jej od najjmłodszych lat zdecydowała sie na studia na kierunku Historii Sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tam też rozpoczęła kurs aktorski w Akademii Sztuk Scenicznych. Od zawsze wiązała swoją przyszłość z muzyką jednak jej fascynacja teatrem i sztuką aktorską okazałą się być silniejsza i zdecydowała się na studia na kierunku Aktorskim w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na swoim koncie ma wiele krótkometrażowych produkcji z różnych szkół filmowych w Polsce.

W spektaklu „Zwierzęta” gościnnie wystąpi Jan Rogaliński – aktor dziecięcy uczęszczający do Ogniska Teatralnego przy Teatrze Ochoty w Warszawie. Na swoim koncie ma już udział w spektaklu pt. „Medea” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej w Teatrze Polonia w Warszawie.

Od strony organizacyjno-produkcyjnej wspierają nas Katarzyna Sabak i Olga Balcerzak, które są także odpowiedzialne za naszą identyfikację wizualną i grafikę oraz działania promocyjne.

 

 

WOJTEK jest głównym producentem spektaklu "Zwierzęta". Teatr SOHO udostępnia nam przestrzeń, sprzęt nagłośnieniowy dostępny na sali i oświetlenie, jednak pozostałe koszty związane z przygotowaniem i graniem spektaklu pozostają po naszej stronie.

Zebrane środki wykorzystamy na:

  • wypłaty dla obsługi technicznej spektaklu (oświetleniowiec, akustyk), a także bileterów
  • niezbędne rekwizyty (większość rzeczy staramy się organizować we własnym zakresie lub przy pomocy znajomych, są jednak pewne koszty, których nie możemy ominąć)
  • druk plakatów, ulotek, zaproszeń (mimo, że pewne koszty jesteśmy w stanie zminimalizować współpracując z zaprzyjaźnionymi drukarniami nadal ponosimy koszty papieru i tuszu, dystybucją zajmujemy się sami)
  • koszty związane z obsługą fiskalną (ponieważ jako Stowarzyszenie jeszcze nie prowadzimy działalności gospodarczej korzystamy ze współpracy przy obsłduze finansowej i sprzedaży biletów, koszty te obejmują również wypłatę dla kasjera na każdym spektaklu odzielnie)

Dotychczasowe koszty ponosimy sami, a co więcej nikt z nas nie bierze żadnych pieniędzy za swoją działalność. Od projektu strony, ulotki czy logo przez produkcję spektaklu, scenariusz, aktorów, reżyserię, czas na próby i prace okołoprodukcyjne, montaże filmów, organizację sprzedaży i promocji - wszystko robimy bezkosztowo. W ten sposób udało nam się doprowadzić do premiery spektaklu (21/10/2016).

Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli zagrać następne spektakle w listopadzie, rozkręcić nieco działania promocyjne i dotrzeć do większej ilości Widzów i osób zainteresowanych tematami, jakie spektakl porusza. Wierzymy, że robimy coś dobrego i ważnego, dlatego też liczymy na Wasze zaangażowanie i wsparcie, ale też zapraszamy na spektakl!

Zapraszamy Was wszystkich bardzo, ale to bardzo serdecznie!
Mamy nadzieję, że spektakl będzię piękny.
Wojtek

---------------------------------



Naszym celem jest realizowanie różnorodnych wydarzeń, ale w tej chwili "Zwierzęta" są dla nas najważniejsze. Dla nas jest to temat istotny i chcielibyśmy grać go tak długo, jak długo będzie poruszał widzów i wnosił coś ważnego. Dlatego liczymy, że zebrane środki będziemy mogli wykorzystać przede wszystkim na promocję, która w dalszej perspektywie zaowocuje większą ilością widzów na spektaklu, a w rezultacie szansą na podjęcie kolejnych działań artystycznych.

Mamy pomysł oraz gotowy na scenariusz na kolejny spektakl. Roboczy tytuł to "Dzień Dziecka". W momencie, kiedy spektakl "Zwierzęta" będzie finansował się samoistnie przez sprzedaż biletów, będziemy mogli przekazać pieniądze na działania produkcyjne spektaklu "Dzień dziecka". "Dzień..." to projekt, który powstał już dawno temu i mamy nadzieje, że w końcu uda nam się go zrealizować. Opowiada o wychowaniu, o kłopotach w naszych relacjach z rodzicami. To bardzo szeroki i chyba zawsze trudny temat. Kwestia naszej relacji z rodzicami to bardzo intymna i ważna sprawa. My, patrząc na jej ważność, chwiejność, wyjątkowość chcielibyśmy przypomnieć wszystkim jak bardzo jesteśmy połączeni więzami krwi i jak bardzo wychowanie wpływa na nasze dalsze losy. Jak długo uczymy się tej relacji i jak nierzadko trudno połączyć jej rozwój lub przebieg ze zmianami w naszym życiu.

--------------------------



To informacje dla Ciebie.

W miesiącu spektakl grany jest w setach po 3 spektakle, przewidywana ilość widzów na jednym spektaklu to średnio 70 osób. Miesięcznie 210 osób.

Grupa wiekowa od 20 do 65 lat, wykształcenie średnie i wyższe, zainteresowania tematami prozwierzęcymi, ekologią, kulturą, teatrem. Widzowie zaangażowani społecznie.

Dla głównego sponsora:

Pełna możliwość aranżacji wnętrza daje nieograniczone możliwości ekspozycji brandu, zarówno na rollupach, jak i wkomponowane w samo foyer Teatru SOHO.

Klimat starej Pragi plus nowoczesne podejście do widza połączone z nowatorskim pomysłem nowej grupy teatralnej WOJTEK na poruszenie ważkich tematów nurtujących współczesne społeczeństwo.

Spektakl mający być głosem pokolenia młodych, którzy zaczynają zadawać sobie pytania dotyczące hierarchii  gatunkowej i naszego miejsca, jako ludzi, na jej szczycie.

Pakiet świadczeń:

1.    możliwość zamieszczenia logotypu na wszystkich materiałach drukowanych (ulotka, plakat, afisz)

2.    możliwość zamieszczenia logotypu na standach (rollupach) w foyer Teatru w trakcie grania spektaklu

3.    logotyp i info o sponsorze w kanałach SM spektaklu

4.    podziękowanie ze sceny po premierze (lub zagranym) spektaklu

5.    pakiet zaproszeń dla gości Sponsora (ustalona liczba)

Materiały drukowane dotyczące spektaklu obecne we wszystkich knajpach vege na terenie Warszawy, w knajpach na terenie Pragi, Mokotowa i Centrum,

Info o spektaklu wraz ze wskazaniem logotypu sponsora w kanałach SM fundacji prozwierzęcych współpracujących z grupą teatralną.

Szczegóły do omówienia, jesteśmy otwarci na propozycje.

------------------------------

 

KONTAKT

Konaktujcie się z nami na facebooku lub mailowo: bilety@stronawojtka.pl


Mamy stronę internetową (wersja beta, pracujemy nad tym): stronawojtka.pl


Zapraszamy też na stronę WOJTKA na facebooku:
https://web.facebook.com/wojtektomy/

Możecie też pisać na maila: michuluwanio@gmail.com

 

---------------------------------

 

WOJTEK zaprasza nie tylko na spektakle !

29 października zapraszmy na imprezę pt. "Dziady Dance", którą organizujemy w Teatrze SOHO w Warszawie.

Impreza "Dziady Dance" oraz performance pt. "Czy tym którzy polegli jest teraz smutno?" - wszystko wieczorem w ostatnią sobotę października.
Za konsolą Dj Grzegorz.
Na parkiecie Gustaw Konrad oraz Gustaw i Konrad.
Wojtek zaprasza serdecznie i bezpiecznie!

------------------------------------

NAGRODY dla każdego!

Każdy dostanie coś miłego :)


Jeśli chodzi o zaproszenia na premierę i pozostałe spektakle sprawa jest do załatwienia błyskawicznie, więc nawet godzinę przed spektaklem jesteśmy w stanie się zorganizować.

Co do reszty, proszę dać nam czas i po zakończonej zbióce zajmiemy się wszystkimi upominkami :)

---------------------------------


Ściskamy mocno!

Liczymy na Was!


WOJTEK

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.11.2016 18:06