Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Berobasket

Berobasket

Ostrów Wielkopolski

Skład zespołu: Artur Berkowski (twórca) - programista z zawodu oraz pasji; Wojciech Berkowski - music maker, grafik; Łukasz Wroński - grafik i toromistrz.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2036 PLN z 6000 PLN

29 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

33%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.06.2015.

Speedway Challenge - gra żużlowa

O projekcie

Speedway Challenge to projekt symulatora sportu żużlowego na jaki od dawna czekali wszyscy kibice speedway’a. Chcemy przenieść emocje prawdziwych rozgrywek żużlowych na ekrany smartfonów i tabletów. Celem projektu jest rozszerzenie istniejącej wersji gry dostępnej w serwisie Google Play o nowe tryby: liga, kariera oraz multiplayer. Oprócz tego chcemy udostępnić grę na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone oraz iOS, a także znacząco ulepszyć część graficzną i dźwiękową gry.

Wyobraźcie sobie grę, w której tworzycie od podstaw żużlowca, musicie zadbać o każdy element jego wyposażenia – kask, gogle, rękawice, buty, kewlar. Potrzebujecie również motoru, który musicie wyposażyć w odpowiednie podzespoły: silnik, rama, sprzęgło, opony, łańcuch. Przed Wami trudna decyzja – spróbować swoich sił w klubie ekstraligowym, czy też wybrać słabszy klub. Z jednej strony w lepszym klubie łatwiej o sprzęt, a jeśli ktoś Cię dostrzeże możesz szybko stać się gwiazdą ligi. Z drugiej strony konkurencja jest ogromna i są małe szanse na starty w meczu, a Ty potrzebujesz jazdy by zdobyć doświadczenie oraz pieniądze na lepszy sprzęt. Wybierasz klub z najniższej klasy rozgrywkowej, chcesz walczyć o swoją karierę w meczach ligowych, a nie tylko na treningach. Podpisujesz kontrakt, niewielka gaża, ale wreszcie możesz dosiąść swojego stalowego rumaka i rozpocząć swój pierwszy trening. Gdy już opanujesz i wyczujesz motor podchodzisz do egzaminu na licencję zawodniczą. Udało się, dostajesz się do składu drużyny na pierwszy pojedynek ligowy. Na początku oczywiście nie jest łatwo, rywalizujesz tylko z juniorami, bo na więcej nie pozwala Twój sprzęt. Wiesz jednak, że chcesz więcej, inwestujesz i zaczynasz odnosić coraz lepsze rezultaty.

Otrzymujesz propozycję startów z innych klubów, ale Ty jesteś wierny swojej drużynie i na koniec sezonu cieszysz się awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Stajesz się coraz lepszym zawodnikiem, dostajesz zaproszenia z klubów zagranicznych, startujesz w kilku ligach w jednym sezonie. Terminarz masz napięty, ponieważ próbujesz swoich sił również w zawodach indywidualnych. Najpierw zdobywasz mistrzostwo kraju juniorów, by w kolejnym sezonie sięgnąć po seniorski tytuł. Żużlowy świat stoi przed Tobą otworem! Marzenia? My wiemy, że możemy je zrealizować!

Speedway Challenge to jak dotąd najlepszy symulator żużlowy na aplikacje mobilne. Dostępny jest na urządzenia z systemem Android i można go pobrać za darmo ze sklepu Google Play tutaj. Nad grą pracuje trójka fanatyków speedway'a tworząc grę w czasie wolnym od pracy i obowiązków. Aplikacja już w tej chwili osiąga bardzo dobre wyniki. Możemy pochwalić się ponad 25 tysiącami pobrań oraz rewelacyjnymi opiniami użytkowników.

Przykładowe komentarze dostępne na stronie gry w serwisie Google Play:

 • „Polecam. Świetna gra. Powodzenia w dalszym tworzeniu :)” - Mateusz Guła 9 mar 2015 o 08:26
 • „Rewelacja dla fanow zuzla” - Krzysztof Gil 7 mar 2015 o 11:53
 • „The best speedway game ever” (tłum. „Najlepsza gra żużlowa w historii”) - brad md 1 mar 2015 o 12:50
 • „świetna aplikacja i co chwilkę jakieś nowości szacun dla Was” - Daniel Defitowski 31 sty 2015 o 16:57
 • „Отличная игра!! Спасибо за хорошую игру!!!” (tłum. „Świetna gra !! Dziękuję za dobrą grę !!!”) - Санкин Алексей 1 sty 2015 o 18:55
 • !! Best speedway simulator, even on pc is nothing better!” (tłum. „!! Najlepszy symulator żużlowy, nawet na PC nie ma nic lepszego!”) - Crazyy Mik 7 gru 2014 o 22:37

 

To pokazuje, że to co robimy trafia w gusta pasjonatów speedway'a. Gra jest pobierana nie tylko przez Polaków. Stanowią oni nieco ponad 60% użytkowników, pozostałe 40% pobrań gry pochodzi ze 122 różnych państw całego świata!

Jesteśmy dumni z tego, że gra cieszy się tak dużą popularnością, a jednocześnie jesteśmy dumni, że stworzyliśmy ją My – Polacy! Nie chcemy jednak zwalniać tempa, marzymy o tym, aby polski produkt dalej tak świetnie się rozwijał. Zdajemy sobie sprawę, że brakuje jeszcze wielu funkcjonalności, aby określić Speedway Challenge mianem gry kultowej. Grę tworzymy bez żadnego wsparcia finansowego w czasie wolnym od pracy.

Jesteśmy przekonani, że dzięki Waszemu wsparciu i naszej ciężkiej pracy jesteśmy w stanie dać Wam produkt na który tak długo czekaliście! Wiele z nowych funkcjonalności mamy już rozwiązanych w głowie i potrzeba „tylko” czasu, a co za tym idzie dodatkowych funduszy, aby wcielić je w życie.

Speedway Challenge to gra żużlowa przedstawiona w widoku dwuwymiarowym. Największym atutem gry jest realistyczny model jazdy na motocyklu żużlowym, który został przetestowany przez zawodników na co dzień ścigających się na żużlu. To dzięki niemu rozgrywka daje tyle radości, a wirtualne biegi są równie emocjonujące jak te w rzeczywistości! Mnogość dostępnych zespołów oraz duża baza zawodników o zróżnicowanych umiejętnościach gwarantuje solidną dawkę emocji.

Ważnym elementem gry jest charakterystyka torów – na każdym torze jeździ się inaczej i trzeba obierać inny tor jazdy, by wygrywać. Póki co Speedway Challenge oferuje następujące tryby gry:

 • Turniej indywidualny („Tournament”) – wybierz swojego ulubionego zawodnika i spróbuj zwyciężyć nim w jednym z dostępnych turniejów: Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski juniorów, Mistrzostwa Wielkiej Brytanii, Mistrzostwa Australii, Mistrzostwa Danii, Mistrzostwa Szwecji, Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Świata juniorów.
 • Mecz drużynowy („Match”) – wybierz zespół i spróbuj pokonać przeciwnika w meczu żużlowym na zasadach polskich, angielskich, szwedzkich lub międzynarodowych. Przed meczem możemy ustalić wyjściowy skład, a w trakcie meczu egzekwować rezerwy zwykłe oraz taktyczne.
 • Wyzwanie („Challenge”) – dostępne są różne wyzwania o zróżnicowanym poziomie trudności pozwalające na rywalizację w turniejach indywidualnych lub też drużynowych. Są to pamiętne wydarzenia z przeszłości lub elektryzujące pojedynki, które dopiero mają nastąpić.
 • Mecz Bluetooth („Bluetooth Match”) – wybierz zespół i graj ze swoim kolegą wykorzystując do tego technologię Bluetooth. Możecie grać w jednej drużynie lub też przeciwko sobie, aby przekonać się kto naprawdę jest lepszy. Tryb ten jest swojego rodzaju „przygotowaniem” pod mecze rozgrywane przez Internet.

Chcielibyśmy, aby w grze występowali żużlowcy o prawdziwych nazwiskach, a zespoły miały prawidłowe nazwy, barwy oraz herby klubowe. Brakuje kilku torów z pierwszej i drugiej ligi polskiej oraz wielu torów z lig zagranicznych. Do poprawy jest również grafika oraz animacja żużlowca w trakcie biegu. Chcielibyśmy udostępnić grę na inne urządzenia mobilne: urządzenia pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego iOS oraz Windows Phone. W Speedway Challenge potrzebna jest również obsługa innych języków – w tej chwili dostępny jest tylko język angielski. Kolejną rzeczą, która aktualnie nas nie satysfakcjonuje jest dźwięk i muzyka, które też chcielibyśmy poprawić. Oprócz tego należy dodać brakujące tryby rozgrywki:

  • Tryb ligi – wybierz dowolny zespół i spróbuj sięgnąć nim po mistrzostwo kraju. Co najmniej trzy ligi do wyboru: polska, angielska lub szwedzka. Podstawowe funkcjonalności: dysponowanie budżetem, transfery zawodników, kontrolowanie jednego zawodnika z zespołu w każdym biegu.
  • Tryb kariery – stwórz zawodnika i przejdź kolejne szczeble kariery – od licencji zawodniczej po Mistrzostwo Świata. Podstawowe funkcjonalności: zarządzanie prywatnym budżetem, kupno sprzętu, jazda w zawodach drużynowych i indywidualnych, możliwość jazdy w kilku ligach z różnych krajów w jednym sezonie.

 • Tryb online – rywalizuj z kolegami w wirtualnym meczu lub zawodach indywidualnych. Spróbuj swoich sił w oficjalnych mistrzostwach Speedway Challenge ścigając się z ludźmi z całego świata.

Brakujące funkcjonalności rozdzieliliśmy na następujące zadania do zrealizowania, tak aby łatwiej można było śledzić postęp wykonywanych prac:

 1. Tory polskich zespołów pierwszo i drugoligowych
 2. Tutorial (mechanizm treningu oraz łatwy tor treningowy)
 3. Tory angielskich zespołów ekstraligowych
 4. Nowe wyzwania w trybie Challenge
 5. Ładniejsza grafika i animacja motocykla żużlowego
 6. Dodatkowe wersje językowe (w tym język polski, duński i niemiecki)
 7. Tory szwedzkich zespołów ekstraligowych
 8. Tryb ligi w podstawowej wersji: możliwość odjechania jednego sezonu w lidze polskiej, kontrolowanie jednego zawodnika w każdym biegu, tabela ligowa
 9. Lepsze dźwięki motoru oraz muzyka, dodatkowe dźwięki kibiców
 10. Pozostałe tory szwedzkie i angielskie
 11. Udostępnienie Speedway Challenge w AppStore
 12. Rozszerzenie trybu ligi o ligę angielską i szwedzką
 13. Dodatkowe tory świata
 14. Zaawansowane statystyki zawodników i zespołów w trybie ligowym
 15. Rozszerzenie trybu ligowego: transfery, zarządzanie budżetem, możliwość odjechania większej ilości sezonów
 16. Bonusowe tory (typu Świętochłowice)
 17. Tryb multiplayer: graj online z innymi graczami
 18. Przygotowanie do trybu kariery: tworzenie zawodnika, kupno elementów wyposażenia i motocykla
 19. Speedway Challenge na Windows Phone
 20. Tryb kariery: przygotowanie zawodnika, trening, egzamin licencyjny, wybranie pojedynczego zespołu
 21. Tryb multiplayer: zagraj w mistrzostwach Speedway Challenge!
 22. Tryb kariery: możliwość jazdy w innych ligach równolegle oraz w zawodach indywidualnych

Nasz team liczy trzy osoby: dwóch fanatyków żużla z Ostrowa i jeden z Grudziądza. Nikt z nas nie boi się podjęcia wyzwań, nawet tych, które początkowo wydają się niemożliwe do zrealizowania.

Artur Berkowski (Prezes)

29 lat. Główny twórca gry, koder, założyciel grupy tworzącej Speedway Challenge. Od wielu lat marzący o stworzeniu gry, która spełniłaby oczekiwania najzagorzalszych fanów czarnego sportu. Zainteresowania: sport, programowanie. Główny programista gry.

 

Wojciech Berkowski (vice Prezes)

34 lata. Dwie pasje: muzyka i żużel. "Na szlakę" chodzi od 6 roku życia. W dzieciństwie jedną z ulubionych zabaw była gra w kapsle – oczywiście w żużel! W Speedway Challenge razem z bratem obmyślają nowe funkcjonalności, tak by sprawiały jak najwięcej radości graczom. Trzyma pieczę nad merytoryczną zawartością gry, zajmuje się także muzyką, efektami dźwiękowymi i po trochu grafiką.

Łukasz Wroński (Grafik i toroMISTRZ)

Siedemnastoletni chłop z Grudziądza - grafik. W teamie od sierpnia 2014 roku. Grafiką zaczął się interesować w wieku 12 lat, kiedy dołączył do twórców gry „Speedway Turbo Sliders”. W Speedway Challenge zajmuje się tworzeniem grafiki toru oraz układaniem nawierzchni. Poniżej mała próbka jego umiejętności:

Do naszej trójki dochodzi grupa około 10 testerów, którzy cały czas pracują nad tym, aby aplikacja miała jak najmniej błędów. Jest to również nasza kopalnia pomysłów, którymi codziennie nas zalewają. Dziękujemy im z tego miejsca za pracę i zaangażowanie w projekt. Poświęcają swój wolny czas za darmo, bez żadnych gratyfikacji finansowych, aby gra Speedway Challenge była jak najlepsza. Do grupy należą: Konrad Kubiś, Jakub Psikus, Tomasz Psikus, Mateusz Chodzyński, Red, Michał Krzywda, Maciek Sondaj, Mariusz Strohschein.

Główny próg finansowy: Tryb ligi - wersja podstawowa (do punktu nr 8 włącznie) – 6000zł

Progi dodatkowe:

 • Speedway Challenge w AppStore (do punktu nr 11 włącznie) – 10000zł
 • Tryb ligowy w pełnej wersji (do punktu nr 15 włącznie) – 14000zł
 • Trybu multiplayer - wersja podstawowa (do punktu nr 17 włącznie) – 18000zł
 • Speedway Challenge na Windows Phone (do punktu nr 19 włącznie) – 22000zł
 • Tryb kariery (do punktu nr 20 włącznie) – 26000 zł
 • Pełny tryb multiplayer (do punktu nr 21 włącznie) – 30000zł
 • Pełny tryb kariery (do punktu nr 22 włącznie) – 34000zł

 • Licencja na oryginalne nazwiska zespołów i barwy klubowe zawodników (opcjonalnie)
 • Oprogramowanie
 • Licencja deweloperska AppStore
 • Komputer pracujący pod systemem Mac OS X w celu utworzenia gry na iOS
 • Sprzęt do testowania gry - telefony i tablety
 • Serwer do rozgrywek sieciowych
 • Sprzęt do nagrywania dźwięku
 • Tłumaczenia wersji językowych (język duński, szwedzki, niemiecki)

Śledź postęp prac na naszym Facebookowym profilu tutaj

Zobacz naszą stronę internetową tutaj

Obserwuj nas na Twitterze tutaj

Masz pytania, wątpliwości? Napisz do nas: berobasket@gmail.com

Media o Twoim projekcie:

Speedway Challenge – fantastyczny projekt

www.przegladzuzlowy.pl | 2015-06-15

Speedway Challenge to projekt symulatora sportu żużlowego na jaki od dawna czekali wszyscy kibice speedway’a. „Chcemy przenieść emocje prawdziwych rozgrywek żużlowych na ekrany smartfonów i tabletów” – to słowa prezesa całego projektu Artura Berkowskiego.

Pomóż rozwijać symulator sportu żużlowego!

www.zuzelend.com | 2015-05-16

Twórcy gry żużlowej na Androida Speedway Challenge zbierają środki na dalszy rozwój projektu. Właśnie wystartowała kampania crowdfundingowa na portalu PolakPotrafi.pl

Jeśli kochasz żużel to musisz sprawdzić i wspomóc tę grę – Speedway Challenge Żużel

antyapps.pl | 2015-05-15

Piłka nożna może być określana mianem ‚sportu narodowego Polaków’, ale to polska liga żużlowa oraz reprezentacja naszego kraju na żużlu są lepszymi powodami do dumy w ostatnim czasie. Nic więc dziwnego, że świetne gry symulujące tę dyscyplinę powstają w naszym kraju, a Speedway Challenge Żużel może być jedną z nich.

Speedway Challenge Żużel - Gra 2d Android

www.smartmaniak.pl | 2015-02-06

Obowiązkowy tytuł dla fanów czarnego sportu, rewelacyjna gra, która jest stale rozwijana. Zostań jednym z zawodników, uczestnicz w meczach ligowych, a to tylko namiastka tego ...

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.06.2015 18:06