Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Katarzyna Kostrzewa

Katarzyna Kostrzewa

Katowice

Katarzyna Kostrzewa ukończyła PWST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w 2011 roku. Od tamtego czasu aktywnie działa na scenach teatralnych w całej Polsce: Teatrze Śląskim w Katowicach, Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, warszawskim Capitolu czy jak ostatnio, w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Współtworzony przez nią, jeszcze w czasach studenckich, spektakl „Projekt: 3 Siostry” zdobył wiele wyróżnień i nagród na festiwalach w całej Polsce i za granicą, w tym na Roma Teatro Festival w Rzymie oraz Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Moskwie. Spektakl „Piąta strona świata” w jej choreografii został uznany najlepszym spektaklem w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 roku.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2525 PLN z 2500 PLN

74 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.12.2014.

Premiera spektaklu Smutki Tropików

O projekcie

Naszym celem i marzeniem było zorganizowanie premiery spektaklu „Smutki Tropików”, która odbyła się 24 listopada w Teatrze Rozbark w Bytomiu. Było to możliwe dzięki dużemu „kredytowi zaufania” jakim obdarzyli nas ludzie z zewnątrz, teraz jednak jesteśmy zobowiązani ten kredyt spłacić.

 

 

Spektakl "Smutki Tropików" na podstawie dramat Mateusza Pakuły powstał jako niezależna produkcja teatralna. Reżyserką przedsięwzięcia jest Katarzyna Kostrzewa, choreografem Mikołaj Karczewski, w skład obsady wchodzą absolwenci i studenci Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie.

 

Będąc młodymi, pełnymi pasji artystami, pragniemy dzielić się naszymi umiejętnościami i wrażliwością. Wierzymy, że spektakl, który stworzyliśmy wnosi coś ważnego i rozwojowego do współczesnej sztuki teatralnej i tanecznej. Oryginalne, w naszym przekonaniu, łączenie na scenie ruchu i słowa, jest największym atutem naszego projektu, który – jak wierzymy – wpływa na wyjątkowość naszej interpretacji tekstu młodego dramaturga Mateusza Pakuły.

 

Nasza praca nad spektaklem rozpoczęła się w czerwcu bieżącego roku i właśnie dobrnęła do finału, z czego bardzo się wszyscy cieszymy. Do jego stworzenia zaangażowaliśmy mnóstwo sił, czasu i emocji. Jest to nasza prywatna inicjatywa, nie finansowana przez żadną instytucję i nie będąca pod skrzydłami żadnego zawodowego ośrodka kultury. Tym bardziej jesteśmy z siebie dumni, że udało się nam dotrzeć aż tutaj. Jesteśmy już bardzo blisko zwieńczenia naszych działań i zrealizowania marzeń i dlatego zwracamy się do was o pomoc.

 

Zebrane środki pozwolą nam sfinansować tę premierę, a więc opłacenie obsługi technicznej (akustyka, elektryka) sceny, pionu promocyjnego, wydruki plakatów, opłaty z tytułu praw autorskich, opłacenie profesjonalnego nagrania DVD z premiery. Ta ostatnia z wymienionych korzyści – płyta DVD z nagraniem premierowego spektaklu – ma dla nas największą wartość, ponieważ stanie się dla nas biletem do dalszej eksploatacji spektaklu – jako główny materiał sprzedażowy naszej pracy. To z kolei pozwoli nam zrealizować największe i najważniejsze dla nas marzenie: dzielenie się naszą pracą z innymi.

 

 

 Możecie również śledzić Nas na Naszej oficjalnym fanpage'u na facebook'u:

 

FANPAGE spektaklu "SMUTKI TROPIKÓW"

 

 

UWAGA, UWAGA, UWAGA:

Kto wesprze Nasz projekt za kwotę 75+, dostanie torbę z logo Naszego spektaklu! A wygląda ona tak:

 

Wygląda bosko, nieprawdaż? 

OBSADA

Tu możecie Nas bliżej poznać, ale nie będziemy Was zanudzać Naszymi biografiami:

Olga Korcz – Studentka V roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Chrzanowie (klasa fortepianu) oraz Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gliwicach, z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.  Obecnie gra w spektaklu "Zorba" (reż. Witold Mazurkiewicz) w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

 

Katarzyna Kostrzewa -  W 2011 roku ukończyła PWST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca. Aktorka i choreograf. Aktywnie działa na scenach teatralnych w całej Polsce: Teatrze Śląskim w Katowicach, Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, warszawskim Capitolu, Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, współpracując z czołowymi twórcami polskiego teatru. Spektakl „Projekt: 3 Siostry”, który jest jej debiutem reżyserskim i choreograficznym, zdobył wiele wyróżnień i nagród na festiwalach w całej Polsce i za granicą.

 


Angelika Tomasiak
– Student ostatniego roku na Wydziale Teatru Tańca PWST w Krakowie. Absolwent Wydziału Filologii Polskiej w Kolegium Nauczycielskim we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywał w pracy z choreografami: Kayą Kołodziejczyk, Katarzyną Chmielewską oraz Anną Piotrowską.


Kamil Bończyk
– Student V roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Absolwent rocznego studium aktorskiego "Lart studiO" w Krakowie. Debiutował w 2007 roku rolą Jasia/Kurta w spektaklu „Jaś i Małgosia, czyli ogień w głowie”, za którą otrzymał nagrodę aktorską na XXV Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych. W 2008 roku wziął udział w etiudzie filmowej pt. „Przez Szybę” w reż. Igora Chojny.

 


Wojciech Chowaniec – Student V roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Przed uczelnią tańczył taniec butoh. Współpracował z Teatrem Nowym w Krakowie oraz Krakowską Operą Kameralną. Obecnie gra w spektaklu "Ptaki-Dziwaki" ( reż. Daria Woszek ) oraz "Livietta et Tracollo" ( reż. Wacław Jankowski)


Adrian Koszewski – Student ostatniego roku na Wydziale Teatru Tańca PWST w Krakowie. Absolwent Wydziału Filologii Polskiej w Kolegium Nauczycielskim we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywał w pracy z choreografami: Kayą Kołodziejczyk, Katarzyną Chmielewską, Anną Piotrowską oraz reżyserką Agatą Dudą-Gracz.

 

Mikołaj Karczewski - W 2012 roku ukończył PWST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca. Obecnie tancerz w duńskim zespole Granhøj Dans Company. W Polsce współpracuje z teatrami: Polskim w Bielsku-Białej, Łaźnia Nowa z Krakowa, Teatrem Rozrywka z Chorzowa. Od 2013 roku wykładowca tańca współczesnego na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu .

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.12.2014 13:01