Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

PG Smoki Północy

PG Smoki Północy

Gdańsk

Jesteśmy organizacją zrzeszającą ludzi, którym bliska jest idea prowadzenia aktywnego stylu życia poprzez uprawianie sportu drużynowego – Smoczych Łodzi. Stowarzyszenie istnieje od listopada 2011 roku.

Jesteśmy jednym z najmłodszych klubów smoczych łodzi w Polsce, lecz rozwijamy się niezwykle szybko, o czym świadczą nasze osiągnięcia sportowe, i nie tylko. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zawodników, trenera, zarządu i partnerów możemy chwalić się licznymi sukcesami. Realizujemy nasze cele czerpiąc radość ze sportu i rywalizacji, satysfakcję z pomagania innym i dobrą energię ze spotkań z członkami drużyny.

PG Smoki Północy to drużyna z ogromnym potencjałem. Zrzesza wspaniałych, inteligentnych ludzi, pełnych pasji, humoru i chęci do robienia czegoś wielkiego!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5352 PLN z 5000 PLN

125 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.07.2015.

POLKI POTRAFIĄ! – Mistrzostwa Europy Smoczych Łodzi

O projekcie

Celem naszego projektu jest realizacja marzenia o udziale w Klubowych Mistrzostwach Europy Smoczych Łodzi we Francji, gdzie pragniemy obronić tytuł Wicemistrzyń Europy, a nawet zawalczyć o upragnione złote medale. Chcemy reprezentować nasz kraj i wszystkich Polaków na międzynarodowych zawodach i sprawić, byście byli z nas dumni!

 

Wyobraź sobie 10 metrową łódź, napędzaną siłą mięśni 10-cio osobowej damskiej załogi, poruszającej się przy rytmicznych dźwiękach bębna... Słychać szum wody rozcinanej przez smukłą łódź z widoczną już z oddali drapieżną głową smoka na dziobie. Równomierne uderzenia wioseł z szelestem rozcinają taflę wody. Eksplozja kropel rozprasza promienie słońca osiadając na niestrudzonych w wysiłku ciałach załogi.

Jesteśmy amatorską drużyną Smoczych Łodzi, powstałą 3 lata temu w Trójmieście z inicjatywy kilku zapaleńców, którzy podzielili się swoją pasją z otaczającym ich światem, tworząc zgraną, sportową ekipę. Idea stworzenia klubu zrodziła się na uczelni - Politechnice Gdańskiej, która zakupiła dla klubu sprzęt sporotwy i umożliwiła korzystanie z obiektów sportowych. Uczelnia więc dała nam możliwość tworzenia drużyny, która teraz jest jest potęgą w Polsce! Dzięki wspólnej determinacji i ciężkiej pracy nasza drużyna osiąga coraz bardziej spektakularne sukcesy sportowe, równolegle wywierając nieoceniony wpływ na życie codzienne każdego z jej zawodników.

Dotychczasowe sukcesy udało nam się zrealizować własnymi nakładami finansowymi, jednak tym razem koszty wyjazdu na zawody przekraczają nasze możliwości. Dlatego prosimy Cię o dołączenie do naszego projektu!

Twój udział w projekcie pomoże nam spełnić marzenie o międzynarodowym sukcesie sportowym, a ponadto pomoże w propagowaniu tej wyjątkowej dyscypliny sportowej - zwłaszcza wśród kobiet. Daje szansę również Tobie - na zdobycie ciekawych nagród (przejażdżki smoczą łodzią po gdańskich kanałach, smocze wiosło, fajne gadżety) oraz na przeżycie tego wszystkiego razem z nami! Nie prosimy jedynie o wsparcie finansowe, chcemy, abyś przez cały czas trzymał za nas kciuki, przeżywał razem z nami sportowe emocje i czuł dumę ze zwycięstwa Polski na międzynarodowych zawodach!

Nasz klub to nie tylko załoga kobieca - jesteśmy częścią drużyny, w której trenuje blisko 50 osób, reprezentujących klub również w kategoriach męskich i mieszanych. Jednak to, co jest dla nas ważne, to pokazanie dyscypliny Smoczych Łodzi nie tylko jako domeny męskiej.

OBEJRZYJ FILMIK O NASZEJ DRUŻYNIE: KLIKNIJ

ORAZ NASZ ZESZŁOROCZNY OBÓZ SPORTOWY: KLIKNIJ

 

Klubowe Mistrzostwa Europy Smoczych Łodzi odbywają się co 2 lata i są organizowane przez Europejską Federację Smoczych Łodzi. W tym roku będzie to już 16 edycja takich zawodów. Rywalizacja trwać będzie trzy dni – od 31 lipca do 2 sierpnia. Każdy dzień to nowe wyzwania dla zawodników – pierwszego dnia załogi ścigają się na najdłuższym dystansie liczącym 2000 m. Jest to bardzo widowiskowa konkurencja, w której drużyny startują po sobie z kilkunastosekundowym opóźnieniem i płyną dystans z trzema nawrotami (4 x 500 m), co powoduje liczne mijania, zalania falą przeciwnika czy wywrotki na zakrętach. Kolejny dzień to rywalizacja na dystansie 500 m, ostatniego dnia odbywają się wyścigi sprinterskie na dystansie 200 m. Tegoroczne zawody rozgrywane będą we francuskim Divonne les Bains, na pięknym torze regatowym.

Zobacz jak wygląda dystans 200 m w wykonaniu naszej drużyny mixed na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata we Włoszech (na tej łodzi zasiadamy również my!):

https://www.youtube.com/watch?v=J_FswslWEfs

 

Na co dzień matki, żony, studentki i poważne kobiety pracy. Wieczorem - sportsmenki poświęcające czas i uwagę ciężkiemu treningowi, wspólnie zasiadające na łodzi, by w pocie i zmęczeniu walczyć o przybliżenie drużyny do upragnionego sukcesu. Jest to trudna próba kompromisu pomiędzy domowymi i zawodowymi obowiązkami, a złożonym planem treningowym. Mimo przeciwnościom udaje nam się jednak pogodzić te dwie sfery.

Jak to robimy? Choć każdą z nas motywuje inny czynnik, to jednak przyświecają nam wspólne cele.

 

 

Nasza drużyna to nie tylko sport i walka o zwycięstwa - to również przyjaźnie, budowanie wspólnoty, a także działania poza sferą treningową - promowanie zdrowego stylu życia oraz angażowanie się w lokalne inicjatywy na rzecz potrzebujących.

 

 

Nasze pierwsze sukcesy pozwoliły nam uwierzyć w to, że determinacją i ciężką pracą jesteśmy w stanie osiągnąć podium! Do tej pory nasz klub może pochwalić się następującymi osiągnięciami:

SUKCESY SPORTOWE:

Na Mistrzostwach Polski w 2014 roku po raz pierwszy w historii klubu zdobyliśmy Mistrzostwo Polski. I to trzykrotnie!

  • 1 miejsce - kategoria senior mikst, 200m (12 mężczyzn, 8 kobiet)
  • 1 miejsce - kategoria senior open, 200m (20 mężczyzn)
  • 1 miejsce - kategoria senior mikst, 500m (12 mężczyzn, 8 kobiet)

 

W Polsce nasza damska osada jest niedościgniona i w rywalizacji damskiej

osiąga stale pierwsze miejsca!

 

 

Jednak  to Wicemistrzostwo Europy to póki co najdumniej brzmiący tytuł, jaki zdobyliśmy. Jest to zasługa damskiej osady naszego klubu, która w 2013 roku na Klubowych Mistrzostwach Europy zdobyła 2 miejsce na dystansie 200 m na małych łodziach, a także brązowe medale na dystansie 500 m.

 

Z kolei jednym z naszych najważniejszych osiągnięć było 7 miejsce na Klubowych Mistrzostwach Świata 2014 w kategorii premier mixed, zarówno na 200 m, jak i 500 m. To osiągnięcie jest niezwykłe, jak na klub z tak krótką historią. Dodatkowo byliśmy pierwszą w historii ekipą z Polski, która pojawiła się na tak wielkich zawodach w najbardziej prestiżowej kategorii premier mixed, czyli mieszanej (12 mężczyzn, 8 kobiet).

 

SUKCESY MEDIALNE:

Jednak sukcesy sportowe to nie wszystko. Niedawno jako drużyna zaistnieliśmy także w mediach, więc może już o nas słyszałeś:

Mieliśmy okazję pojawić się w mediach na całym świecie, telewizja, radio, internet i prasa w różnych krajach zachwycały się naszym filmikiem z zawodów. Dzięki temu cały świat mógł poznać nasz klub i zaczął go rozpoznawać. To między innymi obecność na takich zawodach jak Mistrzostwa Świata czy Europy pozwalają nam na taki duży, światowy rozgłos.

 

Naszym marzeniem, ale i realnym celem jest reprezentowanie Polski na klubowych zawodach najwyższej rangi i zawalczenie tam o mistrzostwo Europy w kategorii women na małych łodziach. Do tej pory udało nam się w 2013 roku zdobyć srebro oraz brąz na Mistrzostwach w Niemczech; dwa sezony wytężonych treningów pozwalają nam jednak wierzyć, że złoto jest w zasięgu naszych rąk (i wioseł!).

 

Celem przewodnim naszej drużyny jest ukazanie dyscypliny, jaką są smocze łodzie, z perspektywy niepowtarzalnego sportowego doświadczenia, którego udziałem może stać się każdy, niezależnie od wieku, płci i umiejętności. Każdorazowy sukces sprawia, że popularność smoczych łodzi wzrasta, kolejne osoby decydują się zasilić nasze szeregi oraz wpisać aktywność na świeżym powietrzu na stałe do swojego życia. Może i Ty złapiesz bakcyla - Twoja wpłata da Ci szansę na spróbowanie tego, co my tak bardzo kochamy!

Ważne jest dla nas również, by zauważono Polskę na arenie międzynarodowej, tym bardziej, że szanse naszej osady na medal są realne!

Twoje wsparcie to nasza przepustka.

Chcemy pokazać, że Polak (Polka!) potrafi!

Chcemy, żebyś był dumny z Polaków!

 

 

Twoje wsparcie pozwoli nam pokryć koszty opłaty startowej, która wynosi 85 EUR od zawodniczki, co daje łączną kwotę około 4 500 zł za naszą kobiecą drużynę. Jeśli uda nam się zebrać więcej niż 100%, uzyskane środki przeznaczymy w całości na wyjazd - całkowity koszt naszego wyjazdu na osobę wynosi około 2000 zł, dlatego też pracujemy, odkładamy, oszczędzamy, aby móc pojechać na Mistrzostwa Marzeń.

Sumaryczny koszt wyjazdu naszej damskiej drużyny to 24 000 zł. Wszystkie pieniądze powyżej 5000 zł do kwoty 10 000 zł zostaną przeznaczone na noclegi we Francji dla każdej z nas. Jeśli będziecie dla nas tak hojni i wesprzecie nas w sumie kwotą większą niż 10 000 zł - pieniądze te przeznaczymy na transport do Francji, a w ostatniej kolejności na wyżywienie.

 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz projekt, wybierz dla siebie nagrodę po prawej stronie ekranu i przelej pieniądze.
Serdecznie dziękujemy za Twój udział w spełnieniu naszych sportowych marzeń i celów! 

 

 

Chcesz poznać nas lepiej? Skontaktuj się z nami przez e-mail: smokipolnocy@gmail.com lub zajrzyj tu:

www.smokipolnocy.pl

 

www.facebook.com/PGSmokiPolnocy

 

www.youtube.com/user/SmokiPolnocy

 

 

 

NASI PARTNERZY:

           

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.07.2015 18:06