Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

KS Spójnia

KS Spójnia

Warszawa

Drużyna Smoczych Łodzi z Klubu Sportowego Spójnia Warszawa powstała w 2004 roku z inicjatywy kilku zapaleńców, byłych kajakarzy i kanadyjkarzy z klubów sportowych z Warszawy - Skry, Marymontu, Drukarza, WTW oraz Spójni. W 2011 roku z potrzeby dalszego rozwoju drużyny zawodnicy utworzyli Stowarzyszenie Spójnia Smocze Łodzie. Głównym celem drużyny jest podnoszenie sportowych umiejętności i osiąganie jak najlepszych wyników, a także promocja smoczych łodzi w Polsce. Drużyna uczestniczy w wielu wyścigach w Polsce i na Świecie reprezentując klub Spójnia Warszawa osiągając liczne sukcesy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

619 PLN z 9000 PLN

15 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

6%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2014.

WYJAZD NA Mistrzostwa Świata SMOCZYCH ŁODZI

O projekcie

WYJAZD NA MŚ SMOCZYCH ŁODZI

Pomóż Polakom pojechać na Mistrzostwa Świata w Smoczych Łodziach!!!

CEL PROJEKTU

Wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Smoczych Łodziach, które odbędą się w Poznaniu w ostatni weekend sierpnia. Tegoroczne wpisowe dla reprezentacji Polski wynosi 9 000zł, właśnie na to chcielibyśmy przeznaczyć zebrane z Waszą pomocą pieniądze.

Już za 8 lat dyscyplina sportowa Smoczych Łodzi pojawi się na olimpiadzie, dlatego promujmy i wspierajmy ten sport!KIM JESTEŚMY

Drużyna Smoczych Łodzi z Klubu Sportowego Spójnia Warszawa powstała w 2004 roku z inicjatywy kilku zapaleńców, byłych kajakarzy i kanadyjkarzy z klubów sportowych z Warszawy - Skry, Marymontu, Drukarza, WTW oraz Spójni. W 2011 roku z potrzeby dalszego rozwoju drużyny zawodnicy utworzyli Stowarzyszenie Spójnia Smocze Łodzie. Głównym celem drużyny jest podnoszenie sportowych umiejętności i osiąganie jak najlepszych wyników, a także promocja smoczych łodzi w Polsce. Drużyna uczestniczy w wielu wyścigach w Polsce i na Świecie reprezentując klub Spójnia Warszawa osiągając liczne sukcesy.NASZE OSIĄGNIĘCIA

Zawodnicy Spójni są trzonem reprezentacji Polski na międzynarodowych zawodach tj.  Mistrzostwa Europy, czy Mistrzostwa Świata. Jako klub biorą udział w Klubowych Mistrzostwach Europy.

•   Smoki ze Spójni są Mistrzami Świata (2007, 2008)
•   Mistrzami Europy (2010, 2011)
•   Mistrzowie Polski (2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011,2012, 2013, 2014)

Aktualnie ponad 50 osób aktywnie uczestniczy w treningach oraz zawodach. Zawodnicy trenują na Kanale Żerańskim w Warszawie.NA CO ZOSTANĄ PRZEZNACZONE ZDOBYTE FUNDUSZE

9 000 zł – wpisowe na Mistrzostwa Świata. Z reprezentacji Polski na     Mistrzostwa jedzie 30 osób, wpisowe od jednej osoby to koszt 75 euro

15 000 zł – koszty strojów reprezentacji

20 000 zł – koszty dojazdu oraz pobytu całej reprezentacji PolskiO SMOCZYCH ŁODZIACH:

HISTORIA
W Chinach wyścigi smoczych łodzi upamiętniają wielkiego poetę patriotę Qu Yuan. Jako urzędnik na dworze króla państwa Chu, opowiadał się za zawiązaniem unii państw mającą stawić czoła potędze rosnącego w siłę Qin. Na skutek intryg snutych przez przeciwników tej unii został zmuszony do opuszczenia dworu i udał się na wygnanie. W roku 278 p.n.ee, utopił się w odmętach rzeki Miluo. Okoliczni mieszkańcy, usłyszawszy o jego śmierci, próbowali znaleźć i pochować jego ciało, przeszukując na łodziach wody rzeki – jednak bezskutecznie.

TERAŹNIEJSZOŚĆ:
Od lat osiemdziesiątych XX wieku wyścigi smoczych łodzi zaczęły zyskiwać na popularności na całym świecie – począwszy od Ameryki Północnej i Europy Zachodniej. Szybko też przekształciły się w jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportu. Międzynarodowa Federacja Smoczych Łodzi grupuje ponad 50 federacji narodowych, a liczba uprawiających ten sport osób szacowana jest na kilkadziesiąt milionów. Jako najbardziej zespołowy z popularnych sportów wodnych – jest szczególnie ceniony przez szkoły, duże firmy i inne instytucje pragnące integrować swoich pracowników. W Polsce regularnie trenuje ponad pięciuset zawodników, w tym ponad trzystu posiada klasę sportową.

ZASADY:
Na oficjalnych zawodach na smoczej łodzi jest 20 wioślarzy oraz bębniarz i sternik. Rywalizacja toczy się z reguły na dystansach 200m, 500m, 1000m i 2000m. Coraz częściej rozgrywane są wyścigi długodystansowe różnej długości. Łódź płynie wówczas z prędkością kilkunastu kilometrów na godzinę. Najczęściej spotykane kategorie: open, mikst (min. 8 kobiet w osadzie). Osady juniorów złożone mogą być z zawodników w wieku 11–18 lat, zaś osady w kategorii Senior – powyżej lat 40. Obok kategorii sportowych rozgrywa się też wyścigi w kategorii Fun, w których startują osady złożone z pracowników firm i innych instytucji, uprawiających ten sport rekreacyjnie.


Więcej o nas na:
FB: https://www.facebook.com/smokiksspojnia
www: http://www.ksspojnia.pl/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2014 18:06