Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Smingus

Smingus

Kraków, Poland

Jesteśmy Smingus...
Smingus to polsko - angielsko - amerykański zespół, który powstał wiosną 2007 roku w Krakowie.
W 2009 ukazał się nasz pierwszy album nakładem Gusstaff Records.
Od tego momentu gościliśmy w audycjach Piotra Kaczkowskiego „MINIMAX”, Jana Chojnackiego „Bielszy odcień bluesa”, Mariusza Owczarka "Mało obiektywnie" i wielokrotnie na antenie Polskiego Radia Kraków. Recenzje naszej debiutanckiej płyty znajdziecie w internecie.
Zagraliśmy ponad 100 koncertów w Polsce i Niemczech w tym koncert sylwestrowy dla ponad 20 - tysieęcznej publiczności na krakowskim rynku.

Od 2013 roku rozpoczęliśmy pracę nad drugim albumem. Pierwsze przymiarki miały miejsce w krakowskim studio Lubelstudio by finalnie zarejestrować całość materiału w profesjonalnym Saraswati Studio w Wolimierzu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11195 PLN z 11000 PLN

99 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.07.2014.

Smingus - Nowa Płyta!

O projekcie

Smingus - Na polu potrafi

 

Kończymy pracę nad drugim albumem, rejestrację nagrań mamy juz za sobą, przed nami miks, mastering i produkcja krązków w wersjach CD i LP. Do tego będziemy potrzebowali waszego wsparcia.

 

Smingus to polsko - angielsko - amerykański zespół, który powstał wiosną 2007 roku w Krakowie.  Teraz kończymy pracę nad drugim albumem pod tytyłem "Black Diamonds". Płytę nagrywaliśmy w jednym z najlepszych i najbardziej klimatycznych studiów w Polsce Saraswati Studios.   (Poniżej załączamy trailer nowej płyty, gdzie można zobaczyć studio, jego okolice (i nas też))

 

Od początku pracy nad nowym albumem “Black Diamonds” staraliśmy się uzyskać najwyższą jakość na każdym etapie jej powstawania. Kompozycje, aranżacje i rejestracje mamy już za sobą i jesteśmy zadowoleni z rezultatów. (Mozecie posłuchać kilku wstępnych miksów ponizej)

Obecnie trwają prace nad miksowaniem całości materiału oraz masteringiem. Włożyliśmy co mogliśmy sami w tę produkcję. Jednak, aby skończyć tę płytę oraz wyprodukować krążki (w wersji CD i LP winyl) potrzebujemy Waszej pomocy! (Poniżej można zobaczyć projekty graficzne płyty, zarówno w wersji CD jak i LP)

 

Black Diamonds CD i LP przegląd

Pokażmy, że można zachować niezależność artystyczną i jednocześnie tworzyć nagrania najwyższej jakości!

Jeśli nam się uda, otrzymacie swoje egzemplarze płyty wraz z dodatkami, niespodziankami i gadżetamy przed oficjalną premierą płyty!

 

Zobaczymy, co Polacy (i nie-Polacy) potrafimy!

 

Dziękujęmy!

 

 

-SMINGUS

 

Smingus - Black Diamonds on Vinyl

 

 ______________________________________________________________________________________________

 

 

 O SMINGUSIE

 

Obsada Muzyczna:  

 

Tomek Zapała (Polak)- Gitara

Dave Molus (nie-Polak)- Wokal, gitara

Jarek Wyka (Polak)- Perkusja

Thymn Chase (nie-Polak)- Klawisze, wokal

Krzysiek Bodzon (Polak)- Bas

 

 

W 2009 ukazał się nasz pierwszy album Landslide nakładem Gusstaff Records. Od tego momentu gościliśmy w audycjach Piotra Kaczkowskiego „MINIMAX”, Jana Chojnackiego „Bielszy odcień bluesa”, Mariusza Owczarka "Mało obiektywnie" i wielokrotnie na antenie Polskiego Radia Kraków. Recenzje naszej debiutanckiej płyty były bardzo pozytywne. (Jedną z nich załączamy poniżej a potem możecie posłuchać całej debiutański Album: Landslide)

 

„Premierowy krążek amerykańsko-brytyjsko-polskiej formacji Smingus to dowód na to, jak prężnym elementem polskiej sceny muzycznej mogą być zamieszkali w Polsce tzw. kulturalni imigranci. A konkretnie słynni „new krakowians”. Na horyzoncie pojawia się coraz więcej doniesień o premierach albumów osiadłych pod Wawelem muzyków zzagranicy. Jedną z nich mamy za sobą. Stylowy blues z odrobiną folkowego songwritingu? Rockowe ballady spod znaku Johnny’ego Casha? Zarażające uszy melodie z przeróbką piosenki Radiohead na bluesową modłę? Posłuchajcie Smingus. To w końcu jeden z nielicznych zespołów z Polski, który nie razi manierą śpiewania po angielsku (za ciekawie zachrypnięty wokal odpowiada pochodzący z Wielkiej Brytanii David Molus), całość brzmi zaskakująco spójnie – raz z rockowym sznytem, kiedy indziej z dobrą autorską piosenką w stylu Damiena Rice’a czy Jeffa Buckleya.”

-MARIUSZ WIATRAK- GAZETA WYBORCZA

 

 

 

Zagraliśmy ponad 100 koncertów w Polsce i Niemczech, w tym Koncert Sylwestrowy dla ponad 20 - tysięcznej publiczności na krakowskim rynku. Od 2013 roku rozpoczęliśmy pracę nad drugim albumem. Pierwsze przymiarki miały miejsce w krakowskim studio Lubelstudio, by finalnie zarejestrować całość materiału w profesjonalnym Saraswati Studio w Wolimierzu.

 

Wstępne miksy dla "Black Diamonds" powstały w Krakowie i obecnie płyta jest w Londynie, pod opieką utalentowanego producenta muzycznego Mateusza Majewskiego w Concrete Cut Studios.  Jak już wiecie, trwają jeszcze prace nad miksowaniem całości materiału oraz masteringiem.

 

Do tej pory rejestracja nagrań kosztowała nas 11 000 pln. Kwotę 11 000 o którą się staramy chcemy pokryć koszty kolejno:

- miksku nagrań 3000 pln

- masteringu 1000 pln

- tłoczenia płyt cd 3000 pln

- tłoczenia płyt winylowych 4000 pln

 

W przypadku wystąpienia tzw. "nadwyżek budżetowych" przeznaczymy je na produkcję teledysku.

 

Przed nami jeszcze tylko ostatnia prosta! Zaszlismy już tak daleko!

 

Z waszą pomocą to się uda, o tym jesteśmy przekonani!!!

 

  

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.07.2014 18:06