Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Magda i Michał

Magda i Michał

Gliwice

W naszych działaniach kierujemy się słowami Marii Łopatkowej „Jeśli uleczę choć jedno serce nie będę żyła na próżno, jeśli choć jednej pomogę rozterce nie będę żyła na próżno…”

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2514 PLN z 2000 PLN

33 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

125%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.08.2013.

Smiles for hope

O projekcie

WPROWADZENIE:

Odwiedzając Indie w 2011 roku byłam pełna obaw i rozterek związanych z trzymiesięcznym wolontariatem misyjnym. Praca na rzecz dzieci i młodzieży wykluczonej na tle społecznym i edukacyjnym dała mi ogromną satysfakcję ale i wywołała ogromną pustkę. To przecież kropla w morzu potrzeb.

Pojawiały się setki pytań o sens i cel ludzkich dążeń. Pomimo mijających miesięcy jedno pytanie nie dawało mi spokoju "Co mogę zrobić by choć raz jeszcze zobaczyć najszczersze na świecie uśmiechy i te oczy pełne nadziei na lepszą przyszłość?" 

 I tak oto w głowie zrodził się pomysł na projekt "Smiles for hope" - czyli Uśmiechy (dla) nadziei.

Po dwóch latach udało się uzbierać na bilety lotnicze i potrzebne szczepienia.. lecz teraz potrzebujemy pomocy na realizację najważniejszego celu wyprawy czyli podróży po ośrodkach i organizacjach działających w Indiach na rzecz "dzieci ulicy” oraz na materiały potrzebne do realizacji naszych działań.

 CEL PROJEKTU:

Projekt "Smiles for hope" skierowany jest do dzieci i młodzieży wkluczonej na tle społecznym i edukacyjnym zamieszkujących drugi co do liczby ludności kraj na świecie - Indie.

Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności, wzmocnienie ich poczucia własnej wartości, szacunku do samego siebie.

W naszych działaniach kierujemy się słowami Marii Łopatkowej „Jeśli uleczę choć jedno serce nie będę żyła na próżno, jeśli choć jednej pomogę rozterce nie będę żyła na próżno…” dlatego pragniemy by tytułowy uśmiech i nadzieja zagościły na twarzach naszych Indyjskich Przyjaciół, którzy na co dzień spotykają się z odrzuceniem i marginalizacją.

DZIAŁANIA:

Planujemy odwiedzić ośrodki i organizacje w Indiach które działają na rzecz ww. grupy. To w jaki sposób człowiek postrzega samego siebie, wpływa na jego postępowanie, sposób bycia i całe jego życie. Aby uświadomić naszym Indyjskim Przyjaciołom jak ważna jest pewność siebie w codziennym życiu, w radzeniu sobie z problemami i poszukiwaniu swego miejsca na ziemi, poprowadzimy zajęcia które pomogą im w budowaniu poczucia wartości jako Człowieka.

W każdym z odwiedzonych przez nas ośrodków zostawimy po sobie nie tylko wspomnienia ale także pacynki, które uszyjemy razem z dziećmi.

Mamy nadzieję, że dzięki nim, nasi mali przyjaciele będą czuć się mniej samotni - wszak zawsze będą mieć przy sobie przyjaciela. Poprzez nasze działania będziemy szerzyć również edukację kulturową. Opowiemy o naszym kraju i zwyczajach jakie tu panują. Wspólnie stworzymy i wypuścimy latawce naszych marzeń.

Planujemy odwiedzić ośrodki w Mumbaiu, New Delhi, Kalkucie i Bangalore.

TO GDZIE DOKŁADNIE POJEDZIEMY ZALEŻY OD WASZEGO WSPARCIA! IM WIĘCEJ PIENIĘDZY ZBIERZEMY, TYM WIĘCEJ WYWOŁAMY UŚMIECHÓW NA TWARZACH DZIECI!  !! Ponieważ działa tu zasada WSZYSTKO ALBO NIC - kwota 2000 zł jest tylko kwotą minimalną! Prosimy o więcej!

CZAS PROJEKTU:

 30 dni - wyruszamy już 30 sierpnia!

 O NAS:

 ONA: Absolwentka Kolegium Nauczycielskiego w Gliwicach, w chwili obecnej studentka terapii zajęciowej z psychomotoryką, pedagog specjalny, osoba szczególnie zainteresowana zagadnieniem aktywizacji społecznej i zawodowej osób wykluczonych społecznie. Prezes Stowarzyszenia "NOE - Nowe Obszary Edukacji". Doświadczona wolontariuszka zaangażowana w działalność dobroczynną i humanitarną w południowych Indiach.

ON: Student Kolegium Nauczycielskiego w Gliwicach oraz  Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, równocześnie student medycyny. Jeden z założycieli pierwszego w Polsce stowarzyszenia, którym prezesem jest osoba z niepełnosprawnością intelektualną. Zaangażowany w działania wolontariackie w projektach rozwijających kompetencje społeczne i zawodowe osób niepełnosprawnych. Lekarz dusz, uśmiechnięty i pełny wiary w lepsze jutro.

 

Dziękujemy,

Magdalena Grzondziel

Michał Ożóg

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.08.2013 18:06