Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wedrownicy

Wedrownicy

wedrownicy

Jesteśmy harcerzami w wieku 16-20 lat, do harcerstwa należymy od najmłodszych lat. Obecnie większość z nas prowadzi swoje drużyny, na które poświęcamy dużo czasu i energii. Służba dziecku to nasza inicjatywa mająca na celu pomóc harcerzom z naszych drużyn by mogli jechać na obóz harcerski i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

854 PLN z 300 PLN

24 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

284%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.07.2014.

Służba dziecku

O projekcie

Cześć!

Jesteśmy wędrownikami, w harcerstwie działamy już od kilku lat. Zajmuje ono w naszym życiu sporą jego część i poświęcamy temu wiele czasu oraz zapału. Obecnie większość z nas prowadzi swoje drużyny, do których należą harcerze ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

 

Harcerstwo to przede wszystkim liczne wyjazdy z czego największym zainteresowaniem cieszy się obóz harcerski, który jest dla każdego młodego harcerza niezapomnianą przygodą, dobrą zabawą uczącą zarazem samodzielności jak i pracy w zespołach. 

 

OBÓZ HARCERSKI...

 

Obóz jest celem, do którego dążymy przez cały rok,  podsumowaniem całorocznego szkolenia i przygotowań,  sprawdzeniem nabytych umiejętności. Udział w nim jest bardzo ważny dla każdego harcerza. Daje wiele korzyści wychowawczych oraz  przekonanie, że warto konsekwentnie dążyć do celu a praca daje korzyści i satysfakcję. Dlatego tak ważne jest dla nas to by mogło z nami jechać jak najwięcej naszych harcerzy.

Niemniej jednak z powodu wysokich kosztów takiego 3-tygodniowego wyjazdu część harcerzy mimo, iż bardzo by chciała pojechać wspólnie ze swoją drużyną  niestety nie może z powodów właśnie finansowych.

Dlatego też postanowiliśmy wziąć sprawę w swoje ręce i spróbować swoich sił i uzbierać pieniądze, które by pokryły w części kwotę za obóz. W związku z tym organizowaliśmy już różne akcje zarobkowe, niemniej jednak chcielibyśmy spróbować też czegoś innego, nowego. Stąd też pomysł wzięcia udziału w projekcie na polakpotrafi.pl. Nie ukrywając jest to dla nas ogromna szansa i możliwość na zebranie kwoty do końca czerwca w wysokości 300 zł!

Końcową sumę pieniędzy, którą udałoby nam się uzbierać chcemy przeznaczyć na pokrycie kwoty za obóz przewidzianą na zajęcia programowe. Pieniądze kierujemy do harcerzy  z naszych drużyn, którzy mają nieco trudniejszą sytuację finansową.

Odnośnie programu, który realizujemy podczas obozu:

Na tych obozach harcerze uczestniczą w wielu zajęciach, które pogłębiają ich wiedzę, uczą samodzielności  i współpracy w grupie. Życie na obozie daje młodym ludziom okazje do sprawdzenia się w sytuacjach, w których muszą radzić sobie samodzielnie, podejmować decyzje.

Nasze zajęcia programowe opierają się przede wszystkim na takich formach pracy jak gry terenowe, podczas których harcerze zdobywają wiedzę i przydatne umiejętności z różnych technik harcerskich oraz gry fabularne związane z obrzędowością. Co roku każdy podobóz tworzy obrzędowość, która jest uatrakcyjnieniem obozowego życia i fajną zabawą. Podczas tego typu zajęć wcielamy się w role fikcyjnych postaci i wprowadzamy harcerzy w ciekawą fabułę. Oczywiście nie brakuje też zajęć typowo leśnych jak podchody czy spotkania przy ogniskach, które dostarczają wielu wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

 

Tak więc potrzebujemy wiele różnych materiałów potrzebnych do przygotowania i przeprowadzenia ciekawych oraz urozmaiconych zajęć.

Gorąco Was zachęcamy do wspierania naszego projektu, w ramach aktywnego działania przygotowaliśmy dla Was symboliczne nagrody. Natomiast chcąc wyróżnić tych, którzy najbardziej nas wesprą zorganizujemy całodniowe warsztaty z survivalu, na których czekać będzie wiele atrakcji typu zjazdy na linie a wszystko to odbędzie się pod okiem przeszkolonej kadry instruktorskiej. Poza tym oferujemy również koszulki a także możliwość odwiedzenia nasz na obozie. 

Zachęcamy Was również do wzięcia udziału w grze terenowej, która formą przybliży Wam zajęcia jakie przeprowadzamy na takich obozach. Dodatkowo w zależności od liczby chętnych stworzymy mniejsze grupki, w których będziecie wykonywać przygotowane przez nas zadania. Tak więc jest to świetna okazja na miło spędzony dzień.


Naprawdę każda kwota się liczy, dla nas najważniejszy jest gest i chęć wspierania naszego projektu.     

 

Nie bądź obojętny, pomóż nam!

 

Basia, Agata, Zuzia, Edyta, Ania,                                         Wojtek, Janek i Jędrek

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.07.2014 18:06