Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

lukasz.planeta

lukasz.planeta

Bartąg

Jestem autorem słuchowisk radiowych i sztuk teatralnych.
Za teksty słuchowisk otrzymałem m.in. nagrody w konkursie Teatru Polskiego Radia i na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie
Mam za sobą debiut sceniczny tekstów w Teatrach: S. Jaracza w Olsztynie i w Łodzi oraz w Teatrze A. Sewruka w Elblągu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2990 PLN z 2940 PLN

22 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.07.2019.

Nagranie słuchowiska radiowego 'Halo Ziemia!'

O projekcie

Cześć, 

naszym celem jest nagranie niezależnego słuchowiska radiowego pt. "Halo Ziemia!".

Dlaczego niezależnego? Bo to ważne, żeby nikt i nic nie ograniczało nas w treści i w sposobie nagrywania. A w dzisiejszych czasach, w tradycyjnym radiu, jest to bardzo trudne.

Nasze słuchowisko będzie dostępne na każdym komputerze, tablecie i komórce. Będziecie mogli go posłuchać w dowolonym czasie i miejscu.

"Halo Ziemia!" przedstawia historię dwóch astronautów (Kowalsky'ego i Athura) wysłanych na orbitę naszej planety w celu zneutralizowania sondy, na której znajduje się działo wymierzone w Ziemię. Gdy bohaterowie docierają na miejsce, okazuje się, że muszą oddać jeden strzał. Do wyboru mają dwa cele: stolicę swojego państwa, albo miasto, w którym przebywa rodzina jednego z bohaterów. I tak jak w greckiej tragedii, każdy wybór jest zły.

Fragment tekstu znajdziesz pod tym linkiem.

Do współpracy zaprosiłem dwóch wspaniałych, zawodowych aktorów z Teatru im. A. Sewruka w Elblągu.

Dariusz Siastacz to bardzo doświadczony aktor, wystaczy wspomnieć, że ostatnio zagrał w takich serialach jak:

"Świat według Kiepskich", "Korona Królów", czy "Ojciec Mateusz".

Zobacz, co powiedział o naszym słuchowisku:

Marcin Tomasik ma na swoim koncie dziesiątki ról teatralnych. Między innymi zagrał w przedstawieniach "My, dzieci z Dworca Zoo", "Lot nad kukułczym gniazdem", czy w "Skrzypek na dachu".

.

Słuchowisko będzie nagrywane w profesjonalnym studiu nagraniowym (PRO Studio Radia Olsztyn).

Zarządzać dźwiękiem będzie Ryszard Szmit. 

Ryszard Szmit nagrywał z największymi gwiazdami sceny polskiej - Maanam, Stare Dobre Małżeństow, Ryszard Rynkowski i Edyta Górniak. Jego doświadczenie bardzo nam się przyda w przestrzeni kosmicznej.

Nazywam się Łukasz Staniszewski. Jestem autorem słuchowisk radiowych i sztuk teatralnych. Mam za sobą debiut sceniczny tekstów "Ołowiany ptaszek", "Mona Lisa" i monodramu "Słoń" w Teatrach: S. Jaracza w Olsztynie i w Łodzi oraz w Teatrze A. Sewruka w Elblągu.

Za teksty słuchowisk otrzymałem m.in. nagrody:  III miejsce w konkursie Teatru Polskiego Radia i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za słuchowisko pod nazwą "Znajdź historie/ę" pt. „Siłacze” oraz Nagrodę im. Byrskich na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i  Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie za tekst „Zachwyceni”. 

W linkach znajdziecie słuchowiska, które już zrobiłem:

 

Środki finansowe są potrzebne do opłacenia gaży aktorów i realizatora nagrań. Musimy też wynająć studio nagraniowe.

Bardzo mi się marzy wykorzystać utwór The Beatles „Back In The U.S.S.R."”, który idealnie pasuje do naszej historii – nasi bohaterowie też mają do czynienia z rzeczywistością radziecką. W związku z tym, Paul McCartney i spadkobiercy Johna Lennona muszą dostać swoją działkę.

Osobiście rezygnuję ze swojego wynagrodzenia, bo bardzo mi zależy na powstaniu słuchowiska i współpracy z tak doskonałymi artystami.

Proces tworzenia słuchowiska składa się z kilku etapów:

Etap I - przygotowania

Praktycznie mamy już go za sobą. Jest gotowy scenariusz (mojego autorstwa), są zaangażowani aktorzy i realizator nagrań. Wszyscy podchodzą do sprawy bardzo optymistycznie :). Za chwilę rozpoczynamy próby i pracę nad tekstem.

Etap II - nagrania

Wejdziemy do studia tak szybko, jak się da, a bardzo chcemy już nagrywać! :)

Etap III - dystrybucja

Gotowe słuchowisko w postaci linku, prześlę każdemu, kto wyrazi na to ochotę.

"Halo Ziemia!" będzie umieszczone na moim fejsbukowym Fan Page, stronie www i na Yutubie. Prowadzę też rozmowy na temat emisji słuchowiska w Radiu.

Etap IV - promocja

Po odliczeniu kosztów osób zaangażownych w nagrania, kosztów wynajmu studia i opłat licencyjnych, pozostałą kwotę przeznaczymy na promocję słuchowiska. Będzie ona miała miejsce na Facebooku i Youtubie.

Na nagranie słuchowiska przez aktorów potrzebny nam będzie tydzień. 

Kolejnych kilka tygodni zabierze nam produkcja - oprawa muzyczna i dźwiękowa, wypracowanie brzmienia, oraz ewentualne dogrywki aktorów.

Gdy skończymy produkcję, zaplanujemy premierę. Mam nadzieję, że będzie miała ona miejsce u Ciebie w domu. :)

Jak nie, jak tak! W "Halo Ziemia!" jest bardzo dużo przestrzeni dźwiękowej. Jeśli masz ochotę i czas, nagraj (nawet na swoim telefonie) kilka słów od siebie i prześli je do nas. Twoje nagranie umieścimy w słuchowisku. Co nagrać? Nie mogę podpowiadać :), ale Twoje słowa usłyszą astronauci latający po orbicie Ziemi.

We wszystkich sprawach możecie kontaktować się ze mną mailowo: lukasz.planeta@gmail.com

O przebiegu prac i zdarzeń będę też informował na swoim FP, czyli 

Media o Twoim projekcie:

Halo Ziemia! - Łukasz Staniszewski tworzy słuchowisko... dla Was!

www.uwmfm.pl | 2019-06-20

Jego prace literackie i radiowe zdobywały nagrody w ogólnopolskich konkursach. Radio zna jak mało kto, bo w kilku redakcjach uczył się go od wielu stron. Teraz chce nagrać niezależne słuchowisko, które dostępne będzie na każdym komputerze, tablecie i komórce.

„Halo Ziemia!” ruszyła zbiórka środków na orbitalne słuchowisko Łukasza Staniszewskiego

ro.com.pl | 2019-06-17

Rozpoczął się kolejny, pochodzący z Olsztyna, projekt crowfundingowy. Nasz redakcyjny kolega Łukasz Staniszewski, zainicjował publiczną zbiórkę pieniędzy na portalu polakpotrafi.pl Jej celem jest zebranie środków na nagranie słuchowiska radiowego pt. Halo Ziemia!. Łukasz Staniszewski, który jest te

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.07.2019 22:10