Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Słownik do•mowy

Słownik do•mowy

Poznań

"Słownik do•mowy" to wartka rozgrywka oraz pełna emocji rywalizacja, ale i podróż w zakamarki języka polskiego, podczas której odkryjesz w sobie duszę erudyty.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

marta853

marta853

Poznań


Zdjęcie główne projektu

723 PLN z 9999 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.11.2020.

Słownik do•mowy - drużynowa GRA planszowa!

O projekcie

Słownik do•mowy
Bądź gotów na wartką akcję, ostrą walkę drużynową, językową gimnastykę i słowną dywersję! Oto Słownik do•mowy - drużynowa gra turowa, w której każdy zespół robi wszystko, by w minutę odgadnąć jak najwięcej słów. Część z nich to drobnostka, a cześć nie lada wyzwanie! Znajdziesz wśród nich archaizmy, słowa zapomniane albo piekielnie trudne i… podstępne! Do tego każda z drużyn musi uważać na szelmę, który zrobi co tylko można, by zasabotować rozgrywkę i udaremnić jej dotarcie do mety.

Na co przeznaczymy zbiórkę?
Przede wszystkim na stworzenie i produkcję gry, jej dystrybucję oraz dalszą promocję. Doskonale wiemy jak najlepiej nadać formę naszej wizji oraz jak docierać z nią do zainteresowanych. Poza kampanią w Polak Potrafi, planujemy uruchomić sklep internetowy oraz kanały w social mediach, a także nawiązać współpracę z influencerami i przeprowadzić dystrybucję w sklepach.


Skąd wziął się pomysł?
Polski język jest giętki, bogaty i bardzo urokliwy. Zamknij oczy i powtórz głośno: fidrygałki, waćpanna, animusz, nomenklatura – to wszystko brzmi wspaniale! Szkoda tylko, że wiele słów o pięknym brzmieniu i znaczeniu zostało zapomnianych i teraz kurzą się w zakątkach słowników. Ponieważ bardzo nam żal tych słów, które zastąpiono emotikonami i skrótami, postanowiliśmy stworzyć grę, która przywróci je do łask i sprawi, że znów znajda się na językach.

Tę walkę o urodę polskiej mowy ubraliśmy w grę w której walczy się z drużyną przeciwną, czasem i sabotażem. Nie ma w końcu nic lepszego, niż odpowiednia porcja zdrowej rywalizacji! W ten sposób powstał pomysł na Słownik do•mowy, który łączy w sobie walkę z ubóstwem językowym (które jest coraz poważniejszym problemem), a do tego idealnie wpisuje się w trend na planszówki i rozrywkę offline.

Zasady gry
W grze znajduje się 456 słów z dwóch kategorii (Zapomniane słowa i Pokrętne słówka). Obie kategorie mają dwa poziomy trudności. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny, które rozgrywają swoje tury po kolei - każda z nich trwa minutę i jej czas jest odmierzony przez klepsydrę pilnowaną przez gracza drużyny przeciwnej. Wyjaśniający w tym czasie opisuje hasła z kolejnych kart w taki sposób, aby jego drużyna odgadła ich jak najwięcej, nie mówiąc jednak wprost o jakie słowo chodzi.

Gra toczy się w opisany sposób do momentu, aż któraś z drużyn dotrze do końca planszy, posuwając się o jedno pole za każde odgadnięte hasło. W każdej drużynie jest także Szelma, który cały czas stara się przeszkodzić drużynie, w której się oficjalnie znajduje – tak naprawdę jest on sabotażystą, który należy do drużyny przeciwnej. Może on utrudniać zgadywanie haseł na różne sposoby, ale musi działać na tyle sprawnie, by nie zostać wykrytym.

Ilość graczy: 4-16
Czas rozgrywki: od 20 minut
Wiek graczy: 10-100 lat


Zawartość:
• 114 dwustronnych kart z 456 słowami
• autorski, niebanalny słowniczek
• 16 kart postaci: Chwat + Szelma
• pionki-gęsi dla każdej z drużyn
• plansza, instrukcja
• klepsydra 1-minutowa
...i to wszystko zamknięte w wygodnym i pięknym pudełku.


Dla kogo?
Słownik do•mowy to gra dla każdego od 10 do 100 lat. Miłośnicy planszówek i karcianek, imprezowicze lubiący wspólną rozrywkę, puryści i miłośnicy języka polskiego, rodziny szukające zabawy w deszczowe popołudnie – oni wszyscy mają potencjał, by pokochać Słownik do•mowy.
Progi zrzutki i super dodatki!
Próg 1, gdy zbiórka osiągnie >10.000 zł -> dodatkowo do każdego pudełka plakat A2 i naklejki z ilustracjami
Próg 2, gdy zbiórka osiągnie >20.000 zł -> j.w. + dodatkowo do każdego pudełka torba bawełniana Konstelacje
Próg 3, gdy zbiórka osiągnie >30.000 zł -> j.w. + dodatkowo do każdego pudełka 52 karty z nowymi słowami (nowa gra o 2 poziomach trudności!)


Wysyłka gry Słownik do•mowy: Drużynowa gra słowna dla 4-16 osób i... 2 sabotażystów, w której bohaterką jest uroda języka polskiego, będzie od 14.12.2020 i na pewno dotrze przed Świętami!

Gotowi na słowotok i łapanie za słówka?

 Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.11.2020 16:04